SM-N970FZKDSEE

Galaxy Note10

Përvojë kinemaje me Infinity Display, dizajn shumë i hollë. Fuqia e krijuar për të përmbushur të gjitha nevojat tuaja. Shkrepni, modifikoni dhe shpërndani fotot si një profesionist.
Ngjyra Aureolë e zezë
Memorja 256 GB

Dizajn jashtëzakonisht i hollë

Metal i rafinuar dhe xhami i bashkuar pa problem — gjithçka me një dizajn të hollë të mahnitshëm.

Dizajn jashtëzakonisht i hollë

Infinity-O Display kinematografik

Me një lente të vogël, të përparme, ekrani është një AMOLED dinamik që është i shkëlqyeshëm në të gjitha kushtet.

Infinity-O Display kinematografik

Tani shpejt

Procesori i fuqishëm 7nm ju lejon të shkarkoni skedarë, lojëra live dhe të transmetoni përmbajtje, edhe në vendet më të ngarkuara.

*Shpejtësia aktuale mund të ndryshojë sipas shtetit, operatorit dhe mjedisit të përdoruesit.

Tani shpejt

*Shpejtësia aktuale mund të ndryshojë sipas shtetit, operatorit dhe mjedisit të përdoruesit.

Bateri e fuqishme që do të zgjasë gjatë gjithë ditës

Inteligjenca jonë e teknologjisë më të fundit e baterisë siguron se 3500mAh (zakonisht) e Galaxy Note10 zgjat më shumë se dita juaj.

Bateri e fuqishme që do të zgjasë gjatë gjithë ditës

*Bateria që zgjat gjithë ditën është e disponueshme vetëm në modelet LTE. Vlerësuar ndaj profilit në përdorim të një përdoruesi mesatar/të zakonshëm. Vlerësuar në mënyrë të pavarur nga Strategy Analytics ndërmjet 2019.07.17-08.02 në SH.B.A. dhe Mbretërinë e Bashkuar me versione përpara lëshimit të SM N970. Jeta e vërtetë e baterisë ndryshon sipas mjedisit të rrjetit, veçorive dhe aplikacioneve të përdorur, shpeshtësisë së telefonatave dhe mesazheve, numri i herëve të karikuara dhe shumë faktorë të tjerë. *Vlera e zakonshme e analizuar në kushte laboratorike të palës së tretë. Vlera e zakonshme është vlera e parashikuar mesatare duke marrë parasysh devijimin në kapacitetin e baterisë mes mostrave të baterive të analizuara sipas standardit IEC 61960. Kapaciteti i vlerësuar (minimumi) është 3400mAh për Galaxy Note10.

Video në nivel profesional

E bën videon po aq epike sa edhe fotografia

Video në nivel profesional

Video Bokeh

Rregulloni turbullimin dhe shtoni efektin bokeh dhe të posaçme për t’i bërë video tuaja që të duhen po aq të mahnitshme sa edhe fotografitë tuaja.

Video Bokeh

*Fotografi e kapur me Galaxy Note10+.

Super i qëndrueshëm

Teknologjia e përparuar heq tronditjen në regjistrimin tuaj për video super të patrazuar.

*Fotografi e kapur me Galaxy Note10+.

Super i qëndrueshëm

*Fotografi e kapur me Galaxy Note10+.

Montazhi i videos

Montoni videot tuaja si një fitues i çmimeve falë precizionit të S Pen.

*Fotografi e kapur me Galaxy Note10+.

Montazhi i videos

*Fotografi e kapur me Galaxy Note10+.

Sistemi me shumë kamera e çon fotografinë në një nivel krejtësisht të ri

Galaxy Note10 ka të gjithë elementët thelbësore të kamerave, nga lentja me aperturë të dyfishtë tek Kamera Ultra e Gjerë, fokusi Live dhe madje Optimizuesin e Pamjes.

Sistemi me shumë kamera e çon fotografinë në një nivel krejtësisht të ri

*Fotografi e kapur me Galaxy Note10+.

Shndërrojeni shkrimin me dorë në tekst në çast

Shkruajini shënimet tuaja të ulur në sediljen e një taksie dhe takoni për t’i shndërruar ato në tekst të lexueshëm që mund ta shpërndani.

Shndërrojeni shkrimin me dorë në tekst në çast

*Funksioni i kalimit të tekstit të vërtetë mund të kërkojë njëfarë përpunimi për ta shndërruar shkrimin në tekst. *Disponueshmëria e veçorisë së kalimit të tekstit mund të ndryshojë sipas gjuhës.

Komandoni pajisjen tuaj përmes klikimeve dhe gjesteve

Veprimet në ajër ju lejojnë të zmadhoni ose zvogëloni me kamerën, të ndryshoni volumin ose të kaloni përmes fotografive dhe më shumë me një tundje ose klikim të thjeshtë.

*Gjestet në ajër mund të ndryshojnë sipas aplikacionit.

Komandoni pajisjen tuaj përmes klikimeve dhe gjesteve

*Gjestet në ajër mund të ndryshojnë sipas aplikacionit.

Ekrani ku mund të shkruani kur ju nevojitet

Bëni shënime dhe vizatoni në ekran kurdoherë që ju vjen frymëzimi pa hapur një aplikacion.

Ekrani ku mund të shkruani kur ju nevojitet
Specifikimi
 • Procesori
  • Shpejtësia e CPU 2,7 GHz, 2,4 GHz, 1,9 GHz
  • Lloji i CPU Octa-Core
 • Ekrani
  • Madhësia (Ekrani_kryesor) 159.4mm (6.3" drejtkëndësh i plotë) / 158.2mm (6.2" kënde të rrumbullakosura)
  • Rezolucioni (Ekrani kryesor) 2280 x 1080 (FHD+)
  • Teknologjia (Ekrani kryesor) Dynamic AMOLED
  • Thellësia e ngjyrave (Ekrani kryesor) 16M
 • Suporti S Pen
  • Po (Gjest/Telekomandë)
 • Kamera
  • Kamera kryesore - Rezolucion (i shumëfishtë) 12.0 MP + 16.0 MP + 12.0 MP
  • Kamera kryesore - Numri F ( i shumëfishtë) F1.5/F2.4 (Aperturë e Dyfishtë) , F2.2 , F2.1
  • Kamera kryesore - Fokusimi automatik Po
  • Kamera kryesore - OIS Po
  • Kamera kryesore - Zmadhimi Zmadhimi optik në 2x , Zmadhimi Dixhital deri në 10x
  • Kamera e përparme - Rezolucioni 10.0 MP
  • Kamera e përparme - Numri F F2.2
  • Kamera e përparme - Fokus automatik Po
  • Kamera kryesore - Blici Po
  • Rezolucioni i regjistrimit të videos UHD 4K (3840 x 2160)@60fps
  • Slow Motion 960fps @HD, 240fps @FHD
 • Memorja
  • Madhësia e RAM (GB) 8
  • Madhësia e ROM (GB) 256
  • Memoria e disponueshme (GB)* 224.6
 • Rrjeti/bartësi
  • Numri i kartave SIM Dual-SIM
  • Madhësia e kartës SIM Nano-SIM (4FF)
  • Lloji i folesë së kartës SIM SIM 1 + SIM 2
  • Infra 2G GSM, 3G WCDMA, 3G TD-SCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD
  • 2G GSM GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900
  • 3G UMTS B1 (2100), B2 (1900), B4 (AWS), B5 (850), B8 (900)
  • 3G TD-SCDMA B34 (2010), B39 (1880)
  • 4G FDD LTE B1 (2100), B2 (1900), B3 (1800), B4 (AWS), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B12 (700), B13 (700), B17 (700), B18 (800), B19 (800), B20 (800), B25 (1900), B26 (850), B28 (700), B32 (1500), B66 (AWS-3)
  • 4G TDD LTE B38 (2600), B39 (1900), B40 (2300), B41 (2500)
 • Lidhja
  • ANT+ Po
  • Ndërfaqe USB USB lloji C
  • Versioni USB USB 3.1 Gen 1
  • Teknologjia e vendndodhjes GPS, Glonass, Beidou, Galileo
  • Fisha e kufjeve USB lloji-C
  • MHL Jo
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax 2.4G+5GHz, HE80, MIMO, 1024-QAM
  • Wi-Fi Direkt Po
  • Versioni Bluetooth Bluetooth v5.0
  • NFC Po
  • PC Sync. Smart Switch (version për PC)
 • OS
  • Android
 • Informacion i përgjithshëm
  • Faktori i formës Shirit prekjeje
 • Sensorët
  • Matës shpejtësie, Barometër, Sensor i gjurmës së gishtit, Sensor xhiroskopi, Sensor gjeomagnetik, Sensor korridori, Sensor RGB drite, Sensor afërsie
 • Specifikimi fizik
  • Përmasat (LxGjxTh, mm) 151.0 x 71.8 x 7.9
  • Pesha (g) 168
 • Bateri
  • Koha e përdorimit të internetit (LTE) (Orë) Deri në 15
  • Koha e përdorimit të internetit (Wi-Fi) (Orë) Deri në 15
  • Koha e luajtjes së videos (orë, Wireless) Deri në 17
  • Kapaciteti i baterisë (mAh, tipik) 3500
  • E çmontueshme Jo
  • Koha e luajtjes së audios (orë, Wireless) Deri në 50
  • Koha e bisedës (4G LTE) (orë) Deri në 24
 • Audio dhe video
  • Mbështetja stereo Po
  • Formati i luajtjes së videos MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
  • Rezolucioni i luajtjes së videos UHD 8K (7680 x 4320)@30fps
  • Formati i luajtjes së audios MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, DFF, DSF, APE
 • Shërbimet dhe aplikacionet
  • Mbështetja e Gear Galaxy Buds, Galaxy Fit, Galaxy Fit e, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active, Gear Circle (Mbështetja e menaxherit), Gear Fit, Gear Fit2, Gear Fit2 Pro, Gear Sport, Gear1, Gear2, Gear2 Neo, Gear S, Gear S2, Gear S3, Gear IconX, Gear IconX (2018), Gear 360, Gear 360 (2017)
  • Suporti Samsung DeX Po
  • S-Voice Jo
  • Mobile TV Jo

*Karakteristikat, specifikimet dhe paraqitjet vizive të produkteve mund të ndryshojnë.
Memoria përdoruese e disponueshme është më e vogël se memoria përdoruese totale e aparatit për shkak të pjesës së saj të zënë nga sistemi operativ dhe programet e nevojshme për funksionimin normal të aparatit.
Sasia e memories së disponueshme për konsumatorin mund të ndryshojë në varësi të operatorit celular dhe mund të ndryshojë pas përditësimit të softuerit.
Kohëzgjatja e punës së baterisë në bazë të matjeve laboratorike të kompanisë mund të ndryshojë edhe në varësi të parametrizimit të aparatit, mënyrës së përdorimit dhe kushteve në të cilat aparati funksionon.

*Bateria - Vlera tipike e testuar nën kushtet e laboratorit të palës së tretë. Vlera tipike është vlera mesatare e vlerësuar duke marrë parasysh devijimin në kapacitetin e baterive në mesin e mostrave të baterive të testuara sipas standardit IEC 61960. Kapaciteti i vlerësuar (minimumi) është 3400mAh. Jeta aktuale e baterisë mund të ndryshojë në varësi të mjedisit të rrjetit, modeleve të përdorimit dhe faktorëve të tjerë.
*Mbulimi i rrjetit: Rrjeti i mbështetur nga kjo pajisje mund të ndryshojë në varësi të rajonit ose ofruesit të shërbimit.
*Matur diagonalisht, madhësia e ekranit është 159.4mm (6.3") si drejtkëndësh i plotë dhe 158.2mm (6.2") duke llogaritur këndet e rrumbullakosura. Zona e ekranit me të vërtetë e dukshme është më pak për shkak të këndeve të rrumbullakosura dhe hapjes së kamerës.