Easy Mode

Telefón, pri ktorom nerozmýšľate ako sa má používať, je šikovný telefón.

Easy Mode zjednoduší celkové rozloženie funkcií v smartfóne a uľahčí nastavenia podľa vašich individuálnych potrieb. Keď sa rozhodnete pre Easy Mode namiesto štandardného rozhrania Samsung TouchWiz, objavia sa vaše obľúbené kontakty, nastavenia a aplikácie automaticky na obrazovke.

 
 
Easy Mode

Je rýchly a intuitívny a môžete ho ľahko nastaviť aj svojim zákazníkom.
Prejdite na nastavenia,
> zvoľte režim domovskej obrazovky,
> zmeňte zo základného na jednoduchý režim,
> kliknite na použiť.

 
Jednoduché pridávanie
kontaktov

Funkcia Obľúbené kontakty sa štandardne pridá k jednej z piatich obrazoviek, čím získate jediným kliknutím prístup k deviatim kontaktom. Kontakty sú na začiatku nastavení prázdne, ale dáta ľahko pridáte kliknutím na voľbu pridať kontakt.

 
Obľúbené aplikácie
na hlavnej obrazovke

Posuňte sa z domovskej obrazovky naľavo na stránku Obľúbené aplikácie, ktorú si môžete nastaviť podľa svojich predstáv. Aplikácie tu môžete pridať alebo odstrániť poklepaním na voľbu edit v hornej časti pomocníka.

 
Obľúbené nastavenia

Posuňte sa znovu doľava z obľúbených aplikácií na obľúbené nastavenia, kde si môžete zvoliť vlastnú veľkosť fontov, jas obrazovky či hlasitosť.

Easy Text

Šikovné je, keď váš telefón presne vie, čo chcete napísať.

Iba smartfóny Galaxy majú funkciu Easy Text, ktorá sa naučí váš štýl písania, a umožní tak ešte rýchlejšie písanie a posielanie textových správ a
e-mailov.

 
 
Pripravte si palec na písanie

Vďaka režimu priebežného zadávania môžete teraz písať textové správy bez toho, aby ste museli zložiť prst z obrazovky. Jednoducho kĺžte z jedného písmena na druhé a váš telefón už bude vedieť, čo chcete napísať. Pre aktiváciu prejdite do nastavení a zvoľte:
> jazyk a zadávanie,
> klávesnica Samsung,
> súvislé zadávanie.

 
 
 
 
Bude vedieť,
akým spôsobom píšete

Klávesnica dokáže rozoznať a zapamätať si, ako píšete. Naučí sa, ako sa dotýkate tlačidiel a medzier medzi nimi, a už po krátkom čase vám výrazne zníži čas, ktorý trávite opravovaním chýb a nepresností.

 
 
 
 
Bude vedieť, čo píšete

Naučí sa vaše frázy a štýl písania, k tomu dokáže využívať aj texty z e-mailových schránok a účtov na sociálnych sieťach. Po nejakom čase sa vám pri písaní správ budú automaticky objavovať slová a frázy, ktoré používate v textoch a e-mailovej komunikácii. Prejdite na nastavenia,
> jazyk a zadávanie,
> klávesnica Samsung,
> prediktívne zadávanie textu.
Zvolením personalizovaného nastavenia dát zapnete databázu a vyberiete online služby, ktoré bude databáza používať na detekciu slov a viet, ktoré často používate na internete.

Ľahko nájdete symboly a funkcie

Pri používaní klávesnice stlačte kláves napravo od medzerníka, čím získate prístup k interpunkcii a symbolom bez nutnosti opustenia písmenovej klávesnice. V poslednom čase aktualizované symboly sa objavia v hornej časti, najčastejšie používané sa objavia v časti spodnej. Ak stlačíte a podržíte ľavú časť medzerníka, môžete si vybrať symbol alebo funkciu, ktorú chcete na tejto pozícii používať.

 
 
Jednoduché prepínanie
medzi jazykmi

Medzi vybranými jazykmi môžete ľahko prepínať kliknutím na medzerník. Týmto spôsobom zmeníte tak slovník s prediktívnym textom, ako aj rozloženie klávesnice. Niektoré jazyky sú už v telefóne uložené a ďalšie si môžete prevziať z internetu. Jazyk si vyberiete tak, že ho aktivujete a načítate z nastavení,
> klávesnica Samsung,
> jazyky zadávania.

 
 
 
 
Správy môžete písať
iba palcom

Pri obrazovke s väčšou uhlopriečkou ako päť palcov si klávesnicu nastavte doľava alebo doprava. Vďaka tomu môžete písať iba jednou rukou. Funguje to aj pre aplikácie kalkulačka či vytáčanie. Choďte na nastavenia,
> jazyk a zadávanie,
> klávesnica Samsung,
> ovládanie jednou rukou.

 
 
 
 
Plávajúca klávesnica

Prístroje s väčšou obrazovkou ako päť palcov, ako je Galaxy Note II, umožňujú používateľom posúvať klávesnicu po obrazovke a získať tak prístup k informáciám, ktoré sú pod ňou ukryté.