SM-G965FZKASEE

Galaxy S9+

Kamera revolucionare. Përvoja si e një kompjuteri me madhësinë e vogël që t’a merrni në udhëtim. Platforma e sigurisë me shumë funksione.
Ngjyra black

Telefoni. I ri-imagjinuar.

.

Telefoni. I ri-imagjinuar.

Ekrani me një pamje të pandërprerë.

Vendosni pamjet tuaja në Ekranin zhytës të Infinity që ju lejon të shihni më shumë dokumente dhe të dhëna në ekranin pa skaje të tij. Shpërqëndrime vizuale të minimizuara që do të thotë se qëndroni të fokusuar në punën tuaj. Dhe me shikueshmërinë e zgjeruar në natyrë, mund të shihni detaje të gjalla në ekran edhe nën dritën e diellit.

Ekrani me një pamje të pandërprerë.

*Infinity Display: një xham pothuajse pa kornizë, plotësisht frontal, nga cepi në cep.

Kamera revolucionare.

Kapni detajet qartë në dritë të ulët dhe regjistroni video me Super Slow-mo, me kamerën inovative të Galaxy S9 dhe S9+. Bëni fotografi me lehtësi falë Hapjes së Dyfishtë, e cila përshtatet me mjedisin për foto mahnitëse në të gjitha llojet e dritave.

Kamera revolucionare.

*Hapja e Dyfishtë lejon përdorimin e regjimeve F1.5 dhe F2.4. Instaluar në kamerën e pasme (S9)/kamerën e pasme të gjerë (S9+). *Super Slow-mo lejon vetëm rezolucionin HD. Kufizuar në 20 shkrepje për video dhe rreth 0,2 sekonda regjistrim dhe 6 sekonda luajtje për secilën shkrepje. *Kontrolloni hapësirën e disponueshme të ruajtjes para përdorimit.

Përvoja si e një kompjuteri me madhësinë e vogël që t’a merrni në udhëtim.

Kur jeni në një udhëtim biznesi ose duke punuar nga shtëpia, lehtësisht hyni dhe redaktoni skedarët tuaj në një ekran edhe më të madh. Duke lidhur Galaxy S9 ose S9+ me Samsung DeX Pad dhe një ekran, mund t’a përdorni telefonin tuaj si tastierë dhe fushë me prekje për një eksperiencë portative si të kompjuterit.

Përvoja si e një kompjuteri me madhësinë e vogël që t’a merrni në udhëtim.

*Rekomandohet përdorimi i kabllos origjinale HDMI dhe karikuesit të përfshirë me Samsung DeX Pad. *Samsung DeX Pad, aksesorët dhe ekrani shiten veç. *E disponueshme në smartfonët e përzgjedhur Samsung që punojnë me Android 8.0+

Platforma e sigurisë me shumë funksione.

Ruani të dhënat tuaja me sigurinë e shkallës ushtarake që siguron Samsung Knox 3.1. Integruar si në pajisje ashtu edhe në program, Samsung Knox vazhdimisht kontrollon integritetin e Galaxy S9 dhe S9+ për të zbuluar manipulimin dhe merr masa.

Platforma e sigurisë me shumë funksione.

*Për listën e plotë të çertifikatave të Samsung Knox, ju lutemi vizitoni www.samsungknox.com.

Metodat e zhbllokimit të bëra për ju.

Përdorni me lehtësi telefonin tuaj duke përdorur metoda të përshtatshme autentifikimi. Njohja e fytyrës dhe skanimi i irisit punojnë së bashku për të formuar Skanimin Inteligjent, gjë që e bën të thjeshtë zhbllokimin e Galaxy S9 dhe S9+ në mjedise të ndryshme të punës.

Metodat e zhbllokimit të bëra për ju.

*Saktësia e Skanimit Inteligjent mund të ndryshojë në varësi të kushteve rrethuese.

Specifikimi
 • Procesori
  • Shpejtësia e CPU 2,7 GHz, 1,7 GHz
  • Lloji i CPU Octa-Core
 • Ekrani
  • Madhësia (Ekrani_kryesor) 158.0mm (6.2" dretjkëndësh i plotë) / 154.5mm (6.1" kënde të rrumbullakosura)
  • Rezolucioni (Ekrani kryesor) 2960 x 1440 (Quad HD+)
  • Teknologjia (Ekrani kryesor) dual edge Super AMOLED
  • Thellësia e ngjyrave (Ekrani kryesor) 16M
  • Suporti S Pen Jo
 • Kamera
  • Kamera kryesore - Rezolucioni 12.0 MP + 12.0 MP
  • Kamera kryesore - Numri F F1.5/F2.4 (Aperturë e dyfishtë) , F2.4
  • Kamera kryesore - Fokusimi automatik Po
  • Kamera kryesore - OIS Po
  • Kamera e përparme - Rezolucioni 8.0 MP
  • Kamera e përparme - Numri F F1.7
  • Kamera e përparme - Fokus automatik Po
  • Kamera e përparme - OIS Jo
  • Kamera kryesore - Blici Po
  • Kamera e përparme - Blici Jo
  • Rezolucioni i regjistrimit të videos UHD 4K (3840 x 2160)@60fps
  • Slow Motion 960fps @HD, 240fps @FHD
 • Memorja
  • Madhësia e RAM (GB) 6
  • Madhësia e ROM (GB) 64
  • Memoria e disponueshme (GB)* 50.3
  • Mbështetja për memorien e jashtme MicroSD (deri në 400GB)
 • Rrjeti/bartësi
  • Numri i kartave SIM Single-SIM
  • Madhësia e kartës SIM Nano-SIM (4FF)
  • Lloji i folesë së kartës SIM SIM 1 + MicroSD
  • Infra 2G GSM, 3G WCDMA, 3G TD-SCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD
  • 2G GSM GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900
  • 3G UMTS B1 (2100), B2 (1900), B4 (AWS), B5 (850), B8 (900)
  • 3G TD-SCDMA B34 (2010), B39 (1880)
  • 4G FDD LTE B1 (2100), B2 (1900), B3 (1800), B4 (AWS), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B12 (700), B13 (700), B17 (700), B18 (800), B19 (800), B20 (800), B25 (1900), B26 (850), B28 (700), B32 (1500), B66 (AWS-3)
  • 4G TDD LTE B38 (2600), B39 (1900), B40 (2300), B41 (2500)
 • Lidhja
  • ANT+ Po
  • Ndërfaqe USB USB lloji C
  • Versioni USB USB 3.1 Gen 1
  • Teknologjia e vendndodhjes GPS, Glonass, Beidou, Galileo
  • Fisha e kufjeve Stereo 3,5 mm
  • MHL Jo
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80 MU-MIMO,1024-QAM
  • Wi-Fi Direkt Po
  • Versioni Bluetooth Bluetooth v5.0 (LE deri në 2 Mbps)
  • NFC Po
  • PC Sync. Smart Switch (version për PC)
 • OS
  • Android
 • Informacion i përgjithshëm
  • Faktori i formës Shirit prekjeje
 • Sensorët
  • Matës shpejtësie, Barometër, Sensor i gjurmës së gishtit, Sensor xhiroskopi, Sensor gjeomagnetik, Sensor korridori, Sensor HR, Sensor irisi, Pressure Sensor, Sensor afërsie, Sensor RGB drite
 • Specifikimi fizik
  • Përmasat (LxGjxTh, mm) 158.1 x 73.8 x 8.5
  • Pesha (g) 189
 • Bateri
  • Koha e përdorimit të internetit (3G) (Orë) Deri në 13
  • Koha e përdorimit të internetit (LTE) (Orë) Deri në 15
  • Koha e përdorimit të internetit (Wi-Fi) (Orë) Deri në 15
  • Koha e luajtjes së videos (orë) Deri në 18
  • Kapaciteti standard i baterisë (mAh) 3500
  • E çmontueshme Jo
  • Koha e luajtjes së audios (orë) Deri në 54
  • Koha e luajtjes së audios (orë, gjithmonë me ekranin fikur) Deri në 94
  • Koha e bisedës (3G WCDMA) (orë) Deri në 25
 • Audio dhe video
  • Mbështetja stereo Po
  • Formati i luajtjes së videos MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
  • Rezolucioni i luajtjes së videos UHD 4K (3840 x 2160)@120fps
  • Formati i luajtjes së audios MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, DFF, DSF, APE
 • Shërbimet dhe aplikacionet
  • Mbështetja e Gear Gear Circle (Mbështetja e menaxherit), Gear Fit, Gear Fit2, Gear Fit2 Pro, Gear Sport, Gear1, Gear2, Gear2 Neo, Gear S, Gear S2, Gear S3, Gear IconX, Gear VR me Kontrollues, Gear 360, Gear 360 (2017)
  • S-Voice Jo
  • Mobile TV Jo

*Karakteristikat, specifikimet dhe paraqitjet vizive të produkteve mund të ndryshojnë.
Memoria përdoruese e disponueshme është më e vogël se memoria përdoruese totale e aparatit për shkak të pjesës së saj të zënë nga sistemi operativ dhe programet e nevojshme për funksionimin normal të aparatit.
Sasia e memories së disponueshme për konsumatorin mund të ndryshojë në varësi të operatorit celular dhe mund të ndryshojë pas përditësimit të softuerit.
Kohëzgjatja e punës së baterisë në bazë të matjeve laboratorike të kompanisë mund të ndryshojë edhe në varësi të parametrizimit të aparatit, mënyrës së përdorimit dhe kushteve në të cilat aparati funksionon.

*I matur diagonalisht, madhësia e ekranit të Galaxy S9+ është 158.0mm (6,2 inç) si drejtkëndësh i plotë dhe 154.5mm (6,1 inç) kur llogariten këndet e rrumbullakosura.
*Mbulimi i rrjetit: Rrjeti i mbështetur nga kjo pajisje mund të ndryshojë në varësi të rajonit ose ofruesit të shërbimit.
*Shpejtësia e procesorit - Bazuar në shpejtësinë maksimale, performancën maksimale dhe / ose efikasitetin bazë.