همه چیز درباره نمایشگرهایHDTV

2012-01-12

نمایشگر اچ دی سامسونگ

جدیدترین نمایشگرهای HDTV به کامپیوتر شما وصل می شوند اما از آنجائیکه مجهز به آنتن تلویزیون دیجیتال بوده و از تجهیزات دیجیتال پشتیبانی می کنند، می توانید آنها را به مستقیماً به گیرنده تلویزیونی، پخش کننده Blu-ray و یا کنسول بازی هم وصل کنید. نمایشگرهای HDTV سامسونگ دارای تیونرهای داخلی تلویزیون دیجیتال، بلندگوهای داخلی، ورودی های صدا/تصویر بیشتر و کنترل از راه دور هستند. دیگر لازم نیست بین یک نمایشگر کامپیوتر چندمنظوره و یک HDTV پیشرفته انتخاب کنید. نمایشگرهای جدید امکانات هر دو را همزمان در اختیار شما قرار می دهند.

تماشای تلویزیون و بازی بصورت اچ دی

بسیاری از ما روزانه چند ساعت پای نمایشگرهای خود هستیم. به همین خاطر به نمایشگرهای ال سی دی HDTV نیاز داریم که واسط ارتباطی خوبی برای کامپیوترها بوده و متون و تصاویر گرافیکی را با وضوح هر چه بهتر نمایش دهند. اما این تازه ابتدای کار است. هرگاه موقع استراحت از کار فرا رسد، بهترین نمایشگرهای جدید – با تیونرهای HDTV دیجیتال اچ دی 1920 x 1080p – به شما اجازه تماشای تلویزیون و HDTV، پرداختن به بازی های وضوح بالا و لذت بردن از فیلم های Blu-ray را می دهند.

یک نمایشگر HDTV را می توانید بخوبی بعنوان یک تلویزیون در نشیمن خانه، آشپزخانه یا اتاق کودکان استفاده کنید. این دستگاه ها برای اتاق های کوچک مانند دفاتر کار خانگی یا خوابگاه های دانشجویی نیز ایده آل هستند. جدیدترین مدل ها که بزودی عرضه خواهند شد حتی قابلیت "تصویر در تصویر" نیز دارند و با آنها می توانید آنلاین کار کنید (یا تیم فوتبال مجازی خود را آپدیت کنید) و در یک گوشه صفحه به بازی بپردازید.

خصوصیاتی که باید به دنبال آنها باشید:

• دقت وضوح بالای کامل برای تصاویر واضح و دقیق با رنگ عالی، با دقت 1080p می توانید هر کاری را با بالاترین وضوح ممکن انجام دهید.

• 1080p دقیقاً چه تفاوتی دارد؟ یک کادر فرضاً 720p، حدود یک میلیون پیکسل دارد. اما یک کادر 1080p دو میلیون پیکسل دارد و میزان جزییات را دو برابر می کند. بطور خلاصه می توان گفت که 1080p بهترین تجربه بصری ممکن را به شما عرضه خواهد کرد.

• به دنبال نمایشگرهایی با نسبت کنتراست دینامیک 50,000:1 یا بیشتر باشید، تا کیفیت فوق العاده تصاویر را تجربه کنید. این خصوصیت بیانگر کنتراست میان رنگ های روشن و تیره روی صفحه است که تصاویر را زنده می سازد. هرچه تفاوت میان تصاویر روشن و تیره بیشتر باشد، تصاویر زنده تر خواهند بود. با زمان واکنش 5 میلی ثانیه نیز می توانید از تصاویر متحرک بسیار عالی بدون هیچگونه تاری لذت ببرید.

• بهترین نمایشگرهای جدید دارای Dolby Digital Plus، SRS TruSurround HD و بلندگوهای استریوی داخلی هستند تا هر صدایی را کاملاً واقعی و طبیعی بازآفرینی نمایند. اگر یک سیستم سینمای خانگی 5.1 کانال با چند بلندگو داشته باشید، می توانید از اتصال 5.1 نوری SPDIF بسیاری از این نمایشگرها برای خلق برترین تجربه صوتی استفاده کنید.

• مدلی که انتخاب می کنید باید اتصال های متنوعی داشته باشد. وجود یک درگاه HDMI می تواند نمایشگر شما را به یک مرکز چندرسانه ای بدل سازد و تجهیزات دیجیتالی مانند پخش کننده های MP3 یا دوربین های ویدیویی را براحتی به آن وصل خواهید کرد. مدل انتخابی همچنین باید دارای اتصال کواکسیال برای کابل، و یک درگاه صوتی – بعلاوه جای فیش برای خروجی صدای دیجیتال باشد.

نمایشگری انتخاب کنید که همیشه بروز باشد – چه روشن و چه خاموش

درنگ نکنید. دکوراسیون دفتر خود را ارتقا دهید. نمای برخی از دستگاه های ترکیبی نمایشگر-تلویزیون چه در حالت روشن و چه در حالت خاموش بسیار زیباست. بعنوان مثال، جدیدترین نمایشگرهای سامسونگ از طراحی استثنایی "Touch of Colour" با رنگ مشکی-رز و پرداخت شیشه ای، و پایه شفاف آکریلیک بهره می برند که بر زیبایی و شکوه آنها می افزاید.

به دستگاه های رده پایین تر راضی نشوید. تجربه کامل کامپیوتر-بعلاوه-تلویزیون را در یک مجموعه پویا دریافت کنید.