با رعایت این باید و نبایدهای لباسشویی، دوام لباس های خود را افزایش دهید

2012-01-12

دو پسر بچه خندان با صورت های گلی

هیچ چیز به اندازه یک پیراهن تمیز و با طراوت تأثیر گذار نیست، اما هیچ کاری هم به اندازه شستن برای لباس مضر نیست. اما نباید این جوری باشد—به شرطی که لباس ها را به نحوی صحیح بشویید. در اینجا یکی سری بایدها و نبایدهایی که لازم است هنگام شستن لباس رعایت گردد ارائه شده است.

باید های لباسشویی

حتماً لباس ها را در آب سرد بشویید. استفاده از آب سرد به معنای تمیز نشدن لباس ها نیست. قابلیت هایی مانند Ecobubble، که در بسیاری از ماشین های لباسشویی سامسونگ یافت می شود، پودر رختشویی را قبل از آغاز چرخه شستشو حل می کنند. به این ترتیب، مواد شوینده به طور کامل تری جذب پارچه می شوند، و بدون «پختن» لباس ها لکه ها را از آنها می زدایند. و البته استفاده از آب سرد، به کاهش هزینه های گاز و برق هم کمک می کند.

حتما از تنظیمات متناسب با پارچه استفاده کنید. اگر پارچه های ظریف تر با استفاده از تنظیمات طراحی شده برای پارچ های ضخیمی مانند حوله ها شسته شوند، خیلی زود فرسوده می شوند. شوینده های سامسونگ دارای مجموعه ای از تنظیمات ویژه لباس های معمولی و غیر معمولی هستند، از جمله یک سیستم مراقبت ویژه لباس های دفع کننده آب مانندGore-Tex و حالت Wool Care که از چروکیده شدن لباس ها جلوگیری و ظاهر و حس واقعی لباس ها را حفظ می کند. همچنین، لباسشویی های سامسونگ این امکان را برای شما فراهم می سازند که پر کاربردترین تنظیمات خود را از طریق حالت My Cycle حفظ کنید.

حتماً از پودرهای رختشویی فاقد کلر و مواد سفید کننده استفاده کنید. این کار ضمن برطرف کردن لکه ها، درخشش رنگ ها را حفظ می کند. مایع سفید کننده معمولی حاوی کلر برای البسه سفید مناسب است.

حتماً کفش های کتانی، بالش ها، و اسباب بازی های آکنده را بشویید، اما با استفاده از تنظیمات مناسب آنها را خشک کنید. ماشین های لباسشویی سامسونگ دارای تنظیمات Rack Dry هستند که با ملایمت و بدون غلتاندن، این اقلام را خشک می کند. غلتاندن لباس ها و پارچه های نامناسب می تواند هم به آنها و همه به خود ماشین لباسشویی آسیب برساند.

حتماً از تنظیماتFreshen Up بهره بگیرید. این چرخه لباس هایی که قبلاً خشک شده اند را هوادهی می کند و بوهای نامطلوب آنها را می زداید.

حتماً لباس ها را بلافاصله بعد از خشک کردن روی بند آویزان کنید. این کار چروک ها و نیاز به اطوکشی را کاهش می دهد—لازم به ذکر است که اطوکشی به پارچه آسیب می رساند زیرا رشته ها را پهن می کند و آنها را در معرض گرمای اضافی، و اغلب شدید، قرار می دهد. استوانه بسیاری از خشک کن های سامسونگ با احاطه کردن البسه و ملحفه ها به وسیله لایه ای از هوا، چروک آنها را به حداقل می رساند.

نبایدهای لباسشویی

هرگز برای از بین بردن لکه های لباس های گران قیمت، یا به نحوی ارزشمند، ریسک نکنید. این کار را بر عهده ماشین لباسشویی و خشک کن بگذارید. و به خاطر داشته باشید که هرچه زودتر اقدام کنید، احتمال برطرف شدن کامل لکه ها بیشتر است.

هرگز بیشتر از حد لازم از پودر رختشویی استفاده نکنید. پودر رخشتویی اضافی نه تنها لباس ها را تمیزتر نمی کند، بلکه مشکلاتی را هم در پی دارد. ممکن است مواد شوینده در لابلای پارچه باقی بمانند و موجب سفت شدن پارچه ها و در نهایت کاهش عمر آنها شوند. به علاوه، با گذشت زمان، ممکن است به واسطه کپک زدگی به خود ماشین هم آسیب برسانند. تازه، استفاده از پودر لباسشویی بیشتر از نیاز به منزله ریختن پول های خود در آب است.

هرگز لباس ها را برای مدت طولانی تر از نیاز خشک نکنید. خشک کردن بیش از حد موجب چروکیدگی لباس و آسیب دیدن پارچه ها می شود. همین اصل برای گرمای بیش از حد هم صدق می کند. بنابراین، با ملایمت البسه و ملحفه های خود را بشویید. بسیاری از پارچه ها و لباس ها را می توان با تنظیمات دمایی پایین تر، ایمن تر و ارزان تر به نحوی مطلوب تر خشک کرد.