49" Gaming Monitor Odyssey I harkuar CHG9

LC49HG90DMUXEN
Madhësi 49"

The item is in the cart.

1800R

Harkimi i ekranit

32:9

Raporti i pamjes

350cd/m2

Ndriçimi (Tipik)

3000:1(Typ),2400:1(Min)

Statika e raportit të kontrastit

Ripërkufizojeni lojën.

Zbuloni monitorin inovativ super të gjerë 49 inç 32:9 me teknologjinë e re Metal Quantum Dot dhe panelin VA me kohë reagimi 1 ms

Ripërkufizojeni lojën.

Ekran super ultra i gjerë

Ekrani super ultra i gjerë 49 inç me raportin e vet inovativ të pamjes 32:9 nënkupton se ju gjithmonë do t’i shikoni skenat e lojërave të plota, ashtu siç janë krijuar nga zhvilluesit. Dhe paneli me harkim 1800R ju zhyt në lojë dhe ju jep pamje kinemaje të stilit iMax për filma dhe përmbajtje video.

Ekran super ultra i gjerë

Kryerje e pandërprerë e shumë detyrave

Raporti i pamjes super i gjerë 32:9

I barabartë me dy monitorë 27" 16:9 pranë njëri-tjetrit, ekrani super ultra i gjerë 32:9 ofron maksimumin në fleksibilitet gjatë kryerjes së shumë detyrave. Harroni konfigurimet me disa monitorë: pa korniza që ju pengojnë pamjen dhe me një kabllo të vetme energjie për sa më pak rrëmujë, ju mund të kryeni shumë detyra sipas një mënyre vërtet të pandërprerë.

Kryerje e pandërprerë e shumë detyrave

Metal Quantum Dot i ri

Samsung QLED ofron ngjyra më të pastra, më të ndritshme dhe më të gjalla, veçanërisht të kuqet dhe të gjelbrat, se sa monitorët tradicionalë. Dhe teknologjia e re e Samsung Metal QD garanton ngjyra që zgjasin më shumë dhe janë më natyrale, qoftë kur luani lojëra ose punoni me aplikacione ku saktësia e ngjyrave është kritike.

Metal Quantum Dot i ri

Lojë më e lehtë

Shpejtësi e lartë rifreskimi 144 hz

Shpejtësia e lartë e rifreskimit 144 hz ju jep skena aksioni pa ndërprerje edhe në lojëra me shpejtësi të larta për kuadër. Dhe shpejtësinë e rifreskimit mund ta rregulloni në 60 Hz/120 Hz kur është e nevojshme.

Lojë më e lehtë

Dedikuar për amatorët e lojërave

Regjime të shumta loje

Zhvilluar në koordinim me Ekipin e Samsung Galaxy, finalistët e LOL World Championship 2016, regjimet e ekranit të lojërave të kalibruara në fabrikë optimizojnë në mënyrë të jashtëzakonshme nivelet e të zezës, raportet e kontrastit, mprehtësinë dhe cilësimet e vlerave të ngjyrave për çdo zhanër loje.

Dedikuar për amatorët e lojërave

Arena Lighting

Arena Lighting projekton një ndriçim pulsues në mur prapa monitorit, duke i shtuar atmosferë lojës suaj.

Arena Lighting

Paneli OSD me stil loje

Menuja e panelit OSD me stil loje ju lejon të shikoni cilësimet bazë të lojës me një shikim dhe t’i kalibroni ato sipas preferencës suaj duke përdorur tastet e shkurtoreve. Vendoseni këtë fitues të Good Design Award dhe luani si të dëshironi.

 Paneli OSD me stil loje

Kryerja e shumë detyrave, më e lehtë

Easy Setting Box S/W

Easy Setting Box ju lejon të ndani ekranin ose të shfaqni shumë ekrane me madhësi të ndryshme me vetëm një klikim për kryerje vërtet të thjeshtë të shumë detyrave

Kryerja e shumë detyrave, më e lehtë

Picture-by-Picture

Me Picture-by-Picture mund të lidhni dhe të shikoni burimet e hyrjes pa ulur cilësinë fillestare të imazhit.

 Picture-by-Picture

Punoni dhe luani në komoditet më të lartë

Mbajtësja HAS me precizion

Mbajtësja Height Adjustable Stand (HAS) ofron pozicionim me precizion për panelin super ultra të gjerë për t’ju lejuar të punoni dhe luani me më shumë komoditet.

Punoni dhe luani në komoditet më të lartë

Komoditet për syrin

Me regjimin Eye-Saver që minimizon emetimet e dritës blu dhe teknologjinë Flicker Free që redukton dridhjen shpërqendruese të ekranit, ju mund të shikoni më gjatë me më pak lodhje të syve.

 Komoditet për syrin
 • 1800R Harkimi i ekranit
 • 32:9 Raporti i pamjes
 • 350cd/m2 Ndriçimi (Tipik)
 • 3000:1(Typ),2400:1(Min) Statika e raportit të kontrastit
 • 3840 X 1080 Rezolucioni
 • 1(MPRT) Koha e reagimit

Manuali i përdorimit dhe shkarkimet

Si mund të stivoset

 • Harkimi i ekranit 1800R
 • Raporti i pamjes 32:9
 • Ndriçimi (Tipik) 350cd/m2
 • Statika e raportit të kontrastit 3000:1(Typ),2400:1(Min)

Si mund të stivoset

Karakteristikat, specifikimet dhe paraqitjet vizive të produkteve mund të ndryshojnë.

PYETJE TË MENJËHERSHME? NA LEJONI TJU NDIHMOJMË.

* Fusha është e domosdoshme

(0 / 2000)

* Jep kodin "Captcha"

* Fusha është e domosdoshme