ال سی دی، ال ای دی یا پلاسما؟

2012-01-12

طیف گوناگون تلویزیون های سامسونگ

تلویزیون های صفحه تخت امروزی با طراحی هوشمندانه و بسیار نبوغ آمیز خود در ابعاد، فن آوری ها و خصوصیات بسیار متنوعی عرضه می شوند. برای خرید یک دستگاه باید تصمیمات مختلفی بگیرید و برای این کار باید دقیقاً خواسته – و یا نیاز خود را مشخص کرده باشید. تمام آنچه را که برای تصمیم گیری صحیح به آن احتیاج دارید در اینجا مطالعه خواهید کرد.

تاریخ انتشار: 16 سپتامبر 2010

ظاهر بسیار زیبا

فن آوری نور زمینه ال ای دی سامسونگ کیفیت فوق العاده تصویر را با طراحی بدنه ای بسیار باریک به شما عرضه می کند. این تلویزیون ها دارای قابلیت نسبت کنتراست مگا هستند – یعنی عرضه روشن ترین رنگ سفید و تیره ترین رنگ سیاه که یک تلویزیون قادر به تولید آن است – و قابلیت های اتصال اینترنتی آنها به شما اجازه می دهد تا برنامه های مختلف را در تلویزیون خود دانلود کنید. اینها بهترین تلویزیون های سامسونگ تاکنون هستند.

صفحات ال ای دی (دیود نورانی) عملاً صفحات ال سی دی هستند که از نور ال ای دی در پشت صفحه بهره می گیرند. این کار به دو روش قابل انجام است – می توان در تمام قسمت پشت صفحه ال ای دی کار گذاشت، یا فقط در پیرامون صفحه نمایش ال ای دی قرار داد که به این حالت اخیر "روشنایی در لبه" گفته می شود. این نوع دوم از یک پانل منتشرکننده برای پخش کردن نور در کل سطح صفحه استفاده می کند.

صرفه جویی در انرژی و سادگی نصب روی دیوار

تلویزیون های ال ای دی بازدهی و راندمان مصرف انرژی فوق العاده ای دارند. در واقع، تلویزیون های ال ای دی سامسونگ بسته به سری و اندازه صفحه خود می توانند در حالت استاندارد تا 50 درصد بیشتر از آخرین استاندارد انرژی استار راندمان مصرف انرژی داشته باشند.

این تلویزیون ها بسیار سبک بوده، براحتی روی دیوار نصب می شوند و منتقل کردن آنها از یک اتاق به اتاق دیگر بسیار آسان است. این تلویزیون ها چه در اتاق های روشن و چه در اتاق های تاریک بخوبی کار می کنند و در اندازه های متنوعی به بازار عرضه شده اند. بعضی مدل ها دارای قابلیت های 3 بعدی هستند و حتی می توانند فقط با یک دکمه فیلم های 2 بعدی را به 3 بعدی تبدیل کنند.

سرعت و برتری

سبک، باریک و زیبا. تلویزیون های ال سی دی ما درست همانطور هستند که شما می خواهید و از حدود 5 اینچ تا 65 اینچ عرضه می شوند.

قابل استفاده بعنوان نمایشگر فول اچ دی 1080p کامپیوتر

جابجایی ال سی دی ها و قرار دادن آن در نقاط مختلف بسیار آسان است. شما می توانید آنها را بدون خدشه دار کردن کیفیت تصویر بعنوان یک نمایشگر عالی کامپیوتر و یا یک تلویزیون حیرت انگیز استفاده کنید. عرض بدنه آنها تنها دو یا سه اینچ است و نمایی باریک و زیبا به آنها می بخشد. بعضی مدل ها دارای قابلیت های 3 بعدی هستند و می توانند فقط با یک دکمه تصاویر 2 بعدی را به 3 بعدی تبدیل کنند.

عملکرد عالی

در صفحات نمایش پلاسما سلول های کوچک گازی (زنون و نئون) میان دو صفحه شیشه ای قرار داده شده و حتی در صفحات نمایش بزرگ، تصاویری بسیار روشن و واضح تولید می کنند. تلویزیون های پلاسمای ما با طراحی باریک و سطح بالای خود تصاویر خارق العاده ای با حرکت های نرم، غنی ترین رنگ های مشکی و روشن ترین رنگ های سفید می آفرینند.

واقع گرایی با وضوح تمام

اندازه صفحه مدل های پلاسما بزرگ است (معمولاً بین 42 اینچ تا 63 اینچ). این تلویزیون ها در اتاق های کم نور بسیار خوب عمل می کنند (که برای تماشای فیلم ایده آل است)، نسبت های کنتراست بالایی دارند، رنگ های غنی زیبایی می آفرینند و زوایای مشاهده گسترده ای دارند – تا هر صندلی یا مبلی در خانه یک جایگاه عالی برای تماشای تلویزیون باشد.

ایده آل برای برنامه های ورزشی

تلویزیون های پلاسما به دلیل توانایی در دنبال کردن تصاویر پرسرعت بدون تار شدن، برای تماشای صحنه های ورزشی پرتحرک و یا بازی های ویدیویی بسیار مناسب هستند. (وضوح جزییات تصاویر آنها خارق العاده است.) عرض بدنه این تلویزیون ها اینک به 1.4 اینچ رسیده است، تلویزیون های پلاسما هرگز به این اندازه باریک نبوده اند. بعضی مدل ها دارای قابلیت های 3 بعدی هستند و می توانند فقط با یک دکمه تصاویر 2 بعدی را به 3 بعدی تبدیل کنند.

پرسش هایی که پیش از خرید باید بپرسید:

برای چه اتاقی تلویزیون می خرید؟

آیا یک تلویزیون بزرگ دیواری می خواهید که فضایی مانند سینما را برای شما شبیه سازی کند؟ یا اینکه دستگاه با قابلیت حمل و جابجایی بیشتر می خواهید؟

آیا به امکانات اتصال به کامپیوتر یا اینترنت برای دانلود کردن برنامه های دلخواه نیاز دارید؟


آیا می خواهید دکوراسیون منزل خود را با دستگاهی باریک و پیشرفته که بدنه طرحدار تیتانیومی و یا زغالی دارد تکمیل کنید؟