Samsung Sjell Galaxy Pranë më Shumë Njerëzve: Njihuni me Galaxy S10 Lite dhe Note10 Lite

08/01/2020

Më shumë akses në inovacionet e famshme të paketës Galaxy duke pëfshirë veçoritë më të fundit të kamerës, S Pen dhe aplikacione të tjera kyc të produktivitetit dhe shprehjes së krijimtarisë

Njihuni me Galaxy S10 Lite dhe Note10 Lite

Las Vegas, Nevada – 7 Janar, 2020 Samsung Electronics njoftoi sot lançimin e Galaxy S10 Lite dhe Galaxy Note10 Lite. Duke u mbështetur në trashëgiminë e serive Galaxy S dhe Note, pajisjet Galaxy Lite sjellin karakteristika kryesore premium, si teknologjinë më të fundit të kamerës, S Pen-in e famshëm, ekranin gjithëpërfshirës dhe një bateri afatgjatë me një çmim të arsyeshëm. 

“Pajisjet Galaxy S dhe Galaxy Note kanë përmbushur nevjoat dhe dëshirat e konsumatorëve në të gjithë botën. Këto pajisje paraqesin përpjekjen tonë të vazhdueshme për të ofruar inovacione lider të industrisë, nga performanca dhe fuqia deri tek inteligjenca dhe shërbimet," tha DJ Koh, President dhe CEO i Departamentit të IT dhe Komunikimeve Telefonike në Samsung Electronics. "Galaxy S10 Lite dhe Galaxy Note10 Lite do të prezantojnë tiparet kryesore premium për ata që duan të provojnë më të mirën e Samsung Galaxy".

Kamerë e klasës Profesionale për Foto të Përkryera dhe Video të Qarta

Pajisjet Galaxy Lite ofrojnë një paketë karakteristikash dhe opsionesh të kamerës, duke u mbështetur në teknologjitë e kamerave Samsung, lider të industrisë, dhe duke i sjellë ato në pajisje më të arritshme për konsumatorët.

Çoni fotografinë tuaj në nivelin tjetër në çdo aventurë me Galaxy S10 Lite, i cili përmban një kamerë kryesore Wide-angle dhe kamerën Ultra Wide dhe Macro së bashku me OIS-in e ri Super Steady. Kur aktivizohet së bashku me modalitetin Super Steady, OIS Super Steady siguron stabilitet më të lartë për fotografitë dhe videot e përqendruara në veprim, duke ju mundësuar të ndani botën tuaj dhe të jetoni pa asnjë kompromis.

Kamera Ultra Wide ka një lente këndi 123 gradë, duke ju dhënë vizion po aq të gjerë sa syri i njeriut, ndërsa kamerat e përparme dhe të pasme me rezolucion të lartë ju lejojnë të kapni çdo detaj me fokus të pastër kristal.

Galaxy Note10 Lite: Produktivitet i Përmirësuar, Kudo dhe Kurdo

Shijoni përvojën premium Note dhe rrisni produktivitetin tuaj në Galaxy Note10 Lite me S Pen-in e famshëm. Mbështetja Bluetooth Low-Energy (BLE) nënkupton se tani mund të drejtoni një prezantim, të kontrolloni përmbajtjen e videos ose të bëni fotografi, të gjitha me një klik të thjeshtë të S Pen. Air Command do t'ju lejojë gjithashtu të përdorni karakteristikat e S Pen që ju nevojiten, shpejt dhe lehtë. Dhe së fundmi, marrja e shënimeve nuk ka qenë kurrë më i lehtë sesa me Text Export, që transformon shënime të shkruara me dorë në tekst, të gatshme për t’u redaktuar dhe ndarë me këdo që ju zgjidhni, Aplikacioni Note i Samsung bën që shënimet të merren më shpejt dhe më lehtë kur jeni në lëvizje. Dhe tani, ju mund t'i ktheni shënimet me shkrim dore në tekst për redaktim dhe shpërndarje të lehtë.

Galaxy S10 Lite dhe Note10 Lite

Karakteristikat Premium të Galaxy

Galaxy S10 Lite dhe Galaxy Note10 Lite do t'u japin më shumë njerëzve akses në të gjitha karakteristikat premium të serisë Galaxy:

·         Pamje e pandërprerë: Galaxy S10 Lite dhe Galaxy Note10 ofrojnë ekran Infinity-O cep më cep. Me një madhësi prej 6.7 inç, ekrani ofron një përvojë të gjerë dhe gjithëpërfshirëse, duke ju lejuar të kënaqeni plotësisht dhe të humbni në përmbajtjen tuaj të preferuar të multimedias.

·         Bateri më e madhe dhe më e qëndrueshme: Galaxy S10 Lite dhe Galaxy Note10 Lite janë të pajisura me një bateri 4.500mAh dhe aftësi për karikim super të shpejtë, kështu që ju mund të qëndroni të lidhur më gjatë dhe të shpenzoni më shumë kohë duke bërë gjërat që doni.

Shërbimet dhe Siguria: Galaxy S10 Lite dhe Galaxy Note10 Lite vijnë me ekosistemin Samsung të aplikacioneve dhe shërbimeve inteligjente, duke përfshirë Bixby, Samsung Pay dhe Samsung Health. Pajisjet mbrohen gjithashtu me platformën e sigurisë të shkallës së lartë Samsung Knox.

Galaxy S10 Lite është i disponueshëm në të Bardhë Perlë, të Zezë të Thellë dhe Blu të ndezur ndërsa Galaxy Note10 Lite është në dispozicion në Aureolë me Shkëlqim, Aureolë të Zezë dhe Aureolë të Kuqe. Galaxy S10 Lite dhe Galaxy Note10 Lite do të shfaqen në CES 2020, e cila zhvillohet më 7 deri në 10 Janar 2020, në kabinat Samsung (# 15006) të vendosura në Qendrën e Konventës në Las Vegas. Për më shumë informacion në lidhje me pajisjet e fundit Galaxy, ju lutemi vizitoni news.samsung.com/galaxy, http://www.samsungmobilepress.com, www.samsung.com.

 

Galaxy S10 Lite

Galaxy Note10 Lite

Екран

6.7-inch Full HD+

Super AMOLED Plus Infinity-O екран,

2400x1080 (394ppi)

6.7-inch Full HD+

Super AMOLED Infinity-O екран,

2400x1080 (394ppi)

* Super AMOLED Plus екранот креира ергономичен дизајн со тенок и лесен дисплеј-панел со присвојување на флексибилната OLED technology.

* Екранот е мерен дијагонално како целосен правоаголник без да се земат во предвид заоблените агли; вистинската видлива област е помала поради заоблените агли и самото дупче на камерата.

Камера

Задна: Тројна камера

- Макро: 5MP F2.4

- Широко-аголна: 48MP Super Steady OIS AF F2.0

- Ултра широка: 12MP F2.2

 

Предна: 32MP F2.2

Задна: Тројна камера

- Ултра широка: 12MP F2.2

- Широко-аголна: 12MP Dual Pixel AF F1.7 OIS

- Телефотографија: 12MP F2.4 OIS

 

Предна: 32MP F2.2

Тело

75.6 x 162.5 x 8.1mm, 186g

76.1 x 163.7 x 8.7mm, 198g

АП

7nm 64-bit Octa-core процесор (Max. 2.8 GHz + 2.4 GHz + 1.7 GHz)

10nm 64-bit Octa-core процесор (Quad 2.7GHz + Quad 1.7GHz)

Меморија

6/8GB RAM со 128GB внатрешна меморија

6/8GB RAM со 128GB внатрешна меморија

*Може да се разликува зависно од моделот, бојата, пазарот и мобилниот оператор.

 

* Корисничката меморија е помала од целосната поради големината на оперативниот систем и софтвер кои се користат за употреба на опциите на уредот. Корисничката меморија може да варира зависно од операторот и може да се промени по надоградба на софтверот.

Батерија[1]

4,500mAh (типично)

4,500mAh (типично)

*Стандардна вредност тестирана под лабораториски околности. Типичната вредност е проценетата просечна вредност имајќи го во предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батеријата тестирани според стандардот IEC 61960. Оценетиот (минимум) капацитет е 4,370mAh. Траењето на батеријата може да варира во зависност од мрежната околина, шемата на употреба и други фактори.

 

ОС

Android

10.0

Galaxy S10 Lite

Galaxy Note10 Lite

Екран

6.7-inch Full HD+

Super AMOLED Plus Infinity-O екран,

2400x1080 (394ppi)

6.7-inch Full HD+

Super AMOLED Infinity-O екран,

2400x1080 (394ppi)

* Super AMOLED Plus екранот креира ергономичен дизајн со тенок и лесен дисплеј-панел со присвојување на флексибилната OLED technology.

* Екранот е мерен дијагонално како целосен правоаголник без да се земат во предвид заоблените агли; вистинската видлива област е помала поради заоблените агли и самото дупче на камерата.

Камера

Задна: Тројна камера

- Макро: 5MP F2.4

- Широко-аголна: 48MP Super Steady OIS AF F2.0

- Ултра широка: 12MP F2.2

 

Предна: 32MP F2.2

Задна: Тројна камера

- Ултра широка: 12MP F2.2

- Широко-аголна: 12MP Dual Pixel AF F1.7 OIS

- Телефотографија: 12MP F2.4 OIS

 

Предна: 32MP F2.2

Тело

75.6 x 162.5 x 8.1mm, 186g

76.1 x 163.7 x 8.7mm, 198g

АП

7nm 64-bit Octa-core процесор (Max. 2.8 GHz + 2.4 GHz + 1.7 GHz)

10nm 64-bit Octa-core процесор (Quad 2.7GHz + Quad 1.7GHz)

Меморија

6/8GB RAM со 128GB внатрешна меморија

6/8GB RAM со 128GB внатрешна меморија

*Може да се разликува зависно од моделот, бојата, пазарот и мобилниот оператор.

 

* Корисничката меморија е помала од целосната поради големината на оперативниот систем и софтвер кои се користат за употреба на опциите на уредот. Корисничката меморија може да варира зависно од операторот и може да се промени по надоградба на софтверот.

Батерија[1]

4,500mAh (типично)

4,500mAh (типично)

*Стандардна вредност тестирана под лабораториски околности. Типичната вредност е проценетата просечна вредност имајќи го во предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батеријата тестирани според стандардот IEC 61960. Оценетиот (минимум) капацитет е 4,370mAh. Траењето на батеријата може да варира во зависност од мрежната околина, шемата на употреба и други фактори.

 

ОС

Android

10.0

[1] Сите функционалности, карактеристики, спецификации и други информации за производи, дадени во овој документ, вклучително, но не ограничувајќи се на, придобивките, дизајнот, цените, компонентите, перформансите, достапноста и можностите на производот подлежат на промена без најава.

Lista Nuk ka faqe të mëparshme Nuk ka faqe përpara