SM-A705FZKUSEE

Galaxy A70 (Dual SIM)

Një ekran që ju jep më shumë hapësirë për të luajtur Tre mënyra për të regjistruar më shumë, për të përhapur më shumë Ndihmësi profesional i fotografive në xhepin tuaj
Ngjyra E zezë
Memorja 128 GB

Galaxy A70

Galaxy A70

Një ekran që ju jep më shumë hapësirë për të luajtur

Ekrani i zmadhuar 6.7 inç i Galaxy A70 ju sjell edhe më pranë gjërave që ju pëlqejnë duke u dhënë jetë atyre të gjithave në ekranin FHD+ sAMOLED Infinity-U. Pavarësisht nëse jeni duke shkarkuar ose parë programet tuaja të preferuara, raporti i zgjeruar 20:9 është një përvojë shikimi që ju çon në një botë të re.

Një ekran që ju jep më shumë hapësirë për të luajtur

*Imazhe të simuluara për qëllime ilustrimi.**Infinity Display: një ekran pothuajse pa kornizë, me xham të plotë nga përpara, nga cepi në cep.***Ekrani i matur në mënyrë diagonale si drejtkëndësh i plotë pa llogaritur këndet e rrumbullakosura. Sipërfaqja konkrete e shikimit është më e vogël për shkak të këndeve të rrumbullakosura dhe hapësirës së kamerës.

Krijuar për ju, krijuar për të qenë i lidhur

Galaxy A70 ka një pamje minimaliste falë sensorëve të integruar të tij dhe Shenjës së gishtit në ekran. Dhe me një dizajn 3D dhe pjesën e pasme prej xhami, është e lehtë ta mbani ndërsa shkoni në punë ose për drekë. Zgjidhni nga ngjyrat e zezë, e bardhë, blu ose korale për t’iu përshtatur personalitetit tuaj.

Krijuar për ju, krijuar për të qenë i lidhur

*Imazhe të simuluara për qëllime ilustrimi.

Tre mënyra për të regjistruar më shumë, për të përhapur më shumë

Kamera e trefishtë e Galaxy A70 përbëhet nga një Kamera Ultra e Gjerë me fushën e shikimit prej 123 gradësh si syri i njeriut, si dhe një kamera 32 MP (F1.7) për fotografi të shndritshme, të qarta gjatë gjithë ditës. E treta është Kamera e Thellësisë 5MP për të rregulluar thellësinë e sferës.

Tre mënyra për të regjistruar më shumë, për të përhapur më shumë

*Imazhe të simuluara për qëllime ilustrimi.

Ultra e gjerë, ultra epike

Kamera Ultra e Gjerë prej 123 gradësh ju lejon të regjistroni botën pa ndonjë kufizim. Regjistroni skena epike me kënde si syri i njeriut. Shkoni natyrshëm nga e gjerë në ultra të gjerë për të marrë poza të panoramave më të shtrira dhe të thjeshta, që do t’i bëjnë imazhet tuaja të duken ultra epike.

Ultra e gjerë, ultra epike

*Imazhe të simuluara për qëllime ilustrimi.

Më shumë fokusim, më pak shpërqendrim

Kamera e Thellësisë 5MP ju lejon të rregulloni thellësinë e sferës përpara dhe pasi të bëni pozën. Kamera e Thellësisë e përparuar 5MP eliminon zhurmat e padëshiruara të sfondit nga imazhet tuaja për t’i bërë të duken më profesionale.

Më shumë fokusim, më pak shpërqendrim

*Imazhe të simuluara për qëllime ilustrimi.

Një kamera për t’ju mbajtur në qendër të vëmendjes

Selfit do të thonë se jeni në qendër të vëmendjes. Dhe me një kamera të përparme prej 32MP, fotografitë tuaja dalin të shndritshme dhe të qarta gjithë ditën, në mënyrë që të vazhdoni të dukeni në pamjen më të mirë. Përdorni fokusin e Selfit për të rregulluar thellësinë e sfondit dhe për të mjegulluar sfondin.

Një kamera për t’ju mbajtur në qendër të vëmendjes

*Imazhe të simuluara për qëllime ilustrimi.

Karikim Super i Shpejtë në mënyrë që të jeni gjithnjë në lëvizje

Galaxy A70 vjen i pajisur me një bateri 4500mAh (zakonisht)* që mund të mbajë më shumë video, pjesën më të madhe të kohës. Teknologjia e efektshme e Karikimit Super të Shpejtë 25W ju jep energji plotësisht dhe jeni gati të lëvizni pa kabllo. Tani mund të karikoni më pak dhe të bëni më shumë.

Karikim Super i Shpejtë në mënyrë që të jeni gjithnjë në lëvizje

*Vlera e zakonshme analizuar në kushte laboratorike të palëve të treta. Vlera e zakonshme është vlera e parashikuar mesatare duke marë parasysh devijimin në kapacitetin e baterisë mes mostrave të baterive të analizuara sipas standartit IEC 61960. Kapaciteti i vlerësuar (minimumi) është 4400mAh. Kohëzgjatja reale e baterisë mund të ndryshojë në varësi të mjedisit të rrjetit, formës së përdorimit dhe faktorëve të tjerë. **Shpejtësia reale e karikimit mund të ndryshojë gjithashtu në varësi të përdorimit real, kushteve të karikimit dhe faktorëve të tjerë.***GUI mund të ndryshojë me azhurnimet e aplikacionit.

Bëni më shumë me Bixby

 • *Disponueshmëria e shërbimit Bixby kërkon hyrjen në Llogarinë Samsung dhe lidhjen e të dhënave. Funksionet e disponueshme dhe veçoritë mund të ndryshojnë sipas vendit, rajonit dhe gjuhës.**Disa veçori të Bixby mund të mos jenë të disponueshme në varësi të vendit, rajonit, pajisjes, veçorive ose gjuhës.**Të gjitha specifikimet dhe përshkrimet e përmendura këtu mund të jenë të ndryshme nga specifikimet dhe përshkrimet reale për produktin. Përmbajtjet brenda ekranit dhe imazhet janë të simuluara vetëm për qëllime të ilustrimit. Të gjitha informacionet rreth funksioneve, disponueshmërisë, veçorive, specifikimeve, GUI-së dhe informacion tjetër rreth produkteve të dhëna këtu mund të ndryshohen pa njoftim apo detyrim.
 • *Disponueshmëria e shërbimit Bixby kërkon hyrjen në Llogarinë Samsung dhe lidhjen e të dhënave. Funksionet e disponueshme dhe veçoritë mund të ndryshojnë sipas vendit, rajonit dhe gjuhës.**Disa veçori të Bixby mund të mos jenë të disponueshme në varësi të vendit, rajonit, pajisjes, veçorive ose gjuhës.**Të gjitha specifikimet dhe përshkrimet e përmendura këtu mund të jenë të ndryshme nga specifikimet dhe përshkrimet reale për produktin. Përmbajtjet brenda ekranit dhe imazhet janë të simuluara vetëm për qëllime të ilustrimit. Të gjitha informacionet rreth funksioneve, disponueshmërisë, veçorive, specifikimeve, GUI-së dhe informacion tjetër rreth produkteve të dhëna këtu mund të ndryshohen pa njoftim apo detyrim.
 • *Disponueshmëria e shërbimit Bixby kërkon hyrjen në Llogarinë Samsung dhe lidhjen e të dhënave. Funksionet e disponueshme dhe veçoritë mund të ndryshojnë sipas vendit, rajonit dhe gjuhës.**Disa veçori të Bixby mund të mos jenë të disponueshme në varësi të vendit, rajonit, pajisjes, veçorive ose gjuhës.**Të gjitha specifikimet dhe përshkrimet e përmendura këtu mund të jenë të ndryshme nga specifikimet dhe përshkrimet reale për produktin. Përmbajtjet brenda ekranit dhe imazhet janë të simuluara vetëm për qëllime të ilustrimit. Të gjitha informacionet rreth funksioneve, disponueshmërisë, veçorive, specifikimeve, GUI-së dhe informacion tjetër rreth produkteve të dhëna këtu mund të ndryshohen pa njoftim apo detyrim.

Më pak rrëmujë, përdorim më i mirë

One UI ju ndihmon të fokusoheni në atë që ka vërtet vlerë për ju. Hardueri dhe softueri punojnë së bashku, përmbajtjet dhe veçoritë i keni në majë të gishtave, ndaj mund t’i hapni më shpejt. Përdorni Regjimin e Natës për një përvojë më të rehatshme në errësirë dhe me anë të grafikës së qartë e intuitive përdorimi i telefonit tuaj është si natyrë e dytë.

Më pak rrëmujë, përdorim më i mirë

*Disponueshmëria e veçorive të Një UI, aplikacioneve dhe shërbimeve mund të ndryshojë sipas pajisjes, versioneve të OS-së dhe vendit. **Imazhet e pajisjes dhe të ekranit të simuluara për qëllime ilustrimi. ***GUI mund të ndryshojë me azhurnimet e aplikacionit.

Të dhënat të mbrojtura jashtë e brenda

 • *Disponueshmëria e këtij shërbimi mund të ndryshojë sipas vendit.**GUI mund të ndryshojë me azhornimet e aplikacionit.
 • *Disponueshmëria e këtij shërbimi mund të ndryshojë sipas vendit.**GUI mund të ndryshojë me azhornimet e aplikacionit.
Specifikimi
 • Procesori
  • Shpejtësia e CPU 2 GHz, 1,7 GHz
  • Lloji i CPU Octa-Core
 • Ekrani
  • Madhësia (Ekrani_kryesor) 170.3mm (6.7" drejtkëndësh i plotë) / 166.0mm (6.5" kënde të rrumbullakosura)
  • Rezolucioni (Ekrani kryesor) 1080 x 2400 (FHD+)
  • Teknologjia (Ekrani kryesor) Super AMOLED
  • Thellësia e ngjyrave (Ekrani kryesor) 16M
 • Kamera
  • Kamera kryesore - Rezolucion (i shumëfishtë) 32.0 MP + 5.0 MP + 8.0 MP
  • Kamera kryesore - Numri F ( i shumëfishtë) F1.7 , F2.2 , F2.2
  • Kamera kryesore - Fokusimi automatik Po
  • Kamera kryesore - OIS Jo
  • Kamera kryesore - Zmadhimi Zmadhimi dixhital deri në 8x
  • Kamera e përparme - Rezolucioni 32.0 MP
  • Kamera e përparme - Numri F F2.0
  • Kamera e përparme - Fokus automatik Jo
  • Kamera e përparme - OIS Jo
  • Kamera kryesore - Blici Po
  • Kamera e përparme - Blici Jo
  • Rezolucioni i regjistrimit të videos UHD 4K (3840 x 2160)@30fps
  • Slow Motion 240fps @HD
 • Memorja
  • Madhësia e RAM (GB) 6
  • Madhësia e ROM (GB) 128
  • Memoria e disponueshme (GB)* 108.3
  • Mbështetja për memorien e jashtme MicroSD (deri në 512GB)
 • Rrjeti/bartësi
  • Numri i kartave SIM Dual-SIM
  • Madhësia e kartës SIM Nano-SIM (4FF)
  • Lloji i folesë së kartës SIM SIM 1 + SIM 2 + MicroSD
  • Infra 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD
  • 2G GSM GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900
  • 3G UMTS B1 (2100), B2 (1900), B5 (850), B8 (900)
  • 4G FDD LTE B1 (2100), B3 (1800), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B20 (800)
  • 4G TDD LTE B38 (2600), B40 (2300), B41 (2500)
 • Lidhja
  • ANT+ Po
  • Ndërfaqe USB USB lloji C
  • Versioni USB USB 2.0
  • Teknologjia e vendndodhjes GPS, Glonass, Beidou, Galileo
  • Fisha e kufjeve Stereo 3,5 mm
  • MHL Jo
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80
  • Wi-Fi Direkt Po
  • Versioni Bluetooth Bluetooth v5.0 (LE deri në 2 Mbps)
  • NFC Po
  • PC Sync. Smart Switch (version për PC)
 • OS
  • Android
 • Informacion i përgjithshëm
  • Faktori i formës Shirit prekjeje
 • Sensorët
  • Matës shpejtësie, Sensor i gjurmës së gishtit, Sensor xhiroskopi, Sensor gjeomagnetik, Sensor korridori, Sensor RGB drite, Sensor afërsie
 • Specifikimi fizik
  • Përmasat (LxGjxTh, mm) 164.3 x 76.7 x 7.9
  • Pesha (g) 183
 • Bateri
  • Koha e përdorimit të internetit (3G) (Orë) Deri në 14
  • Koha e përdorimit të internetit (LTE) (Orë) Deri në 16
  • Koha e përdorimit të internetit (Wi-Fi) (Orë) Deri në 16
  • Koha e luajtjes së videos (orë) Deri në 24
  • Kapaciteti i baterisë (mAh, tipik) 4500
  • E çmontueshme Jo
  • Koha e luajtjes së audios (orë) Deri në 128
  • Koha e bisedës (3G WCDMA) (orë) Deri në 28
 • Audio dhe video
  • Mbështetja stereo Jo
  • Formati i luajtjes së videos MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
  • Rezolucioni i luajtjes së videos UHD 4K (3840 x 2160)@30fps
  • Formati i luajtjes së audios MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
 • Shërbimet dhe aplikacionet
  • Mbështetja e Gear Galaxy Buds, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active, Gear Circle (Mbështetja e menaxherit), Gear Fit, Gear Fit2, Gear Fit2 Pro, Gear Sport, Gear1, Gear2, Gear2 Neo, Gear S, Gear S2, Gear S3, Gear IconX, Gear IconX (2018)
  • Suporti Samsung DeX Jo
  • Mobile TV Jo

*Karakteristikat, specifikimet dhe paraqitjet vizive të produkteve mund të ndryshojnë.
Memoria përdoruese e disponueshme është më e vogël se memoria përdoruese totale e aparatit për shkak të pjesës së saj të zënë nga sistemi operativ dhe programet e nevojshme për funksionimin normal të aparatit.
Sasia e memories së disponueshme për konsumatorin mund të ndryshojë në varësi të operatorit celular dhe mund të ndryshojë pas përditësimit të softuerit.
Kohëzgjatja e punës së baterisë në bazë të matjeve laboratorike të kompanisë mund të ndryshojë edhe në varësi të parametrizimit të aparatit, mënyrës së përdorimit dhe kushteve në të cilat aparati funksionon.

*Mbulimi i rrjetit: Rrjeti i mbështetur nga kjo pajisje mund të ndryshojë në varësi të rajonit ose ofruesit të shërbimit.
*Vlera tipike e testuar nën kushtet e laboratorit të palës së tretë. Vlera tipike është vlera mesatare e vlerësuar duke marrë parasysh devijimin në kapacitetin e baterive në mesin e mostrave të baterive të testuara sipas standardit IEC 61960. Kapaciteti i vlerësuar (minimumi) është 4,400 mAh. Jeta aktuale e baterisë mund të ndryshojë në varësi të mjedisit të rrjetit, modeleve të përdorimit dhe faktorëve të tjerë.
*Matur diagonalisht, madhësia e ekranit është 170.3mm (6.7") si drejtkëndësh i plotë dhe 166.0mm (6.5") duke llogaritur këndet e rrumbullakosura. Zona e ekranit me të vërtetë e dukshme është më pak për shkak të këndeve të rrumbullakosura dhe hapjes së kamerës.