تعطیلات با سامسونگ ساده و لذت بخش می گردد

2012-01-12

دو غذا همراه با یک جفت لیوان نوشیدنی

حتی اگر تعطیلات کلاً در رابطه با آیین های سنتی باشد، یکی از آیین هایی که می توانید از قلم بیاندازید اضطراب ناشی از تهیه غذای ویژه تعطیلات برای تعداد زیادی مهمان است. نیازی نیست زحمت برنامه ریزی، پخت و پز و نظافت را به خود هموار کنید—وسایل آشپزخانه شما می توانند کارها را برای شما آسان تر کنند؛ به این ترتیب، وقت بیشتری خواهید داشت تا از مصاحبت با خانواده و دوستان لذت ببرید.

تاریخ انتشار: 4 نوامبر 2010

آمادگی برای تهیه غذای ویژه تعطیلات

کلید موفقیت یک ضیافت برنامه ریزی و آمادگی مناسب است. با وجود یخچال دارای درب دو لنگه ، می توانید غذای خود را از قبل تهیه و آن را در یخچال نگهداری کنید. سیستم خنک کننده دو قلو جریان هوای سرد را هم برای یخچال و هم برای فریز کنترل می کند، و چون جریان هوا بین دو محفظه مجزا می ماند، هوای فریزر خشک تر با قی می ماند، در حالی که هوای مرطوب تر یخچال موجب می شود میوه جات و سبزیجات برای مدتی طولانی تازه و باطراوت باقی بمانند. این بدان معنا است که می توانید خریدهایتان را قبل از فرا رسیدن تعطیلات انجام دهید و سبزیجات خود را خرد و به آسانی آنها را نگهداری کنید.

سایر ویژگی هایی که تهیه غذای ویژه تعطیلات را آسان تر می سازند عبارتند از:

• کشوی قابل تنظیم، که این امکان را برای شما فراهم می سازد که سینی های پیش غذا را از قبل آماده و در یخچال نگهداری کنید (در ضمن یک عالمه فضا برای نگهداری بطری های شراب وجود دارد).

• این یخچال تابع ENERGY STAR به سیستم روشنایی LED مجهز است که تمام قسمت های یخچال فریزر را روشن می سازد؛ بنابراین، می توانید به سرعت مواد مورد نیاز خود را پیدا کنید.

• با وجود آمد و شد تعداد زیادی میهمان، دیگر لازم نیست نگران باز ماندن درب یخچال بر اثر بی دقتی باشید. چنانچه درب یخچال فریزر بیش از دو دقیقه نیمه باز باقی بماند، یک آژیر با کاربری آسان به شما هشدار می دهد.

آشپزی سریع و نظافت آسان

با فرا رسیدن زمان پخت و پز، یک اجاق مجهز به هود سرخود می تواند بخشی از فشارهای وارده بر شما را کاهش دهد. یک اجاق القایی آشپزی سریع و آسان را امکان پذیر می سازد. این سطح آب را سریع تر از اجاق های گازی یا برقی به جوش می آورد—به علاوه، پخت و پز با اجاق های القایی از نظر انرژی مقرون به صرفه تر از اجاق های گازسوز یا مایکروفرهای معمولی است.


به لطف طراحی مبتکرانه این اجاق القایی، سطح آن خنک می ماند، به نحوی که اگر بر اثر عجله و مشغله زیاد دست یا اعضای بدنتان با آن برخورد کند، دچار سوختگی نخواهید شد. اجاق القایی از خاصیت مغناطیسی برای گرم کردن مستقیم ظروف خوراک پزی استفاده می کند. به همین دلیل، فقط دیگ ها و قابلمه ها داغ می شوند، در حالی که سطح اجاق القایی خنک باقی می ماند. این ویژگی صرفاً برای ایمنی طراحی نشده است: اجاق خنک تر تصمین می کند که غذا بیش از حد نپزد و به سطح ظروف نچسبد؛ بنابراین، نظافت بعد از تعطیلات سریع تر و آسان تر انجام خواهد گرفت.

اجاق Surround Airvection مجهز به یک سیستم همرفتی واقعی و دارای 3 فن آشپزی سریع و یکنواختی را امکان پذیر می سازد. (یک سیستم مجهز به چند فن حرارت را در سراسر اجاق به جریان در می آورد، و کلید کنترل فن دما را در حد مطلوب نگه می دارد.) دیگر بوقلمونی که می پزید بیش از حد خشک نیست و کلم بروکسلتان نمی سوزد.

نظافت داخلی هم بسیار ساده است: فناوری SteamQuick ظرف حدود 20 دقیقه اجاق شما را کاملاً تمیز و عاری از لکه می کند. کافی است 10 اونس آب شیر داخل اجاق بریزید (بله، واقعاً). درب را ببندید و دکمه ?نظافت با بخار? را فشار دهید. بعد از 20 دقیقه، درب را باز کنید و اجاق را پاک کنید تا تمیز شود، به همین سادگی. بعد وقت آن است که یک چرت درست و حسابی بزنید.

مایکروفر دقیق

OmniProیکی دیگر از دستیاران مفید شما برای تهیه غذای تغطیلات است. وقتی سعی می کنید غذاهای منجمد را یخ زدایی کنید، لازم نیست زحمت حدس زدن زمان پخت را به خود بدهید. قابلیت یخ زدایی خودکار وزن مواد غذایی که پخته می شود را بررسی می کند، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که وزن مورد نظر را انتخاب کنید. مایکروفر بقیه کار را انجام می دهد.

همچنین، این مایکروفر، به لطف مجهز بودن به سیستم همرفتی سرخود، به مراتب سریع تر از مایکروفرهای ستنی عمل می کند.

• سبزیجات تازه ظرف کمتر از دو دقیقه پخته می شوند.

• می توانید دو عدد سیب زمینی را ظرف فقط 11 دقیقه بپزید.

• با بهره گیری از کارکرد پخت پوسته ای، پیتزاها و کیک و شیرینی هایی با رویه مناسب طبخ کنید.

ظرفیت زیاد اجاق (36 لیتر) موجب شده که این مدل برای گرم کردن غذاهای انبوهی که طبخ آنها در مایکروفرهای معمولی امکان پذیر نیست بسیار مناسب باشد. فن بیصدا و قدرتمند دستگاه تضمین می کند که بوها به سرعت و به نحوی کارآمد زدوده شوند—به نحوی که هیچ چیز نتواند رایحه خوش ضیافت شما در یک روز تعطیل را از بین ببرد (به جز شاید یک میهمان یا خویشاوند بد خلق و رنجش آور).