Vice Chairman

دکتر Oh-Hyun Kwon

مدیر ارشد اجرایی و نایب رئیس هیات مدیره، سامسونگ الکترونیکز؛ مدیر بخش Device Solutions

دکتر Oh-Hyun Kwon در تاریخ 8 ژوئن 2012 توسط هیات مدیره شرکت رسماً بعنوان مدیر ارشد اجرایی سامسونگ الکترونیکز انتخاب شد.

وی که نایب رئیس هیات مدیره نیز هست علاوه بر مدیریت شرکت در مقام مدیر ارشد اجرایی به مدیریت بخش Device Solutions شرکت سامسونگ الکترونیکز که از سه بخش زیر تشکیل شده است می پردازد: Memory، System LSI و LED.

دکتر Kwon که از سال 1985 در زمینه صنایع نیمه هادی در سامسونگ الکترونیکز مشغول به کار بوده، نقشی بسیار کلیدی در پیشرفت سریع سامسونگ الکترونیکز در صنعت نیمه هادی ها داشته است. وی در سال 1992 با موفقیت کار توسعه اولین حافظه 64 مگابایتی DRAM را هدایت کرده و سه سال بعد به مقام معاونت واحد Memory Device Technology سامسونگ ارتقا یافت . دکتر Kwon در سال 1998 بعنوان معاون ارشد و مدیر بخش ASIC گروه System LSI شرکت منصوب شد. وی در سال 2000 به مقام معاون ارشد و مدیر LSI Technology رسید و در ژانویه سال 2004 بعنوان رئیس و مدیر بخش System LSI شرکت تعیین شداو طی 10 سال خدمت خود در بخش System LSI به دلیل کسب سهم بالای بازار برای ICهای درایور نمایشگر، پردازنده های کاربردی و سنسورهای تصویری CMOS معروفیت خاصی دارد. دکتر Kwon در می سال 2008 بعنوان رئیس بخش Semiconductor (اینک با عنوان Device Solutions شناخته می شود) منصوب و در دسامبر 2011 به مقام نایب رئیس هیات مدیره سامسونگ الکترونیک ارتقا یافت.

دکتر Kwon مقالات متعددی در کنفرانس ها و سمپوزیوم های مختلف از جمله ISSCC، سمپوزیوم VLSI و IEDM ارائه نموده است. ایشان همچنین دانش و تجربه فنی خویش را در اختیار چند نشریه فنی در زمینه مباحث مربوط به نیمه هادی ها قرار می دهد.

دکتر Kwon دارای لیسانس مهندسی برق از دانشگاه ملی سئول، فوق لیسانس مهندسی برق از KAIST (موسسه علوم و فن آوری های پیشرفته کره) و دکترای مهندسی برق از دانشگاه استنفورد می باشد.