لوازم جانبی تبلت، برای افزایش کیفیت کار و سرگرمی

2012-05-16

لوازم جانبی تبلت، برای افزایش کیفیت کار و سرگرمی

اگر تبلتی، مانند گالکسی تب سامسونگ، دارید به احتمال زیاد همچنان در حال جستجوی روش‌های جدید برای استفاده از آن هستید، هم برای کاربردهای جدی و هم برای سرگرمی. ولی ممکن است درنیافته باشید که چقدر آسان می‌توانید کارایی دستگاهتان را در زمینه سرگرمی و کار افزایش دهید. لوازم جانبی مناسب می‌توانند تبلت شما را هرچه بیشتر و بهتر با نیازها و ملاک‌هایتان سازگار و هماهنگ کنند.

تبلت‌هایی مانند گالکسی تب‌های سامسونگ به شما اجازه می‌دهند با خیالی راحت در قسمت‌های مختلف خانه و محل‌کارتان به بازی و کار بپردازید. با تجهیز دستگاهتان به یکی-دو وسیله جانبی کوچک، می‌توانید قابلیت‌های آن را باز هم افزایش دهید.

در اینجا به چند عدد از این لوازم جانبی اشاره می‌کنیم:

  • داک صفحه‌کلید (Keyboard dock). کاربرد این صفحه‌کلید (که کاربرد یک پایه برای تبلت را هم دارد) تنها به تایپ و ویرایش سریع متن و کار با مجموعه آفیس، محدود نمی‌شود. برای حفظ تعادل بین قابلیت حمل و نقل آسان و کاربردپذیری آن، صفحه‌کلیدی کوچک، سبک و دارای کلیدهایی در اندازه واقعی را انتخاب کنید. Keyboard dockهای سامسونگ می‌توانند به همسان‌سازی (Sync) گالکسی تب بپردازند و همچنین این تبلت را شارژ کنند. ضمنا این پایه‌ها دارای جک ۳.۵ میلیمتری خروجی صدای استریو هم هستند و می‌توان آنها را به اسپیکرهای دوبانده یا سیستم صوتی استریوی خانگی وصل کرد.
  • صفحه‌کلید بلوتوث (Bluetooth keyboard case). اگر صفحه‌کلید تبلت بزرگ باشاستفاده از آن چندان جالب نخواهد بود. اگر زیاد از صفحه‌کلید استفاده می‌کنید، نیاز به کیبردی دارید که وزن کمی داشته باشد تا راحت بتوانید آن را جابجا و با آن کار کنید. برای اینکه سبک سفر کنید و در عین حال مشکلی در تایپ‌کردن برایتان پیش نیاید، بهتر است یک صفحه‌کلید بلوتوثی فوق‌باریک در اندازه کامل، تهیه کنید. صفحه‌کلید بلوتوثی گالکسی تب ۱۰.۱ سامسونگ دارای جلدی با قابلیت تنظیم زاویه، جهت تایپ آسان‌تر است. ضمنا شما می‌توانید با استفاده از کلیدهای میانبر آندرویدی آن، در وقت صرفه‌جویی کنید.
  • برای حفاظت از دستگاه. تبلت دستگاهی ظریف است و نیاز به محافظت دارد. قاب پلاستیکی نوت‌بوک سامسونگ یکی از لوازم جانبی ویژه این کار است که لبه‌ها و گوشه‌های گالکسی تب ۱۰.۱ اینچی شما را از خراش و ضربه حفاظت می‌کند. این قاب همچنین می‌تواند نقش یک پایه را ایفا کند، بنابراین می‌توانید فیلم‌ها و تصاویر موجود در تبلت را راحت‌تر تماشا کنید. شما حتی می‌توانید زاویه صفحه را تغییر دهید تا تایپ‌کردن برایتان راحت‌تر باشد.
  • آداپتور اتومبیل. می‌توانید از آداپتور ویژه اتومبیل برای شارژ کردن دستگاه استفاده کنید. از آداپتوری استفاده کنید که مستقیما به جافندکی اتومبیل شما متصل شود.
  • تبدیل HDTV. داشتن صفحه ۱۰.۱ اینچی با وضوح HD برای یک تبلت، عالی است، ولی مسلما تماشای فیلم‌ها و تصاویر بر روی یک تلویزیون HD لطف دیگری دارد. بهتر است یک آداپتور نوع HDMI Type A را انتخاب کنید تا بهترین کیفیت را در اختیار داشته باشید.
  • تبدیل USB. یک ابزار کوچک و جمع و جور برای اتصال به پورت USB تبلت شما را برای کاربردهای بیشتر و بهتر آماده می‌کند. این تبدیل ساده به تبلت اجازه می‌دهد به تعداد زیادی از دوربین‌ها، چاپگرها، کارت‌خوان‌ها و در نتیجه کارت‌های حافظه و … متصل شود.
  • تبلت‌هایی مانند گالکسی تب سامسونگ آنقدر امکانات دارند که ممکن است عادت‌کردن به آنها کمی طول بکشد، ولی پس از افزودن اجزا و لوازم مورد نیاز به آن، تبلتتان به راحتی می‌تواند پاسخگوی بسیاری از نیازهای شما باشد.