با استفاده از یک هاب القایی، با کنترل بیشتری آشپزی کنید

2012-01-12

یک آقا در حال ریختن یک فنجان قهوه

وقتی نوبت به آشپزی با کارآیی برتر می رسد، اغلب افراد به شما خواهند گفت که هاب گازسوز بی نظیر است. اما با ورود هاب های القایی به دنیای آشپزی، آیا باز هم چنین ادعایی درست است؟ این نوع هاب، که از کنترل به مراتب بهتری نسبت به هاب گازسوز برخوردار است، بی تردید تحولی شگرف را در آشپزی و آشپزخانه ایجاد خواهد کرد.

تا این اواخر، فقط دو نوع هاب پخت و پز در بازار موجود بوده است، یعنی هاب برقی و هاب گازسوز. و همواره و بی چون و چرا هاب گازسوز از کارآیی برتر برخوردار بوده است. هاب های سرامیکی قابل رقابت با هاب های گازسوز نیستند زیرا اولاً، مدت زیادی طول می کشد تا داغ شوند، که به هزینه کلی آنها می افزاید، و ثانیاً کنترل حرارتی آنها ضعیف است. شاید با ظاهر شیکی که دارند جذاب به نظر برسند، اما متأسفانه برای آشپزی چندان مطلوب نیستند. بر عکس، هاب گازسوز هم به سرعت داغ می شود و هم کنترل حرارتی آن آسان و دقیق است.

اما گزینه سومی هم وجود دارد. هاب های القایی یکی دیگر از پیشرفت های اخیر در صنعت پخت و پز هستند و می توانند جایگزینی بسیار مناسب برای آشپزی با هاب های گاز سوز باشند.
این هاب آمیزه ای از طراحی و کارآیی هستند و از حد اعلای هر دو ویژگی برخوردارند.

با هاب های القایی، ظروف خوراک پزی مستقیماً و با استفاده از یک کویل القایی گرم می‌شوند. این هاب، برعکس هاب‌های سرامیکی که دارای یک لایه میانی هستند، یک تکه است. همین لایه میانی موجب کند شدن فرایند گرمایش می شود. تازه، بعد هم که می خواهید حرارت را متوقف کنید، باز هم به کندی متوقف می شود. بنابراین برای پخت بسیاری از غذاها، هاب های سرامیکی محیط مطلوبی را ایجاد نمی کنند. بدون این لایه اضافی، هاب های القایی از سرعت و کارآیی برابر با هاب های گازسوز برخوردارند، که هنوز بخشی از حرارت ناخواسته را به واسطه پایه های آهنی نگه می دارند.

هاب القایی از طراحی امروزی برخوردار است و لذا برای آشپزخانه های دارای طراحی ساده و کمینه گرا بسیار مناسب است. با وجود صفحه نمایش های LED و کنترل های لمسی، هاب های القایی شبیه هاب های سرامیکی هستند، اما با یک تفاوت بزرگ و آن اینکه می توانند کارآیی بالایی هم داشته باشند.

و بالاخره اینکه، هاب القایی از قابلیت های ممتاز و جدید دیگری برای افزایش کارآیی برخوردار است. یکی از جدیدترین برنامه هایی که در مدل های جدید مورد استفاده قرار گرفته AnyPlace Zone است، که این امکان را برای شما فراهم می سازد که ظرف خوراک پزی، اعم از بزرگ یا کوچک، را در هر نقطه ای از سطح هاب قرار دهید و هاب به طور خودکار دقیقاً همان نقطه را گرم می کند. این یکی دیگر از روش هایی است که هاب های القایی استانداردها موجود در آشپزخانه را ارتقاء می دهند.