هوشمندی تلفن های هوشمندی در چیست؟

2012-01-12

سه خانم در حال مشاهده یک تلفن هوشمند سامسونگ

فن آوری تلفن های همراه در چند سال اخیر شاهد پیشرفت ها و ابداعات حیرت انگیزی بوده است. تلفن ها از گذشته توانمندتر شده و دیگر نمی توان آنها را صرفاً تلفن دانست. پس نام دستگاهی که قادر به انجام تماس های تلفنی، پخش فیلم، عکسبرداری و بسیاری کاری دیگر است را چه باید گذاشت – تلفن هوشمند انتخاب مناسبی به نظر می رسد – دستگاهی هوشمند که قابلیت های آن فراتر از یک تلفن است.

مانند یک تلفن همراه عادی، اما باهوش تر

داشتن یک تلفن هوشمند مانند داشتن یک تلفن عادی است – اما اگر این تلفن عادی مجهز به دوربین، پخش کننده MP3 و کنسول بازی سیار بود. این تازه ابتدای کار است: با این دستگاه ها می توانید براحتی ایمیل دریافت و ارسال کرده و اینترنت گردی کنید. یک صفحه کلید کامل نیز برای تایپ آسان دارند. اگرچه برخی از تلفن های عادی بعضی از این قابلیت ها را دارند، اما هیچکدام تمام قابلیت های مذکور را یکجا نداشته – و عملکرد هیچکدام آنها به این خوبی و به این سرعت نیست.

کامپیوتری در دستان شما

یک تلفن هوشمند مانند یک کامپیوتر شخصی جیبی است. هر تلفن هوشمند یک سیستم عامل دارد – مانند اندروید گوگل یا ویندوز موبایل مایکروسافت – که هدایت امور را بر عهده داشته و سرعت عملکرد دستگاه شما را تضمین می کند.

این سیستم عامل به تلفن هوشمند شما اجازه اجرای برنامه های کاربردی مختلف (با عنوان "apps" نیز شناخته می شوند) را می دهد، که با تلفن های همراه "عادی" بسیار متفاوت است. ده ها هزار برنامه کاربردی رایگان و غیر رایگان در زمینه هایی مانند امور تجاری، بازی، سرگرمی، آشپزی و عملاً هر موضوع قابل تصور وجود دارد.

کدام تلفن هوشمند برای شما مناسب است؟

چه مسئله ای برای شما مهم تر است – اندازه صفحه نمایش یا داشتن صفحه کلید کامل؟ هنگامی که در مورد تلفن هوشمند مناسب تصمیم گیری می کنید، عواملی مانند روشنایی صفحه نمایش تلفن، وضعیت بینایی خود و تسلط تان بر کار لمسی با تلفن را در نظر بگیرید. اگر به قابلیت فیلمبرداری تلفن علاقه مندید، مدل هایی را در نظر بگیرید که حافظه مناسب دارند. اگر می خواهید در محیط های تاریک عکس بگیرید، تلفنی انتخاب کنید که فلاش داشته باشد. اگرچه تعداد پیکسل ها در گرفتن عکس های خوب تاثیرگذار است، اما یک لنز با کیفیت اهمیت بیشتری دارد. اگر می خواهید فایل های بزرگ – مانند آهنگ، عکس یا فیلم – ذخیره کنید، تلفنی انتخاب کنید که ظرفیت حافظه بیشتری داشته باشد.

تلفن هوشمند خود را با دقت تمام و مطابق با نیازها و خواسته های خود انتخاب کنید.