سامسونگ الکترونیکس هرساله راهبردها و اهدافی را برای مدیریت زیست‌محیطی تعیین می‌کند. ما اقدامات ابتکاری خود در زمینه‌ی مدیریت زیست‌محیطی را به روشنی و تفصیل افشا می‌کنیم؛ نمونه‌ای از آنها عبارتند از انتشار گازهای گلخانه‌ای، اطلاعات مربوط به محصولات سازگار با محیط زیست، فعالیت‌های سازگار با محیط زیست در حوزه مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) و برنامه‌های برقراری ارتباط با ذینفعان. علاوه بر این، گستره‌ای از کانال‌های ارتباطی را فراهم می‌سازیم که افراد مرتبط به آن می‌توانند اطلاعات مورد نظرشان را از آن طریق پیدا کرده و به‌خوبی درک نمایند. بخش محیط زیست samsung.com روشی دیگر برای ارتباط با متخصصین مختلف و بر اساس روش‌شناسی (materiality analysis) است که اولویت‌هایی را در ارتباط با مسائل محیط زیست و پایایی مشخص می‌کند.

ما کارزارهایی به راه می‌اندازیم که مروج اهمیت محیط زیست است

سامسونگ الکترونیکس مجموعه‌ای از کارزارهای حامی محیط زیست، از آموزش نسل‌های آینده در حیطه محیط زیست گرفته تا فعالیت‌های مشارکتی مخصوص مصرف‌کنندگان، را به راه می‌اندازد تا آگاهی اجتماعی را نسبت به اهمیت محیط زیست بالا برده و اتحاد مردم را وسیع‌تر کند.

مدرسه‌ی سبز PlanetFirst به این منظور برپا شد که به نسل آینده، یعنی کودکان‌مان، کمک شود تا اهمیت و ارزش محیط زیست را متوجه شوند. کودکان حاضر در این برنامه به واسطه‌ی یادگیری نظریه‌های انرژی نوین و تجدیدپذیر، و با ساخت چراغ‌قوه‌های شارژ سرخود، فرصتی یافتند تا به مسائل زیست‌محیطی نگاه نزدیکتری بیاندازند. مدرسه‌ی سبز از سال 2015 مشغول فعالیت بوده است، و به واسطه افتخاراتی همچون گواهی آموزش و پرورش از سوی وزارت محیط زیست، برتری خود را محرز کرده است. در سال 2017 این برنامه را به یک برنامه آنلاین توسعه دادیم تا دانش‌آموزان بیشتری بتوانند شرکت کنند.

عکسی از کودکان حاضر در مدرسه‌ی سبز PlanetFirst

ما از سال 2015، برگزارکننده‌ی برنامه‌ی سالانه Climate Superstars Challenge بوده‌ایم که رقابتی با مضمون تغییرات اقلیمی برای جوانان آمریکای شمالی است. کودکان به اردوهایی می‌روند که حامی محیط زیست است، از جمله بازدید از مرکز بازیافت محل آنها، و آگاهی از اهمیت محصولات دارای گواهی Energy Star و دستگاه‌های الکترونیکی بازیافتی. در این فرآیند، نه تنها با اهمیت محیط زیست آشنا می‌شوند، بلکه راه‌های ویژه حفاظت از آن را نیز می‌آموزند. گروه‌های دارای عملکرد برتر با جوایزی از آنها تجلیل می‌شود تا شور و اشتیاق آنها برای حفاظت از محیط زیست افزایش یابد.

عکسی از افراد جوان حاضر در برنامه‌ی Climate Superstars Challenge در آمریکای شمالی

طی برنامه‌ی Earth Hour سال 2017 که به میزبانی صندوق جهانی حیات وحش (WWF) برگزار شد، شهر دیجیتال سامسونگ (کارگاه سامسونگ الکترونیکس در سوون) و 51 شرکت فرعی فروش در سراسر جهان در همایش مقدماتی Turn Off Your Light (چراغ‌هایتان را خاموش کنید) شرکت کردند. ما از پول ناشی از صرفه‌جویی در برق و نیز صندوق شهروندی شرکتی سامسونگ الکترونیکس، نزدیک به 1400 فانوس LED خورشیدی را به منطقه‌ای در اندونزی اهدا کردیم که از کمبود برق رنج می‌بردند.

عکس کارگاه‌های کره که برگزارکننده‌ی برنامه‌ی «چراغ‌هایتان را خاموش کنید» است

ما فعالانه در اقدامات ابتکاری جهانی شرکت می‌کنیم

اقدامات ابتکاری در اقصی نقاط جهان در حال برگزاری هستند تا در میان تغییرات سریع که بر روی زمین و محیط زیست رخ می‌دهد، در پی حصول پایایی باشند. سامسونگ الکترونیکس پشتیبان این جنبش‌هاست و در حفظ ارزش‌های متنوعی که این جنبش‌ها در بر دارند مشارکت می‌کند. بعضی از اقدامات ابتکاری که در آن شرکت می‌کنیم به قرار زیر است:

 

پروژه‌ی افشای کربن (CDP)
در پروژه‌ی CDP، فعالیت‌های شرکت‌ها در زمینه تغییرات اقلیمی گردآوری و افشا می‌گردد. شرکت سامسونگ الکترونیکس به خاطر افشای اطلاعات خود در خصوص واکنشش به تغییرات اقلیمی مورد تجلیل قرار گرفته و بالاترین رتبه یعنی Leadership A را از سال 2010 تا 2016 به مدت هفت سال متوالی کسب کرده است.


اتحادیه‌ی مؤسسات تجاری مسئولیت‌پذیر (RBA)
سامسونگ الکترونیکس به عنوان عضوی از RBA, از منشور اخلاقی RBA و استانداردهای زیست‌محیطی، سلامت و ایمنی، و کار که این اتحادیه وضع کرده است پیروی می‌کند و آن را بخشی از فرآیند مدیریتی کارگاه‌ها و تأمین‌کنندگان خود می‌داند. کلیه‌ی تأمین‌کنندگان همکار با سامسونگ الکترونیکس عملیات خود را مطابق با معیارهای RBAبه طور مرتب تحت نظارت قرار می‌دهند تا مشکلات را شناسایی نموده و در جهت بهبود آنها اقدام نمایند.


انجمن انرژی پاک (CEM)
شرکت سامسونگ الکترونیکس به عنوان یکی از اعضای انجمن انرژی پاک، که یک انجمن جهانی برای ارتقای سیاست‌ها و اشتراک‌گذاری شیوه‌های برتر در تسریع فرآیند تبدیل جهان به انرژی پاک است، متعهد شده که شدت انتشار گازهای گلخانه‌ای (نسبت به میانگین فروش) را از مراکز جهانی تا 70 درصد نسبت به سال 2008 کاهش دهند و گواهی ISO 50001 را برای تمامی سایت‌های تولیدی سراسر جهان حفظ کنند.


هیچ صدایی برای حمایت از محیط زیست ناچیز نیست.
لطفاً در صورت داشتن هرگونه سؤال یا پیشنهاد در خصوص سیاست‌های زیست‌محیطی سامسونگ الکترونیکس، از طریق ایمیل (eco.sec@samsung.com) با ما ارتباط برقرار نمایید.

عکسی از تلفن هوشمند سامسونگ الکترونیکس در حین استفاده