Samsung zbulon një kategori të re për pajisjet elektoshtëpiake në CES 2020

09/01/2020

Pajisjet modulare elektroshtëpiake me teknologji të re, dizajn të mirëmenduar dhe të ndërlidhura mund të personalizohen për t'iu përshtatur nevojave të çdo shtëpie moderne

Samsung zbulon një kategori të re për pajisjet elektoshtëpiake në CES 2020

LAS VEGAS – 3 janar 2020 – Samsung Electronics Co., Ltd. vazhdon të vendosë standarde për shtëpitë moderne me një gamë të plotë të risive të cilat janë fituese të çmimeve të ndryshme në CES 2020. Këto pajisje të reja inteligjente rikrijojnë detyrat e përditshme, duke i fuqizuar njerëzit të kalojnë kohën e tyre duke u përqëndruar në gjërat që ata duan, me njerëzit që duan, në një hapësirë ​​që ata e duan.

HS Kim, President dhe CEO i Divizionit të Konsumatorëve Elektronik në Samsung Electronics, në një editoral u tregua shumë entuziast për atë që ai e quan “Dekada e Eksperiencës”  “Ajo që është ndoshta më e rëndësishmja për Samsung dhe ajo që unë mezi po pres të ndaj më tej në skenën e CES - është angazhimi ynë për të siguruar që të gjitha këto përparime të përdoren për mirë. Inovacioni nuk është qëllim në vetvete, por një pikë fillestare për të krijuar një botë më të mirë si shoqëri, kështu që gjithçka - nga konsumatorët, tek inovatorët, tek teknologjia në shtëpinë tuaj - mund të mirëfunksionojnë së bashku për një të nesërme më të mirë.

Ndërsa Harry Choi, Zëvendës President i Lartë, në Ekipin e Dizajnit të Pajisjeve Dixhitale & Laburatorin e Stilit të Jetesës, Samsung Electronics, tha “Në Samsung, qëllimi ynë është që të zhvillojmë pajisje elektroshtëpiake të dizajnuara për mënyrën se si jetojmë tani — pajisje që ndërthurin dizajnin modern me teknologji të reja inovative. Me këto produkte, kjo është pikërisht ajo që po u japim konsumatorëve tanë - munësinë për të zgjedhur një nga një sërë pajisjesh elektroshtëpiake që t’ua bëjnë jetën më të lehtë, më të përshtatshme dhe më kuptimplotë."

Ofertat e zgjeruara të Samsung pasqyrojnë mënyrat e reja që ne po jetojmë jetën tonë në shtëpi: Shtëpia nuk është më vetëm një vend për të pushuar dhe për tu relaksuar, shtëpia tani është një palestër, një zyrë dhe një vend për tu argëtim. Bazuar në këto tendenca në ndryshim, Samsung ka projektuar dizajne të reja innovative, duke rimenduar atë që bëjnë pajisjet për ne, me produkte që janë fleksibël, multifunksionale dhe vendosin një standard të ri për stilin personal.

Modulare, modele të personalizuara që vendosin standarde të reja

• Një frigorifer inovativ dhe me një dizajn të bukur, frigoriferi BESPOKE krijon një kategori tërësisht të re të pajisjeve elektroshtëpiake të personalizuara. Përmes përdorimit krijues të materialeve dhe ngjyrave, ju mund  vulosni stilin tuaj personal në kuzhinën tuaj. Ju madje mund të personalizoni funksionet e frigoriferit me Flex Zone, një ndarje që mund të përdoret ose si frigorifer ose ngrirje.

• Projektuar për hapësira të vogla, Portable Slim me Induksion të Dyfishtë lehtëson përgatitjen e vakteve kudo në kuzhinë, apo edhe në një dhomë tjetër në shtëpi. Ajo gatuan fuqishëm dhe saktësisht me dy vatra induksioni, secila me nëntë nivele të ndryshme të energjisë për t'iu përshtatur çdo nevoje kulinare. Vatrat mund të funksionojnë veçmas për tigan dhe tenxhere të vogta ose si një sipërfaqe më e madhe e unifikuar, kur doni të tiganisni ose gatuani me enë gatimi më të mëdha.

• Seria e re Cube Refrigerator series e Samsung ofron tre modele të reja të frigoriferëve të vegjël: Verë, Birrë dhe Bukuri. Këto frigoriferë modulare vijnë në një larmi ngjyrash elegante që ndërthuren pa problem në çdo dekor. Dizajni i tyre unik dhe elegant  të lejon të vendosen kudo në çdo dhomë. Këtu nuk përjashtojmë as dhomën e gjumit — me një teknologji të veçantë ftohjeje, ato janë pa zhurmë dhe mund të vendosen në dhomën ku flini.

• Sistemi i Kujdesit për Këpucët  i Samsung përfaqëson një risi, e para  e këtij lloji në kujdesin për këpucët. Ai siguron një zgjidhje të lehtë, të përshtatshme dhe gjithëpërfshirëse që ju ndihmon të kujdeseni për disa nga investimet tuaja më të vlefshme të modës, duke ju dhënë mundësinë e aromatizimit, heqjes së lagështisë dhe të  tharjes së këpucëve me një pajisje të përshtatshme. Ndihmon këpucët tuaja të jetojnë më gjatë, të duken më të bukura dhe më të freskëta.

Samsung zbulon një kategori të re për pajisjet elektoshtëpiake në CES 2020
Lista Nuk ka faqe të mëparshme Nuk ka faqe përpara