با جارو زدن صحیح، سلامت محیط خانه خود را تضمین کنید

2012-01-12

جاروبرقی سامسونگ سالن نشیمن را تمیز می کند

گرچه ممکن است نظافت خانه فعالیت مورد علاقه شما نباشد، حقیقت امر این است که این کار برای خانه شما لازم است و سلامت شما آن را به یک اولویت مهم تبدیل می کند. اما این بدان معنا نیست که باید همه وقت شما را بگیرد. جاروبرقی مناسب حفاظت از ازرش خانه و سلامت خانواده شما را تضمین می کند. ببینید چطور می توانید این کار ضروری را به مؤثرترین نحو ممکن انجام دهید.

روشی ساده برای سالم نگه داشتن خانه

آیا جارو زدن این قدر مهم است؟ در یک کلمه، بله! حتی نمی توانید تصور این را بکنید که هر روز لباس هایی تکراری بپوشید، بدون اینکه آنها را بشویید، یا از ظرف های نشسته روز قبل غذا بخورید. پس چرا باید با سطوح مختلف منزل خود به گونه ای دیگر رفتار کنید؟

جارو زدن منظم نه تننها کف اتاق ها وفرش ها را تمیز نگه می دارد و به آنها ظاهری زیبا می بخشد، بلکه به کاهش حشرات موذی ریز و باکتری هایی که ممکن است سلامت شما را به خطر بیاندازند هم کمک می کند. سامسونگ جاروبرقی هایی را عرضه می کند که از قدرت مکش بیشتری نسبت به جاروبرقی های سنتی با سیستم های چرخنده برخوردارند—و حتی بعد از استفاده طولانی کماکان توان اولیه خود را حفظ می کنند. مکش بیشتر به منزله محافظت بیشتر از خانواده در برابر حشرات موذی ریز و باکتری ها است.

قابلیت هایی که از خانواده شما محافظت خواهد کرد

چند ویژگی دیگر جاروبرقی های سامسونگ می توانند در تمیز نگه داشتن خانه های شما مؤثر باشند و در عین حال جذابیت و تأثیر جارو زدن را افزایش دهند:

مکش هوشمندتر—برخی از مدل ها به حسگرهای تشخیص نوع گرد و خاک و تنظیم توان مکش بر اساس آن مجهز هستند، و به این ترتیب به کاهش زمان و زحمت نظافت کمک می کنند.

طراحی بیصدا—قابلیتی تحت عنوان Stress Free Sound مؤلفه های صدایی که معمولاً موجب زوزه کشیدن بسیاری از جاروبرقی ها می گردد را کنترل می کند.

تخلیه آسان—کیسه جاروبرقی را می توان به آسانی و بدون آنکه چیزی بریزد بیرون آورد و تخلیه کرد.

فیلتر HEPA—یک فیلتر HEPA (هوای حاوی ذرات ریز و فوق العاده مؤثر) ذرات ریز مانند گرد و غبار و مواد آلرژی زا را می گیرد و آنها را از هوای منزل شما خارج می سازد.

تنظیمات ویژه حیوانات خانگی—ضمائم و تنظیمات ویژه تمیز کردن مو و خز حیوانات دست آموز، که عضو محبوبی از خانواده ها محسوب می شوند.

طراحی شیک—کل جاروبرقی از طراحی ظریف، شیک و مدرنی برخوردار است—نوعی تزئین در قالب محصولی که یکی از اجزای همیشگی محیط خانه شما خواهد بود.

انجام نظافتی دقیق تر

حالا که می دانید چرا جارو زدن مهم است، و باید در جستجوی چه قابلیت هایی باشید، در اینجا چند رهنمود به منظور افزایش کارآیی شما ارائه داده ایم تا بتوانید به پیگیری های هیجان انگیزتری بپردازید:

هر چند وقت یک بار؟--بستگی دارد به میزان تردد در بخش های مختلف خانه شما. قسمت های پر تردد باید روزانه یا حداقل هفته ای دو بار جارو شوند، در حالی که سایر قسمت ها ممکن است فقط هفته ای یک بار نیاز به جارو زدن داشته باشند. دفعات جارو زدن به عواملی مانند اندازه خانواده شما، زمین اطراف خانه شما، و اینکه آیا در منزل حیوانات خانگی دارید یا نه هم بستگی دارد.

انتخاب تجهیزات جانبی مناسب—اکثر جاروبرقی ها به همراه مجموعه متنوعی از ضمائم و تجهیزات جانبی ویژه اهداف مختلف عرضه می شوند. نگذارید گرد بخورند! از ضمیمه ویژه فرش برای فرش و از ضمیمه ویژه کف برای چوب و سرامیک استفاده کنید. از تفاوت کارآیی آنها شگفت زده خواهید شد.

تغییر جهت—بعد از اتمام جارو زدن، فرش شما، مانند چمنی که به زیبایی زده شده، یک الگوی مورب را نشان می دهد. تغییر جهت تضمین می کند که گرد و غبار بیشتری جمع کنید و در ضمن از پرز قالی محافظت می کند.

خلاقیت—شاید یک جاروبرقی را در درجه اول برای تمیز کردن کف اتاق های خود خریداری کرده باشید، اما کاربردهای زیاد دیگری هم دارد. گهگاه با استفاده از جاروبرقی گرد و غباری که روی فن و کویل های کندانسور یخچال فریزر نشسته است را بگیرید (البته همیشه اول برق را قطع کنید) و یا از آن برای نظافت سطح تشک ها و زدودن باکتری ها و حشرات موذی ریز استفاده کنید.

با جارو زدن صحیح و صرف فقط چند دقیقه وقت در هفته، تضمین خواهید کرد که خانه تان مکانی امن برای شما و خانواده تان خواهد بود.