از خود و تلفن همراه خود محافظت کنید

2012-01-12

یک زوج در حال مرور راهنماهای امنیتی تلفن

با توجه به اینکه امروزه بخش زیادی از اطلاعات شخصی ما روی تلفن های همراه موجود است، لازم است اقدامات لازم را برای محافظت از حریم محرمانه خود اتخاذ کنیم. تلفن های همراه امروزی در حال تلفیق قابلیت های امنیتی مبتکرانه مانند Mobile Tracker (رهگیر تلفن همراه)، Fake Call (تماس جعلی)، و برنامه Listen-in (شنود) هستند تا حتی الامکان شما، تلفن همراه شما و محتویات آن را ایمن نگه دارند.

یکی از مشکلات واقعی ذخیره این بخش عظیم از اطلاعات شخصی روی گوشی های تلفن همراه این است که مفقود شدن یک گوشی تلفن همراه، چه به واسطه سرقت و یا صرفاً گم شدن، یک دردسر بزرگ است. فقط وقت و هزینه ای که باید برای جایگزین کردن آن گوشی صرف شود آزار دهنده نیست، بلکه آنچه بیشتر از همه ما را آزار می دهد این است که حریم محرمانه ما مورد دستبرد قرار می گیرد. خوشبختانه، برنامه هایی عالی به کمک ما فراهم شده است.

برنامه Mobile Tracker که روی گوشی های تلفن همراه یافت می شود یکی از چندین برنامه متعددی است که در افزایش شانس بازیافت گوشی های مفقودی یا مسروقه به ما کمک می کند. اساساً، وقتی سیم کارت شما مورد استفاده قرار می گیرد، به صورت خودکار پیامی را تولید و آن را برای شماره ای از پیش تعیین شده با شماره تلفن سیم کارت جدید ارسال می کند. این کار رهگیری سیم کارت جدید و در نتیجه گوشی تلفن همراه را امکان پذیر می سازد، و می تواند ابزاری قوی برای مقابله با سارقان باشد.

سایر قابلیت های امنیتی مفید عبارتند از Fake Call و Listen-in . هر دو برنامه فوق با یک دکمه دو ضربه ای راه اندازی می شوند، برنامه Fake Call (همان طور که از نامش بر می آید) موجب می شود گوشی شما زنگ بزند گویی یک نفر با آن تماس گرفته است. این برنامه می تواند زمانی که نسبت به محیط اطراف خود شک دارید یا وقتی می خواهید از شخص خاصی اجتناب کنید هم ابزاری فوق العاده مفید باشد. موقعیت ها و مناسبت های زیادی هست که این قابلیت می تواند مفید واقع شود.

نوبت می رسد به برنامهListen-in . برنامه مذکر می تواند این امکان را برای یک شخص از پیش تعیین شده فراهم سازد که به تماس های تلفنی شما گوش دهد. این برنامه ابزاری بسیار قدرتمند است. این برنامه هم با زدن ضربه دوگانه به یک دکمه در حین یک تماس تلفنی عمل می کند؛ در این زمان تلفن شما با گوشی دیگری تماس خواهد گرفت که برای فردی که در ابتدا با او تماس گرفته اید ناشناس است. مثل بسیاری از برنامه های امنیتی، این چیزی نیست که خیلی از آن استفاده کنید اما ممکن است یک روز به کار بیاید.

و بالاخره، وقتی از امنیت گوشی تلفن همراه صحبت می شود، آمادگی همیشه بهترین دفاع در برابر موقعیت های خطرناک است. کارت های حافظه، مانند کارت های میکرو SD که در گوشی های Tocco و Monte سامسونگ یافت می شود، تضمین می کنند که از همه اطلاعات مهم شما پشتیبانی شود. بنابراین، حتی اگر گوشی شما به سرقت برود یا آن را جایی، مثلاً در اتوبوس، جا بگذارید، تمام اطلاعات موجود روی آن از عکس ها گرفته تا نشانی های پست الکترونیک سالم و ایمن باقی می مانند. آنها واقعاً یک وسیله جانبی ضروری برای سبک زندگی مدرن هستند.