• Home /
  • تلویزیون

تلویزیون

نمایشگر Quantum Dot

با نمایشگر Quantum Dot تلویزیون SUHD، حتی در اتاقهای پرنور هم جهان را آنگونه که هست می‌بینید. فناوری پیشرفته نقطه کوانتومی طیف رنگی چند میلیاردی را به نمایش میگذارد که تصاویری حیرت‌انگیز را با انبوهی از رنگ‌ها برایتان ایجاد می‌کند. اوج روشنایی تلویزیون SUHD برابر 1000 نیت است، یعنی معادل روشنایی 1000 شمع. در مقایسه با نمایشگرهای معمولی، جزئیات را هم در تاریک‌ترین سایه‌ها و هم در سفیدترین ابرها، 10 برابر بیشتر نمایان می‌سازد. ویژگی «فرا سیاه» باعث کاهش انعکاس و تابش خیره‌کننده بر روی تصویر می‌شود. و به خاطر نداشتن کادمیوم، با محیط زیست نیز سازگار است.

نمایشگر Quantum Dot
نمایشگر Quantum Dot

HDR 1000

زندگی با جزئیاتش در جریان است؛ وظیفه ویژگی «HDR» در تلویزیون SUHD هم دقیقاً نمایش همین جزئیات است. با داشتن اوج روشنایی که به 1000 نیت می‌رسد - و اصطلاح HDR 1000 نیز از آن گرفته شده است - قادر به مشاهده سفیدترین سفیدها و سیاه‌ترین سیاه‌ها خواهید بود. و حتی در پرنورترین اتاقها هم می‌توانید تمامی جزئیات یک صحنه را به وضوح مشاهده کنید. چه گرمای سوزان پیاده‌رویی در زیر نور آفتاب باشد و چه دیدن حرکتی در تاریکی مطلق شب، هرچه باشد با تلویزیون SUHD واقعاً واقعی احساس می‌شود.

HDR 100
HDR 1000
منظره‌ای روشن و حیرت‌انگیز با صخره‌ها و گل‌هایی مملو از جزئیات.
منظره‌ای روشن و حیرت‌انگیز با صخره‌ها و گل‌هایی مملو از جزئیات.

و حالا HDR چیست؟

برای پی بردن به عملکرد HDR و اهمیت HDR 1000، ویدئو را تماشا کنید.

رنگ Quantum Dot

دنیایی که در تلویزیون‌هایمان مشاهده می‌کنیم باید به اندازه دنیای واقعی پیرامون‌مان مملو از رنگ‌های گوناگون باشد. نمایشگرهای Quantum Dot طیف و دقت رنگ مورد نیاز برای آن را ارائه می‌دهند. با بکارگیری ذرات ریز نقطه کوانتومی به عنوان منبع نور، ترکیبی از میلیاردها رنگ مختلف ایجاد می‌شود که واقعی‌ترین تصاویر را روی پانل‌های 10 بیتی تلویزیون SUHD به نمایش می‌گذارند. به عبارت دیگر، رنگ‌پردازی این تلویزیون‌ها 64 برابر تلویزیون‌های معمولی با پانل 8 بیتی است، و زندگی بسیار پربارتر از آنچه در صفحه نمایش داخل خانه خود می‌دیده‌اید را برایتان نمایان می‌سازد.

ویدئوی مربوط به رنگ Quantum Dot
ویدئوی مربوط به رنگ Quantum Dot
ویدئوی مربوط به رنگ Quantum Dot
ویدئوی مربوط به رنگ Quantum Dot
ویدئوی مربوط به رنگ Quantum Dot

رنگ Quantum Dot چیست؟

این ویدئو را تماشا کنید تا شاهد نحوه عملکرد نقاط کوانتومی در ایجاد رنگ‌های دقیق و خالص باشید.

فرا سیاه
(Ultra Black)

بیشتر اوقاتی که صرف تماشای تلویزیون می‌کنیم یا در طول روز است یا با چراغ‌های روشن. طی این زمان‌ها هم مجبور بوده‌ایم انعکاس روی صفحه نمایش را تحمل کنیم، که علاوه بر اینکه آزار دهنده است، می‌تواند باعث تشدید خستگی چشم هم بشود. فناوری فرا سیاه شبیه چشمان شاهپرک عمل می‌کند که نور را به طور طبیعی جذب می‌نماید و به قدرت دیدش در شب کمک می‌کند. با پراکنده‌سازی نور به نحوی اثربخش، تابش خیره‌کننده روی صفحه نمایش شدیداً کاهش می‌یابد به طوری که دیگر نیازی نیست با چشم نیمه‌باز تماشا کنید یا پرده‌ها را بکشید. تنها کافی است جلوی تلویزیون بنشینید و از تماشای آن لذت ببرید.

نیمی از صفحه نمایشگری معمولی را نشان می‌دهد و نیمی دیگر نمایشگری مجهز به «فرا سیاه».
سیستم ضد انعکاس نور Moth Eye (چشم حشره)
سیستم ضد انعکاس نور Moth Eye (چشم حشره)
سیستم ضد انعکاس نور Moth Eye (چشم حشره)
سطح تخت
سطح تخت
سطح تخت

موتور تصویرپردازی

پیشرفت‌های دنیای تلویزیون و رسانه آنچنان تند و سریع است که بینندگان روز به روز با قالب‌های مشخصات فنی متفاوتی روبرو می‌شوند. و باید بپذیریم که وضوح بعضی از قالب‌ها نسبت به بعضی دیگر پایین‌تر است. ولی اینجاست که موتور تصویرپردازی تلویزیون SUHD وارد عمل می‌شود.
این موتور با تحلیل و پردازش تمامی محتواهای پایین‌تر از SUHD، کیفیت را تا حد ممکن بهبود می‌دهد تا بتوانید از قابلیت‌های تلویزیون SUHD خود بهره ببرید و تصاویر را با کیفیتی نزدیک به مقصود فیلم‌ساز مشاهده نمایید.

با قابلیت موتور تصویرپردازی کیفیت بد تصویر واضح‌تر می‌شود.
تصویرپردازی...

Precision Black (دقیق‌سازی سیاه)

وقتی سایه‌های تاریک به اندازه کافی تاریک نباشد و آفتاب ظهر آنچنان تابان نباشد، فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و بازی‌ها چندان چنگی به دل نمی‌زند. ویژگی Precision Black با کاهش نور قسمت‌هایی از صفحه که باید عمیقاً تاریک باشند و پرنور نگه داشتن قسمت‌های لازم، تصاویر را به زندگی واقعی نزدیکتر می‌کند. با چنین بهبود مشهودی در نسبت کنتراست، خودتان را درست در بطن محتوا خواهید دید، به طوری که هرگز چنین تجربه‌ای را نچشیده‌اید.