SM-A750FZDUSEE

Galaxy A7 (Dual SIM)

Kamera inteligjente Bateri që zgjat Siguri me shumë nivele
Numri i kartave SIM Dual SIM
Ngjyra e artë

Dizajn ergonomik që bie në sy

Dizajni i veçantë i Galaxy A7 përmban veçori intuitive në një finiturë të shkëlqyeshme cilësore. Për më tej, mënyra e saj ergonomike e mbajtjes me një sensor inteligjent anësor për shenjat e gishtave lejon kontroll më të mirë gjatë konsultimeve ose prezantimeve me klientët.

Dizajn ergonomik që bie në sy

Shihni më shumë në ekranin e gjerë

Galaxy A7 përmban një ekran të shkëlqyer Infinity Display Full HD+ Super AMOLED 6.0” , duke mundësuar mbulim të zgjeruar të ekranit, që të mund ta menaxhoni rrjedhën tuaj të punës me lehtësi dhe saktësi. Tani ju mund të shikoni me komoditet emaile, dokumente dhe përmbajtje multimediale pa nevojën e bezdisshme për rrëshqitje.

Shihni më shumë në ekranin e gjerë

*Ekrani i matur diagonalisht si një drejtkëndësh i plotë pa llogaritur cepat e rrumbullakosura.* Infinity Display: një ekran pothuajse pa kornizë, me xham të plotë nga përpara, nga cepi në cep.

Kamerë e avancuar e trefishtë

Me një kamerë të avancuar të trefishtë që përmban kënd zgjerues 120˚ Ultra Wide dhe funksione të avancuara të thellësisë së fushës, Galaxy A7 ju lejon të fokusoheni në detaje specifike në zyrë dhe në terren. Kamera e tij kryesore prej 24 MP kap imazhe rezolucioni të lartë edhe në mjediset e punës me ndriçim të ulët.

Kamerë e avancuar e trefishtë

Funksione inteligjente për kamerën

Komoditet i mëtejshëm në të gjithë fluksin tuaj krijues të punës. Galaxy A7 dikton automatikisht subjektet edhe kur shkrepni në ambiente të mbyllura ose gjatë natës, dhe mund të zgjidhni nga 19 mënyra për të optimizuar më tej rezultatet e imazhit.

Funksione inteligjente për kamerën

*19 regjime në dispozicion me Përmirësuesin e Pamjes: Ushqim, Portrete, Lule, Skena brenda, Kafshë, Peisazhe, Gjelbërim, Pemë, Qiell, Male, Plazhe, Agime dhe perëndime, Rrëshqitje në ujë, Skena në rrugë, Skena natën, Ujëvara, Dëborë, Zogj, Tekst. *Saktësia e përmirësuesit të pamjes mund të ndryshojë në varësi të kushteve përreth ose subjektit.

Një mënyrë më inteligjente bashkëveprimi

Me Bixby, Galaxy A7 merret me detyrat e përditshme që të mund të përqendroheni në çështje të rëndësishme. Bixby Home dhe Rikujtesa menaxhojnë detyrat kryesore, që të mund të keni gjithnjë përmbajtjen e duhur kur të keni nevojë. Për më tepër, Bixby Vision merr informacion të biznesit për të ndihmuar në punën tuaj.

Një mënyrë më inteligjente bashkëveprimi

*Disa veçori të Bixby mund të mos jenë të disponueshme në varësi të vendit, rajonit, pajisjes, veçorisë ose gjuhës.*Të gjitha specifikimet dhe përshkrimet e përmendura këtu mund të jenë të ndryshme nga specifikimet dhe përshkrimet reale për produktin. Përmbajtjet brenda ekranit dhe imazhet janë të simuluara vetëm për qëllime të ilustrimit. Të gjitha informacionet rreth funksioneve, disponueshmërisë, veçorive, specifikimeve, ndërfaqeve grafike të përdorimit dhe informacion tjetër rreth produkteve të dhëna këtu mund të pësojnë ndryshime pa njoftim apo detyrim.

Merrni informacion me një vështrim

Qëndroni të informuar për të shkuar përpara. Galaxy A7 ju mban në dijeni të përditësimeve të rëndësishme dhe ju lejon t’i shikoni menjëherë me Ekranin gjithnjë aktiv. Shfaqni në çast njoftimet hyrëse të takimeve me klientët, njoftimet e motit, si dhe datën dhe kohën në çdo vend të botës, pa pasur nevojë të aktivizoni telefonin.

Merrni informacion me një vështrim

Mbajini veç punën dhe mesazhet personale

Kaloni pa ndërprerje mes jetës personale dhe profesionale. Dual Messenger ju lejon të keni dy llogari të ndryshme brenda të njëjtit aplikacion të mesazheve. Bisedoni lehtësisht me bashkëpunëtorët e biznesit ose kontaktoni me familjen pa pasur nevojë të identifikoheni apo çidentifikoheni.

Mbajini veç punën dhe mesazhet personale

*Aplikacionet e mbështetura mund të ndryshojnë sipas vendit.*Veçoria e Dual Messenger mund të mos jetë e përdorshme në aplikacione që nuk njohin identifikues përdoruesish të ndryshëm për llogari. *Të gjitha imazhet dhe veçoritë mund të pësojnë ndryshime.

Performancë e fuqishme për të punuar shpejt

Galaxy A7 ofron kohë reagimi jashtëzakonisht të shpejtë dhe performancë të fuqishme në sajë të procesorit Octa Core së bashku me 4 GB ose 6 GB RAM. Mund të përshpejtoni flukset e punës së projekteve dhe të bëni shumë punë me lehtësi.

Performancë e fuqishme për të punuar shpejt

*Disponueshmëria e 4 GB ose 6 GB RAM mund të ndryshojë sipas modelit ose rajonit.

Kapaciteti maksimal i memories

Galaxy A7 ndihmon në parandalimin problemeve që burojnë nga mbarimi i hapësirës. Me 64 GB ose 128 GB memorie të brendshme dhe deri në 512 GB me mbështetje për kartë të jashtme SD, keni hapësirë ​​të mjaftueshme për të ruajtur në mënyrë të sigurtë fotot, videot dhe dokumentet e mëdha kur jeni në lëvizje.

Kapaciteti maksimal i memories

*Karta microSD shitet veç. Disponueshmëria e kartës microSD 512 GB mund të ndryshojë sipas vendit.*Memoria aktuale e disponuar mund të ndryshojë sipas softuerit të instaluar paraprakisht. *Disponueshmëria e memories së brendshme 64 GB ose 128 GB mund të ndryshojë sipas modelit.

Dy numra në një telefon

Me opsionin Dual SIM, Galaxy A7 ju mundëson mbajtjen e të dy numrave tuaj, të punës dhe personal, në të njëjtin telefon, që puna dhe jeta të jenë të ndara nga njëra-tjetra. Kur jeni me punë jashtë vendit thjesht fusni një kartë ndërkombëtare SIM duke mbajtur numrin tuaj të brendshëm të lidhur.

Dy numra në një telefon

*Karta SIM shitet veç. Disponueshmëria e SIM të dyfishtë mund të ndryshojë sipas vendit ose operatorit.

Më shumë energji gjatë ditës suaj

Karikoni me besim dhe komoditet. Me baterinë kohëgjatë prej 3300 mAh, Galaxy A7 siguron energji të mjaftueshme për të përfunduar detyrat e projekteve deri natën vonë ose thirrjet për punë që vazhdojnë më gjatë se ç’pritej.

Siguri e shkallës ushtarake nga mikroçipi e lart

Mbroni të dhënat e biznesit tuaj me një platformë sigurie të nivelit të lartë: Samsung Knox. Është e përfshirë në pajisje dhe program, duke siguruar shtresa të shumta të mbrojtjes sapo e hapni kutinë. Dhe monitorimi i menjëhershme ndihmon në sigurimin e mbrojtjes dhe parandalon shkelje në zyrë ose në një udhëtim biznesi.

Siguri e shkallës ushtarake nga mikroçipi e lart

*Knox i referohet platformës së sigurisë Knox të integruar dhe falas, si dhe zgjidhjeve shoqëruese opsionale me pagesë nga Knox.**TIMA është arkitekturë matjeje integriteti bazuar mbi TrustZone.

Përshtatësi i pajisjeve në xhepin tuaj

Konfiguroni nga distanca një numër të madh pajisjesh Samsung dhe përshtatjani nevojave të caktuara me anë të Knox Configure që vepron nga reja kompjuterike. Krijoni profile me cilësimet e pajisjeve, kufizime, aplikacione dhe përmbajtje të tjera dhe pajisjet e regjistruara do t’i marrin ato automatikisht përmes Wi-Fi dhe të dhënave celulare.

Përshtatësi i pajisjeve në xhepin tuaj

Vërtetim i besueshëm biometrik

Galaxy A7 përmban një sensor intuitiv anësor për shenjat e gishtave ose njohje të fytyrës që ju thjeshton sigurinë e hyrjes në celular. Për më tepër, shtimi i vërtetimit me dy nivele, si futja e fjalëkalimeve dhe skanimi i shenjës së gishtit ofron një siguri të shtuar kundër rrjedhjes së jashtme të të dhënave të korporatës.

*Në situatat ku nevojitet një metodë më e sigurt shkyçjeje, rekomandohet skanimi i shenjës së gishtit përkundër njohjes së fytyrës.

Vërtetim i besueshëm biometrik

*Në situatat ku nevojitet një metodë më e sigurt shkyçjeje, rekomandohet skanimi i shenjës së gishtit përkundër njohjes së fytyrës.

Specifikimi
 • Procesori
  • Shpejtësia e CPU 2,2 GHz, 1,6 GHz
  • Lloji i CPU Octa-Core
 • Ekrani
  • Madhësia (Ekrani_kryesor) 153.6mm (6.0" drejtkëndësh i plotë) / 151.8mm (6.0" kënde të rrumbullakosura)
  • Rezolucioni (Ekrani kryesor) 2220 x 1080 (FHD+)
  • Teknologjia (Ekrani kryesor) Super AMOLED
  • Thellësia e ngjyrave (Ekrani kryesor) 16M
 • Kamera
  • Kamera kryesore - Rezolucion (i shumëfishtë) 24.0 MP + 5.0 MP + 8.0 MP
  • Kamera kryesore - Numri F ( i shumëfishtë) F1.7 , F2.2 , F2.4
  • Kamera kryesore - Fokusimi automatik Po
  • Kamera kryesore - OIS Jo
  • Kamera e përparme - Rezolucioni 24.0 MP
  • Kamera e përparme - Numri F F2.0
  • Kamera e përparme - Fokus automatik Jo
  • Kamera e përparme - OIS Jo
  • Kamera kryesore - Blici Po
  • Kamera e përparme - Blici Po
  • Rezolucioni i regjistrimit të videos FHD (1920 x 1080)@30fps
 • Memorja
  • Madhësia e RAM (GB) 4
  • Madhësia e ROM (GB) 64
  • Memoria e disponueshme (GB)* 50.2
  • Mbështetja për memorien e jashtme MicroSD (deri në 512GB)
 • Rrjeti/bartësi
  • Numri i kartave SIM Dual-SIM
  • Madhësia e kartës SIM Nano-SIM (4FF)
  • Lloji i folesë së kartës SIM SIM 1 + SIM 2 + MicroSD
  • Infra 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD
  • 2G GSM GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900
  • 3G UMTS B1 (2100), B2 (1900), B5 (850), B8 (900)
  • 4G FDD LTE B1 (2100), B3 (1800), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B20 (800)
  • 4G TDD LTE B38 (2600), B40 (2300), B41 (2500)
 • Lidhja
  • ANT+ Po
  • Ndërfaqe USB Mikro USB
  • Versioni USB USB 2.0
  • Teknologjia e vendndodhjes GPS, Glonass, Beidou
  • Fisha e kufjeve Stereo 3,5 mm
  • MHL Jo
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80
  • Wi-Fi Direkt Po
  • Versioni Bluetooth Bluetooth v5.0 (LE deri në 2 Mbps)
  • NFC Po
  • PC Sync. Smart Switch (version për PC)
 • OS
  • Android
 • Informacion i përgjithshëm
  • Faktori i formës Shirit prekjeje
 • Sensorët
  • Matës shpejtësie, Sensor i gjurmës së gishtit, Sensor xhiroskopi, Sensor gjeomagnetik, Sensor korridori, Sensor drite, Sensor afërsie
 • Specifikimi fizik
  • Përmasat (LxGjxTh, mm) 159.8 x 76.8 x 7.5
  • Pesha (g) 168
 • Bateri
  • Koha e përdorimit të internetit (3G) (Orë) Deri në 12
  • Koha e përdorimit të internetit (LTE) (Orë) Deri në 14
  • Koha e përdorimit të internetit (Wi-Fi) (Orë) Deri në 14
  • Koha e luajtjes së videos (orë) Deri në 17
  • Kapaciteti standard i baterisë (mAh) 3300
  • E çmontueshme Jo
  • Koha e luajtjes së audios (orë) Deri në 48
  • Koha e luajtjes së audios (orë, gjithmonë me ekranin fikur) Deri në 74
  • Koha e bisedës (3G WCDMA) (orë) Deri në 19
 • Audio dhe video
  • Formati i luajtjes së videos MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
  • Rezolucioni i luajtjes së videos FHD (1920 x 1080)@60fps
  • Formati i luajtjes së audios MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
 • Shërbimet dhe aplikacionet
  • Mbështetja e Gear Galaxy Watch, Gear Circle (Mbështetja e menaxherit), Gear Fit, Gear Fit2, Gear Fit2 Pro, Gear Sport, Gear1, Gear2, Gear2 Neo, Gear S, Gear S2, Gear S3, Gear IconX, Gear IconX2
  • S-Voice Jo
  • Mobile TV Jo

*Karakteristikat, specifikimet dhe paraqitjet vizive të produkteve mund të ndryshojnë.
Memoria përdoruese e disponueshme është më e vogël se memoria përdoruese totale e aparatit për shkak të pjesës së saj të zënë nga sistemi operativ dhe programet e nevojshme për funksionimin normal të aparatit.
Sasia e memories së disponueshme për konsumatorin mund të ndryshojë në varësi të operatorit celular dhe mund të ndryshojë pas përditësimit të softuerit.
Kohëzgjatja e punës së baterisë në bazë të matjeve laboratorike të kompanisë mund të ndryshojë edhe në varësi të parametrizimit të aparatit, mënyrës së përdorimit dhe kushteve në të cilat aparati funksionon.

*Matur diagonalisht, madhësia e ekranit është 153,6mm (6,0") si drejtkëndësh i plotë dhe 151,8mm (6,0") duke llogaritur kënde të rrumbullakosura.
*Mbulimi i rrjetit: Rrjeti i mbështetur nga kjo pajisje mund të ndryshojë në varësi të rajonit ose ofruesit të shërbimit.
*Lidhja Wi-Fi (mode) dhe shpejtësia mund të ndryshojnë në varësi të mjedisit të përdorimit