Samsung prezanton pajisjet më të fundit inovative në EuroCucina 2018

18/04/2018

Samsung sjell Furrën Dual Cook Flex dhe inovacione të tjera të Kuzhinës në panairin e famshmëm botëror të kuzhinës në Milano.


Samsung EuroCucina 2018

Milano, Itali - 18 Prill 2018 - Samsung Electronics Co., Ltd. njofton sot pjesëmarrjen e saj të parë në bienalen EuroCucina 2018 në Milano, si pjesë e angazhimit për të forcuar praninë e saj në tregun europian. Ekspozita e Samsung ka për qëllim ngritjen e imazhit dhe reputacionit të markës së kompanisë ndërmjet konsumatorëve në rajon me produkte që sjellin një ndryshim të vërtetë në jetën e konsumatorëve.

"Ne jemi shumë të kënaqur të prezantojmë pajisjet tona më të fundit këtu në EuroCucina në Milano për herë të parë," tha BK Kang, Zëvendës Presidenti Ekzekutiv pranë Samsung Electronics, Kreu i Shitjeve & Marketingut Global, pranë Digital Appliances Business. "Ne shpresojmë që pjesëmarrja jonë në EuroCucina të tregojë përkushtimin tonë për të ofruar pajisje inovative në shtëpi që gjallërojnë kuzhinat dhe u japin konsumatorëve përfitime reale që mund t’i përjetojnë çdo ditë."

Inovacioni i fokusit tek konsumatori me New Dual Cook Flex

Samsung është duke prezantuar linjën e saj të plotë të produkteve në EuroCucina dhe midis gamës së zgjidhjeve të pashembullta të kuzhinës është furra e re Dual Cook Flex. Risi e saj e parë në industrinë e BE-së. "Dyer fleksibël" u jep konsumatorëve qasje të pavarur në ndarjen e sipërme të furrës pa humbur nxehtësi dhe pa kompromentuar performancën e gatimit në ndarjen e poshtme. Pjesët e sipërme dhe të poshtme mund të përdoren edhe si një ndarje më e madhe për enët e mëdha duke hequr ndarësin

Dual Cook Flex gjithashtu e bën më të lehtë përgatitjen e pjatave të shumta duke përdorur sistemin e dyfishtë të gatimit (Dual Cook). Konsumatorët mund të vendosin dy temperatura dhe kohë të ndryshme për secilën ndarje për të arritur shijen më të mirë të mundshme gjatë gatimit të njëkohshëm. Dual Cook gjithashtu parandalon përzierjen e erërave midis ndarjeve, duke siguruar performancë optimale të gatimit. Duke u mundësuar konsumatorëve që të përdorin vetëm ndarjen e sipërme, Dual Cook gjithashtu përmirëson efikasitetin e energjisë duke reduktuar kohën e ngrohjes dhe përdorimin e përgjithshëm të energjisë.1 

Dual Cook Flex ofron një sërë veçorish smart për gatim të optimizuar. Për shembull, konsumatorët mund të fillojnë të ngrohin paraprakisht furrën dhe në distancë të monitorojnë dhe kontrollojnë kushtet e gatimit kur janë në lëvizje nëpërmjet aplikacionit SmartThings. Përveç kësaj, Udhëzuesi i Gatimit rekomandon mënyrën më të mirë të gatimit, temperaturën dhe kohën e gatimit bazuar në përbërësit dhe llojin e ushqimit që po përgatitet.

Samsung EuroCucina 2018

Jetesë më e zgjuar me AI/IoT Solution

Si pjesë e prezencës së Samsung në EuroCucina, do të ketë paraqitje se si produktet kyçe shtëpiake IoT punojnë së bashku duke u integruar në mënyrë të përsosur. Samsung ka në plan të maksimizojë udhëheqjen e saj smart/IoT duke ofruar zgjidhje të zgjuara të personalizuara. Vizitorët do të jenë në gjendje të përjetojnë teknologjitë unike IoT të Samsung nëpërmjet Family Hub dhe opsioneve të tij të zgjuara. 

Në ekran do të jetë lidhja e zgjuar e Dual Cook Flex dhe brezi i fundit i Family Hub që është i integruar me SmartThings. Family Hub u jep konsumatorëve një përvojë të lehtë, të përshtatshme dhe të harmonizuar për lidhjen e të gjitha pajisjeve të zgjuara në shtëpi, me karakteristika si Bixby, Plani i ushqimit, Lista e Blerjeve dhe Recetat që ofrojnë eksperienca reale të zgjuara në kuzhinë. 

Teknologji inovative dhe dizajn i thjeshtë në kuzhinë

Në stendën e Samsung, vizitorët do të mund të përjetojnë dhe të kuptojnë teknologjitë unike të kuzhines së kompanisë. Kjo përfshin pjatalarësen WaterWall që pastron në mënyrë të përkryer të gjitha enët nga cepi në cep dhe pllakën e gatimit Virtual Flame, e cila siguron kontrollin vizual intuitiv të flakëve. Do të ekspozohet edhe teknologjia Samsung Twin Cooling Plus në një ekspozues transparent për të treguar se si sistemi kontrollon frigoriferin dhe ngrirësin në mënyrë të pavarur nga njeri-tjetri.

Përveç kësaj, do të prezantohen edhe modelet premium të Samsung, duke përfshirë dizajnin e sheshtë, një dizajn minimalist që harmonizon në mënyrë të përsosur të gjitha linjat në një dhe maksimizon përdorshmërinë. Samsung gjithashtu tregon paketën e zezë të prodhuar me çelik inox dhe Koleksionin Modernist të Dacor. 

Për të demonstruar më tej pajisjet e tij inovatore dhe të zgjuara, Samsung do të organizojë një konferencë lançimi për partnerët dhe median më 18 Prill në auditorin e Salone del Mobile dhe një spektakël ekskluziv gatimi të Samsung Club des Chefs drejtuar nga kuzhinierët e vlerësuar Michelin, në të njëjtën ditë, në Stendën e Samsung në Sallën 15. EuroCucina, dhe teknologjia e saj ndihmëse për Eventet e Kuzhinës, është pjesë e Salone del Mobile Milano nga 17 deri në 22 Prill. 

1 Konsumi total i energjisë reduktohet deri në 20% dhe koha e ngrohjes është 4 min sipas rezultatit të testimit të brendshëm në ndarjen e sipërme bazuar në protokollin e provës IEC-60350 (ëmbëlsira të vogla, me konveksion 155 ℃, krahasuar me përdorimin e të tërë ndarjes). Rezultatet mund të ndryshojnë në varësi të ushqimit që gatuhet, përdorimit dhe faktorëve të tjerë. 

Lista Nuk ka faqe të mëparshme Nuk ka faqe përpara