Fotografia / #withGalaxy

Udhëzues për Bukureshtin

Zbuloni Top 5 Spotet me fotot më të bukura në Bukuresht

Image

Bukureshti, kryeqyteti i Rumanisë, është duke u bërë shpejt një nga qytetet më trendy të Evropës. Me arkitekturën e saj mahnitëse , kafe të mira, rrugët e çuditshme dhe peisazhet piktoreske, është e lehtë të kuptohet pse. Disa nga thesaret e Bukureshtit mund të jenë të fshehura, por kur dini se ku mund ti kërkoni, do të zbuloni një qytet të mbushur me bukuri. Nuk ka vend më të mirë për foto unike për t’i bërë përshtypje ndjekësve tuaj në Instagram.

Në vend të udhëzuesit turistik, propozojm pesë- top spotet tona fotogjenike. Planifikoni një pushim në Bukuresht? Ne dëshirojmë të shohim kontributin tuaj për në këtë listë. Vetëm tag foton tuaj #withGalaxy për mundësinë që të paraqitet në këtë faqe.

Image
1

Rruga Arthur Verona

Ngjyrat dhe ndriçimi, rruga Arthur Verona është një epiqendër turistike dhe një vend që nuk duhet të mungoj në ndonjë turne turistik. Muret e gjalla janë të mbushura me grafite, dizajne me lule dhe murale. Një impuls i vërtetë i qytetit, Arthur Verona është një simbol i krijimtarisë artistike dhe mundësi ideale e fotografisë.

Ku: Dy minuta në këmbë nga sheshi Romana.

Momenti juaj Galaxy S10+: Një larmi ngjyrash, imazhet dhe dizajnet janë perfekte për një Live Focus selfi, e cila do të turbullojë sfondin tuaj për një rezultat profesional.

Image
2

Pasajul Victoria (Rruga e ombrellave)

Rreshtat e ombrellave me ngjyrë ylber varen nga tavani i këtij korridori të vogël. Një tipar goditës që përdoret për të tërhequr vizitorët që kalojnë, instalimi i ndritshëm ofron një sfond të gjallë të merituar.

Ku ndodhet: Pasajul Victoria, ndodhet prapa kendit nga Calea Victoriei (Victory Alley), rrugë kryesore në Bukureshtin qëndror.

Momenti juaj Galaxy S10+: Kapja e pamjes së dëshiruar nën një rresht të çadrash mund të jetë e vështirë. Provoni Sugjerimet e Pozave, një udhëzues në smartfonin S10+.

Image
Image
Merrni pajisje të plota

S10 vjen me 5 kamera. Foto e gjerë, ultra e gjerë dhe telefoto, bëhuni krijues me sfonde të paqarta.

Mëso më shumë
3

Manastiri i Stavropoleos

Që nga viti 1724, ky ish-manastir i ka rezistuar kohës. Në zemër të Qytetit të Vjetër, kryevepra e shekullit të 18 tani është kishë, dizenjuar në Ortodoksin Lindor me një stil arkitektonik Rumun. Ndalo në oborrin e lumtur për të kapur një foto nën pemën e blirit.

Ku ndodhet: Në zemër të qytetit të vjetër, Strada Stavropoleos 4.

Momenti juaj Galaxy S10+: Përdorni Kamera Ultra e Gjerë për të kapur çdo pëllëmbë të qetësisë së kësaj hapësire.

Image
Merrni pajisje të plota

S10 vjen me 5 kamera. Foto e gjerë, ultra e gjerë dhe telefoto, bëhuni krijues me sfonde të paqarta.

Mëso më shumë
Image
4

Palatul CEC

Palatul CEC mburret me një stil eklektik. Karakterizohet nga një kupolë qelqi dhe metali me një hyrje të spikatur, Palatul përmban një hark mahnitës sikur të jetë krijuar për fotografimin e detajeve. Kjo ndërtesë e bukur, dikur bankë, ishte dizenjuar nga një arkitekt francez dhe duket si stil parizien.

Ku ndodhet: Në qendër të qytetit të Bukureshtit, Calea Victoriei 13.

Momenti juaj Galaxy S10+: Provoni Regjimi Instagram Galaxy S10 për të ndarë përvojën tuaj deri sa endeni në ndërtesë. Ju mund të regjistroni dhe karikoni videot me ekran të plotë direkt në Instagram stories - të gjitha pa hapjen e aplikacionit.

Image
Image
Sillni kujtime në jetë

Kapni video të pabesueshme në 4K UHD, me ngjyrën dhe kontrastin e pasur të HDR10+.

Mëso më shumë
5

Palatul Şuţu

Palatul Şuţu përmban një pasqyrë të madhe që pasqyron një shkallë të dyfishtë spirale brenda - vendosja e përsosur për një selfie të pazakontë. Në shkallë jithashtu shfaqet një orë me një udhëzues, e cila duhet të lexohet me reflektimin e saj.


Ku ndodhet: Bulevardul Ion C. Brătianu 2

Momenti juaj Galaxy S10+: Provoni funksionin e Super e qëndrueshme dhe stabilitetin e kamerës ndërsa zbrisni poshtë në shkallët spirale. Ju gjithashtu mund të bëni një video pa humbur asnjë detaj në 4K UHD.

Image
Sillni kujtime në jetë

Kapni video të pabesueshme në 4K UHD, me ngjyrën dhe kontrastin e pasur të HDR10+.

Mëso më shumë

Bukureshti #withGalaxy

Ka kaq shumë gjëra për të bërë në Bukuresht. Ndani fotografit tuaja frymëzuese duke përdorur #withGalaxy për mundësinë tuaj për tu paraqitur këtu. Kënaquni!

Gjithçka që ju duhet për fotografi mahnitëse të qytetit

S10+

Galaxy S10+

Lexoni këto histori më pas