زنجیره‌ی تأمین

مدیریت مسئولانه زنجیره‌ی تأمین

ما اطمینان می‌دهیم که تأمین‌کنندگان ما به‌منظور ایجاد زیست‌بوم مشترک عاری از عیب و نقص و زنجیره‌ی تأمین پایدار، مزیت رقابتی قوی‌تری را از رهگذر پشتیبانی و همکاری ایجاد خواهند کرد.

 

ما که فلسفه عدالت، فکر باز و مشارکت با سود دوجانبه را سرلوحه کارمان قرار داده‌ایم، زنجیره‌ی تأمین خود را با همکاری تقریباً 2500 تأمین‌کننده در سراسر جهان اداره می‌کنیم. ما به تمام تأمین‌کنندگان خود در پیروی از «منشور اخلاقی تأمین‌کننده Samsung» یاری می‌رسانیم و مطابق با مقررات محلی مرتبط و استانداردهای بین‌المللی عمل می‌کنیم. ما با کمک ارزیابی تأمین‌کنندگانمان، خطرات زنجیره‌ی تأمین را به لحاظ جنبه‌های پایداری، از جمله محیط‌زیست، حقوق بشر، مسائل مالی و موارد دیگر، مدیریت می‌کنیم. علاوه ‌بر این، ما به‌طور مداوم از تأمین‌کنندگان خود برای رشد و ایجاد مزیت رقابتی متقابل حمایت می‌کنیم.

راهبرد مدیریت زنجیره‌ی تأمین و پنج ملاک

 •  

  اقتصاد

  به‌منظور افزایش همکاری، سرعت و بهره‌وری در رابطه با تأمین‌کنندگان خود و همچنین ایجاد زیست‌بوم مشترکی که تأمین‌کننده‌ی رشد پایدار باشد، مزیت رقابتی همه‌جانبه‌ای را در زمینه تأمین هزینه، تحویل، کیفیت، فن‌آوری و منابع انسانی تضمین می‌کنیم.

 •  

  اجتماعی

  ما خواهان توجه به استانداردها و مقررات بین‌المللی در زمینه‌های مدیریت حقوق بشر، محیط کار، اخلاق و مسائل مربوط به مواد معدنی استخراج‌ شده از مناطق پرتنش موردتوجه هستیم.هدف ما از این کار ایجاد سیستم پاسخگویی مدیریتی باز و شفافی است که تمام سهام‌داران را در امتداد زنجیره‌ی تأمین در بر می‌گیرد.

 •  

  محیطی

  ما تنها با تأمین‌کنندگانی که دارای گواهی‌نامهEco Partner (شریکِ زیست‌بومی) هستند همکاری می‌کنیم، بنابراین، می‌توانیم اثرات محیطی را که ممکن است در اجزا، مواد خام و فرآیند ساخت وجود داشته باشد، ارزیابی و مدیریت کنیم.

 
<h3> تصویر اینفوگرافیک مربوط به ارزش‌آفرینی از طریق مدیریت پایدار</h3> <ul> <li>List 1) Cost competitiveness (Economic).</li> <li>List 2) On time delivery (Economic).</li> <li>List 3) Supplier competitiveness (Economics, Social, Environmental).</li> <li>List 4) Response to Risk (Economics, Social, Environmental).</li> <li>List 5) Human resources capacity (Economic)</li> </ul>
این تصویر نمایاگر راهبرد مدیریت زنجیره‌ی تأمین و اطلاع‌نگاشت پنج ملاکه به همراه توضیحات اضافی در زنجیره‌ی تأمین پایداری است.

عملیات تأمین‌کننده

ما در شرکت Samsung، تمام تلاش خود را در راستای ایجاد مشارکتی راهبردی با تأمین‌کنندگان برتر خواهیم کرد. این مشارکت بر پایه اعتماد دوجانبه بنا شده است. به همین دلیل است که ما فرآیندی عادلانه و عاری از شبهه را در عملکرد سیستم ثبت‌نام تأمین‌کنندگان، برای تأمین‌کنندگان جدید اتخاذ کرده‌ایم. در کنار آن، ما هر ساله ارزیابی‌هایی را برای کمک به تأمین‌کنندگان خود در راستای تقویت مزیت رقابتی و کاهش خطرات مربوطه انجام می‌دهیم.
هر شرکتی که تمایل دارد با شرکت Samsung همکاری تجاری داشته باشد، می‌تواند هر زمان که خواست پیشنهادهای تجاری خود را به پورتال پشتیبانی ما به نشانی www.secbuy.com ارسال کند. مرکز پشتیبانی بین‌المللی (IPC) به‌عنوان کانون پشتیبانی فعالیت می‌کند. این مرکز ‌ امکان شناسایی تأمین‌کنندگان برجسته را در مناطقی از جهان که به لحاظ راهبردی حائز اهمیت هستند برای ما فراهم می‌کند.

موارد کلیدی ارزیابی مربوط به برنامه ثبت‌نام تأمین‌کنندگان جدید

 
محیط‌زیست و امنیت
درخواست از تأمین‌کنندگان برای رعایت معیارهای تعیین شده در 22 ماده، افزایش ایمنی شغلی، تجهیزات جلوگیری از حریق، سلامت شغلی، مواد خطرناک و تأسیسات زیست‌محیطی.
8 موردی که باید رعایت شود: تجهیزات جلوگیری از حریق، موارد خطرناک و پسماند، تأسیسات فاضلاب و هرزآب و غیره.
 
کار و حقوق انسانی
انجام بازرسی‌های اجباری در محل در 20 بند، شامل کار داوطلبانه، مطابقت با مقررات ساعت کاری و منع تبعیض.
3 موردی که باید رعایت شود: منع کار کودکان، ضمانت حداقل دستمزد و منع رفتار ضدانسانی.
 
شریک زیست‌بومی
انجام بررسی‌‌هایی درباره آموزش، تربیت و خط‌مشی زیست‌محیطی محصول و استفاده از مواد خطرناک.
انجام داد و ستد تنها با تأمین‌کنندگان دارای گواهی‌نامه از شریک زیست‌بومی.

فرآیند جامع ارزیابی

تصویر فرآیند ارزیابی جامع (ارزیابی سالیانه، خود-بهسازی، ارزیابی، مدیریت تکمیلی) مربوط به اطلاع‌نگاشت در زنجیره‌ی تامین.

برنامه‌های همکاری شرکا

برای زندگی مطابق با فلسفه کسب‌وکار خود مبنی بر اینکه «مزیت رقابتی ما در Samsung Electronics، برگرفته از مزیت رقابتی تأمین‌کنندگان ماست»، مرزهای طرح‌های مبتکرانه مدیریتی با سود دوجانبه خود را بیش از پیش به جلو می‌رانیم تا هم تأمین‌کنندگان داخلی و هم تأمین‌کنندگان خارجی را دربر بگیرد. ما مجموعه‌ی گسترده‌ای از برنامه‌های حمایت از بودجه، آموزش، و نوآوری را ارائه می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که تأمین‌کنندگان ما در سطح جهانی به رقابت می‌پردازند.

 • این تصویر نشان‌دهنده صندوق سرمایه‌گذاری در برنامه‌های همکاری شرکا است این تصویر نشان‌دهنده صندوق سرمایه‌گذاری در برنامه‌های همکاری شرکا است
  • KRW 823.2billion
  • investment in the Win-Win Cooperation Fund

  صندوق سرمایه‌گذاری

  ایجاد صندوق‌هایی با ارزش 1 تریلیون وون کره جنوبی (KRW) به‌وسیله بانک‌های تجاری

 • این تصویر نمایش‌دهنده ظرفیت‌سازی کارکنان در برنامه‌های همکاری شرکا است این تصویر نمایش‌دهنده ظرفیت‌سازی کارکنان در برنامه‌های همکاری شرکا است
  • 13,089 Persons
  • Attendees of supplier training

  ظرفیت‌سازی کارکنان

  ارائه دوره‌های رهبری، تخصص شغلی، دوره‌های جهانی و سایر موارد با استفاده از تسهیلات آموزشی ویژه تأمین‌کنندگان

 • این تصویر نمایش‌دهنده طرح‌های نوآوری در برنامه‌های همکاری شرکا است این تصویر نمایش‌دهنده طرح‌های نوآوری در برنامه‌های همکاری شرکا است
  • 479 companies
  • Suppliers that received Smart Factory support

  طرح‌های نوآوری

  برنامه‌ریزی برای کمک به حدود 1000 تأمین کننده و همچنین SME (بنگاه‌های کوچک و متوسط) در سرتاسر کشور که درگیر روابط تجاری با Samsung نیستند با هدف افزایش ظرفیت ساخت آنها تا پایان سال 2017

[نتایج سال 2016 مرتبط با برنامه‌های همکاری شرکای اصلی ما]

* نحن نساعد مورّدينا من الدرجة الأولى والدرجة الثانية في التعبير عن شكاواهم من خلال خط هاتفنا المباشر ‎(‎+82-80-200-3300)‎، أو عبر البريد الإلكتروني ‎(ssvoc@samsung.com)‎، أو عبر نظام الإبلاغ عن المخالفات على الإنترنت على موقع تعاون الشركاء الإلكتروني ‎(www.secbuy.com)‎، مع توفّر استشارات في الموقع للمورّدين، ومن خلال الاجتماعات المتبادلة المتنوعة. وإذا كنت ترغب في جلب قدراتك التقنية المتميزة إلى الطاولة للانضمام إلى رحلتنا نحو مستقبل أفضل مع Samsung Electronics، فتفضل بزيارة الموقع الإلكتروني لتعاون الشركاء على العنوان التالي.

محیط کاری تأمین‌کننده

ما در Samsung، بر اساس توافقنامه‌های بین‌المللی حقوق بشر برای تضمین ایمنی محل کار و مطابق با منشور اخلاقی تعیین‌شده توسط «ائتلاف شهروندی صنایع الکترونیک (EICC)»، به‌طور کامل مسئولیت پیشبرد مدیریت حقوق بشر در سراسر زنجیره‌ی تأمین را به عهده می‌گیریم. ما به‌طور منظم همه‌ی تأمین‌کنندگان خود را بر اساس استانداردهای اعتبارسنجی «ائتلاف شهروندی صنایع الکترونیک (EICC)» موردبررسی قرار می‌دهیم تا بتوانیم مشکلات را شناسایی کنیم و بهسازی‌های لازم را انجام دهیم. مادامی‌که ما تأمین‌کنندگان ردیف اول خود را در راستای ایجاد محل کاری ایمن تشویق می‌کنیم، چنین تعهدی به ایمنی در محل کار، از طریق تأمین‌کنندگان ردیف اول به تأمین‌کنندگان ردیف دوم ما نیز تعمیم می‌یابد. به‌منظور انجام این کار، برای ایجاد زیست‌بومی عاری از عیب و نقص در سراسر زنجیره‌ی تأمین خود، با یکدیگر همکاری می‌کنیم.

محیط کاری تأمین‌کننده
<h3>Suuplier Work Environment</h3> <dl> <li>self-assessment</li> <li>All 1st-tier supplier conduct annual self-assessments.</li> </dl> <dl> <li>On-site audits</li> <li>Critical suppliers are selected in consideration of transaction volume and self-assessment outcomes, and they receive on-site audits</li> <li>Year-round and special audits are performed on the employment of apprentices and student workers during the vacation period</li> </dl> <dl> <li>Third-party audits</li> <li>An EICC0certified auditor performs verifications on suppliers selected randomly</li> <li>Improvement tasks identified as a result of audit outcomes are implemented within three months</li> </dl>

مدیریت مواد معدنی استخراج‌شده از مناطق پرتنش

ما در Samsung، استفاده از هر گونه مواد معدنی را که به طور غیر اخلاقی در «جمهوری دموکراتیک کنگو» یا هر یک از 9 ناحیه مجاور درگیر (تانتال، قلع، تنگستن و طلا) استخراج شده است، ممنوع می‌کنیم. بدین منظور، «سیستم تطبیق تجاری (TCS)» را به کار گرفتیم که از طریق دستورالعمل ارزیابی بایسته سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) به‌عنوان بخشی از سیستم پشتیبانی ما توسعه یافته است، درعین‌حال از طریق «الگوی گزارش مواد معدنی استخراج‌شده از مناطق پرتنش (CMRT) که در TCS موجود است، همه تأمین‌کنندگان ما به لحاظ استفاده از مواد معدنی استخراج‌ شده از مناطق پرتنش مورد بازرسی قرار می‌گیرند. ما اطلاعات مربوط به مواد معدنی استخراج‌شده از مناطق پرتنش را بلادرنگ با همه تأمین‌کنندگان خود به اشتراک می‌گذاریم تا اطمینان حاصل کنیم که آن‌ها از مواد حاوی مواد معدنی استخراج‌ شده از مناطق پرتنش استفاده نمی‌کنند.
علاوه بر این، ما به‌منظور همکاری با دیگر همتایان جهانی در واکنش به مسئله مواد معدنی استخراج‌ شده از مناطق پرتنش در سراسر زنجیره‌ی تأمین، به «شورای بی‌طرف» ملحق شده‌ایم که به‌طور مشترک توسط «ائتلاف شهروندی صنایع الکترونیک (EICC)» و «طرح الکترونیکی پایداری جهانی (GeSI)» پایه‌گذاری شده است. در نتیجه چنین تلاش‌هایی، 100 درصد از گدازخانه‌هایی که با آنها همکاری می‌کنیم، در سال 2016 به برنامه گدازخانه در مناطق فاقد تنش (CFSP) پیوسته‌اند.

گواهینامه CFSP مربوط به مواد معدنی استخراج ‌شده از گدازخانه‌ها در زنجیره‌ی تأمین

( اواخر دسامبر 2016)

گواهی‌نامه CFSP کامل شد گواهی‌نامه CFSP در حال انجام است مجموع
تانتال (Ta) 46 - 46
قلع (Sn) 64 11 75
تنگستن (W) 38 - 38
طلا (Au) 88 7 95