7.1.4 Ch Soundbar HW-Q90R

7.1.4 Ch Soundbar HW-Q90R

HW-Q90R/EN

Zgjidhni tuaj

 • Tingulli përfshirës me tingull të vërtetë me kanalin 7.1.4.
  2019-Altoparlant-tingull-i-vërtetë-me-kanalin 7.1.4.
 • Altoparlanti me valë me ushtimë lart i përfshirë
  2019-Soundbar-Altoparlant-i pasëm-me valë-Kit-
 • Tingulli përshtatës ju ndihmon të dëgjoni më shumë
  2019-Soundbar-Tingulli përshtatës
 • Dëgjoni më mirë. Luani më mirë.
  2019-Soundbar-Regjimi-Pro-Lojë

Tingulli përfshirës me tingull të vërtetë me kanalin 7.1.4.

Tingulli përfshirës me tingull të vërtetë me kanalin 7.1.4. Tingulli përfshirës me tingull të vërtetë me kanalin 7.1.4.

Tingulli përfshirës me tingull të vërtetë me kanalin 7.1.4.

Altoparlanti jep tingull rrethues me të vërtetë si në kinema në sallonin tuaj. Tingulli lëviz kudo rreth jush falë altoparlantëve me ushtimë lart dhe me ushtimë anash, me tingull atmosferik me kanalin 7.1.4. Me dëgjimin e tingullit të bazuar tek objekti si Dolby Atmos, DTS: X dhe mund të përjetoni argëtim mahnitës.

Tingulli përfshirës me tingull të vërtetë me kanalin 7.1.4. Tingulli përfshirës me tingull të vërtetë me kanalin 7.1.4.

Altoparlantë me ushtimë lart

Valë të fuqishme të tingullit që drejtohen në tavan bëjnë që audio juaj të duket sikur po vjen nga sipër. Tingull i mahnitshëm mbi kokë për një përvojë të thellë si në kinema në qendër të hapësirës tuaj.

Altoparlantë me ushtimë lart Altoparlantë me ushtimë lart

Altoparlantë me ushtimë anash

Me altoparlantë me ushtimë anash në secilin skaj të Soundbar, do të jeni i përfshirë plotësisht në tingull rrethues. Nga skaji në skaj, nga përpara pas, nga të gjitha këndet.

Altoparlantë me ushtimë anash Altoparlantë me ushtimë anash

Altoparlanti me valë me ushtimë lart i përfshirë

Paketa e sistemit të tingullit përfshin 2 altoparlantë të pasëm me valë, duke paraqitur teknologjinë me ushtimë nga lart për të plotësuar konfigurimin tuaj më të fundit të tingullit përfshirës si në kinema në shtëpi. Kalojeni argëtimin tuaj në nivelin e ardhshëm me altoparlantët e pasëm me valë.

Altoparlanti me valë me ushtimë lart i përfshirë Altoparlanti me valë me ushtimë lart i përfshirë

Tingulli përshtatës ju ndihmon të dëgjoni më shumë

Altoparlanti Samsung analizon sinjalin e tingullin për të dhënë automatikisht tingull të përmirësuar bazuar në secilën skenë. Tingulli përshtatës ju lejon të dëgjoni zëra qartë edhe me volume të ulëta, kështu që edhe bisedat e qeta dëgjohen.

Tingulli përshtatës ju ndihmon të dëgjoni më shumë Tingulli përshtatës ju ndihmon të dëgjoni më shumë

Tingulli, i përfunduar nga mjeshtër të audios

Duke kombinuar mjeshtërinë inovative të Samsung në zgjidhje të argëtimit në shtëpi me ekspertizën teknike 65-vjeçare të audios të Harmon Kardon, të dy markat vazhdojnë të shtyjnë kufijtë për të sjellë tingullin më modern në përvojën e argëtimit në shtëpi.

Tingulli, i përfunduar nga mjeshtër të audios Tingulli, i përfunduar nga mjeshtër të audios

Dëgjoni më mirë. Luani më mirë.

Përgatituni për një përvojë të fuqishme, përfshirëse me altoparlantë që përmirësojnë skenën dhe altoparlantë shtues, që sigurojnë tingull të jashtëzakonshëm përmbledhës. Altoparlanti automatikisht kalon tek Regjimi i lojërave kur lidhet me TV Samsung tuaj, në mënyrë që të përqendroheni tek loja, jo tek konfigurimi.

Dëgjoni më mirë. Luani më mirë. Dëgjoni më mirë. Luani më mirë.

* Kjo veçori është e përdorshme vetëm kur pulti i lojërave është i lidhur me disa TV Samsung 2019 përmes HDMI (të gjithë TV-të QLED, seria RU7400 dhe më të rinj). Pulte të lojërave të përdorshme përfshijnë PlayStation 4 dhe Xbox. TV-të dhe pultet e lojërave të përputhshme mund të ndryshojnë.** Pulti i lojrave blihet veç.

Jepini jetë tingullit origjinal

Transformoni muzikën tuaj në një tingull më të detajuar dhe më dinamik. Përmirësoni çdo një prej skedarëve tuaj muzikorë deri në 32bit për tingull më të pasur.

Jepini jetë tingullit origjinal Jepini jetë tingullit origjinal

Vendi ideal është kudo që të uleni

Çdo vend është vendi ideal. Dëgjoni tinguj të qëndrueshëm kudo në dhomë me Soundbar me altoparlant të gjerë të nivelit të lartë.

Vendi ideal është kudo që të uleni Vendi ideal është kudo që të uleni

Përvoja pa mundim e HDR 10+

Me kalimin përmes 4K të integruar, lidhja e burimeve të videos 4K si UBD ose pulti i lojërave tuaja është i thjeshtë. Madje punon me burimet e HDR 10+, duke ju lejuar të gëzoni audio me cilësi të pastër që i përputhet asaj të videos tuaj. Një lidhje HDMI dhe jeni gati.

Përvoja pa mundim e HDR 10+ Përvoja pa mundim e HDR 10+

* Prodhimi i cilësisë HDR 10+ të imazhit i disponueshëm me futjen e barasvlershme.

Muzika vjen në jetë me zërin tuaj

Nuk mund t’a kujtoni titullin? Shijoni Soundbar pa duar duke përdorur kontrollin e zërit Alexa. Kërkojini Alexa të luajë diçka thjesht duke thënë titullin ose disa rreshta të tekstit të këngës. Ska rëndësi se çfarë lloj muzike do të preferonit shpirtërisht, Alexa do t’a gjejë atë.

Muzika vjen në jetë me zërin tuaj Muzika vjen në jetë me zërin tuaj

Transmetim i muzikës me valë

Soundbar përdor Bluetooth për lidhje të lehta me valë me pajisje të tjera. Shijoni muzikë nga celulari juaj në cilësinë më të lartë të tingullit kudo, pa tela bashkëngjitur.

Transmetim i muzikës me valë Transmetim i muzikës me valë

Kontrolloni me një telekomandë

Nuk keni nevojë për disa telekomanda. Për korrentin, volumin dhe edhe efektet e tingullit, mund të kontrolloni funksionet kryesore të Altoparlantit me një telekomandë të TV Samsung nëpërmjet UI-së së televizorëve.

* Produkti aktual mund të ndryshojë sipas modelit të TV dhe rajonit.** I përputhshëm me disa TV Samsung. Ju lutemi shikoni në dyqan për më shumë detaje.

Kontrolloni me një telekomandë Kontrolloni me një telekomandë

* Produkti aktual mund të ndryshojë sipas modelit të TV dhe rajonit.** I përputhshëm me disa TV Samsung. Ju lutemi shikoni në dyqan për më shumë detaje.

Dëgjoni në mënyrë të zgjuar me SmartThings

SmartThings ju lejon të shtoni altoparlantët tuaj në rrjetin tuaj, duke ju dhënë kontroll më të madh mbi audion tuaja në të gjithë shtëpinë tuaj smart. Çojeni jetesën e lidhur në nivelin e ardhshëm.

* Pajisjet e përputhshme me SmartThings mund të ndryshojnë sipas rajonit. Ky funksion mund të ndryshojë nga celulari dhe OS (Sistemi i Përdorimit). Kërkohet shkarkimi dhe instalimi i aplikacionit SmartThings.

Dëgjoni në mënyrë të zgjuar me SmartThings Dëgjoni në mënyrë të zgjuar me SmartThings

* Pajisjet e përputhshme me SmartThings mund të ndryshojnë sipas rajonit. Ky funksion mund të ndryshojë nga celulari dhe OS (Sistemi i Përdorimit). Kërkohet shkarkimi dhe instalimi i aplikacionit SmartThings.

Specifikimet

 • Fuqia totale 512W
 • Numri i kanalit 7.1.4 Ch
 • Lloji i nën-vuferit (Aktiv / Pasiv / Me valë, I integruar) Me valë
 • Përmasat bruto (GjxLxTh): Një paketim 1292 x 606 x 262 mm
 • Pesha bruto (Një paketim) 26.7 kg
 • Konsumi i energjisë në gjendje gatishmërie (Kryesor) 4.5(Wi-fi/BT off 0.45w)

Suporti

Gjeni përgjigje për pyetjen që keni në lidhje me produktin

Manuali i përdorimit dhe shkarkimet Shih më shumë përmbajtje

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Nga {{model.prices.monthlyPrice}} / muaj për {{model.prices.months}} muaj
ose {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Krahasoni modelet

Krahasoni me sende të ngjashme

Shikuar së fundmi

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Karakteristikat, specifikimet dhe paraqitjet vizive të produkteve mund të ndryshojnë.