Samsung prezanton televizorët Lifestyle 2019. The Frame dhe TV SERIF do shfaqen në CES 2019

24/12/2018

The Frame dhe Serif TV 2019 kombinojnë dizajnin e vlerësuar me çmime me cilësinë e figurës QLED dhe me karakteristika shtesë të televizorëve inteligjentë

Serif tv dhe The frame

SEUL, Kore - 24 dhjetor 2018 - Samsung Electronics Co., Ltd. njoftoi sot se televizorët e saj të rinj për vitin 2019, The Frame dhe The Serif TV, do të prezantohen  në CES 2019, shfaqja më e madhe botërore e elektronikës në Las Vegas. Televizoret Frame dhe Serif 2019 kombinojnë dizajn të vlerësuar me çmime dhe inovativ që i përshtaten çdo dekori  në shtëpi me cilësi të shkëlqyeshme figure QLED dhe karakteristika të televizorëve të zgjuara për të siguruar konsumatorët me funksionalitetin më të mirë të mundshëm televiziv.

Televizori Frame dhe Serif, linjat e tyre, shkojnë përtej konceptit tradicional të një televizori duke u transformuar në pjesë të dekorit të shtëpisë që i japin vlerë dizajnit e çdo hapësirë jetese. Në CES 2019, The Frame dhe TV SERIF të këtij viti do të shfaqen në zonën e ekspozitës së madhe të TV lifestyle Samsung, për të shfaqur dizajnin, performancën dhe stilin e tyre novator në jetën e përditshme.

"Televizioni tradicional ishte fokusuar vetëm në veçoritë teknike, si cilësia dhe performanca e imazhit, por tani televizorët janë gjithashtu një platformë jetese që përzihet me jetën e përditshme të konsumatorëve", tha Jongsuk Choo, Zv/President Ekzekutiv i Visual Display Business në Samsung Electronics. "Modelet e këtij viti të The Frame dhe TV SERIF janë televizorë të stilit të jetesës që sjellin një përvojë televizive si asgjë tjetër më parë".

Frame 2019 nga Samsung

Modeli i këtij viti i The Frame gjithashtu përmban cilësinë e pacenuar të QLED, e cila ofron kontraste më të thella, një të zezë më të thellë dhe të errët dhe 100% volum ngjyrash. Me këto përmirësime, përdoruesit mund të shijojnë përmbajtjen në cilësinë më të lartë dhe të vlerësojnë veprat e artit kur televizori është fikur.

Përveç kësaj, Shitorja e Artit të The Frame [1] po ndërton partneritetet e saj me galeritë dhe muzetë më prestigjioze në botë, duke siguruar akses në mbi 1.000 vepra arti. Në Shitoren e Artit, janë shtuar kohët e fundit kryeveprat e Galleries Uffizi në Itali, Muzeu Van Gogh në Holandë, Te Papa në Zelandën e Re. Samsung do të vazhdojë të zgjerojë partneritetin me muze në të ardhmen për të forcuar ekosistemin e shpërndarjes së artit.

The Frame gjithashtu përmban Bixby, platformën e kontrollit të zërit të Samsung-ut të fuqizuar nga IA (Inteligjenca Artificiale), duke e shndërruar atë në një TV me të vërtetë të zgjuar. Përdoruesit mund të kontrollojnë televizorin dhe të përdorin platforma të drejtpërdrejta nëpërmjet komandave të thjeshta zanore, duke u dhënë përdoruesve një përvojë të përmirësuar përmbajtjeje.

SERIF TV

Televizioni Serif u krijua si  në një televizion i  fokusuar në estetikë në bashkëpunim me vëllezërit dizajnues  me bazë në Paris, Ronan & Erwan Bouroullec, dy nga dizajnerët më të njohur industrial në botë që specializohen në mobilje.TV Serif iu dha çmimi prestigjioz 2016 iF Design, çmimi i dizajnit 2016 Wallpaper * në Britani të Madhe dhe Çmimi i Mirë i Dizajnit 2016 në Japoni - duke e bërë atë televizionin e parë Samsung që ka fituar këto çmime prestigjioze.

TV 2019 Serif gjithashtu vjen me teknologjinë QLED të avancuar për të ofruar cilësi të përmirësuar të imazhit. Ambient Mode, një funksion i vlerësuar me çmime në linjën QLED të Samsung, ofron informacione, si titujt e lajmeve dhe përditësimet e motit, aftësia për të shfaqur imazhe dhe përzierje në çdo hapësirë ​​të jetesës kur televizori është i fikur, u shtua gjithashtu për të përmirësuar funksionalitetin.

Në të kaluarën, TV Serif u shit pothuajse ekskluzivisht në dyqanet e mobiljeve, duke pasur parasysh fokusin në dekorin e brendshëm, por do të jetë i disponueshëm në dyqanet e elektronikës të konsumit në vitin 2019, për të arritur një bazë më të gjerë konsumatorësh.

[1] Samsung Art Store: $4.99 muaji. Abonentët e rinj marrin 1 muaj falas. Art gjithashtu mund të blihet a la carte.

 

Lista Nuk ka faqe të mëparshme Nuk ka faqe përpara