Lajme lokale

Seria më e re e smartphone-ve Samsung Galaxy S21 dhe kufjet wireless Galaxy Buds Pro mbërrijnë në Shqipëri në fund të Janarit

27/01/2021

Smartphone-t Samsung Galaxy S21, S21+ dhe S21 Ultra, si dhe kufjet wireless Galaxy Pro Buds do të jenë të disponueshme në Shqipëri nga 29 Janari, 2021

Tiranë, Shqipëri, 26 Janar, 2021. – Pas eventit global Unpacked, Samsung Electronics Adriatic prezantoi modelet e saj më të fundit flagship në eventin virtual lokal - Galaxy S21, Galaxy S21+ dhe Galaxy S21 Ultra, si dhe kufjet wireless Galaxy Buds Pro. Eventi virtual mblodhi pjesëmarrës nga tetë vende të rajonit ku Samsung operon, si dhe disa personazhe publike. Ndër të parët që provuan pajisjet e reja të Samsung ishin këngëtarja Kroate Franka Bateli Bat, aktori Serb Milosh Bikoviov, skiatori Slloven Ilka Štuhec dhe astronautja e re Britanike Helen Sharman. Pajisjet e reja Samsung do të dalin në tregjet Shqiptare më 29 Janar. Galaxy S21 5G do të jetë në dispozicion për një çmim prej ALL 104,999 dhe Galaxy S21+ 5G për ALL 128,999. Çmimi i Galaxy S21 Ultra fillon nga ALL 153,999, ndërsa Galaxy Pro Buds do të shitet me pakicë për ALL 28,699.

 

“Vitin e kaluar, ne pamë se sa i nevojshëm ishte roli që teknologjia luajti në jetën tonë. Jam i emocionuar të prezantoj këto smartphone Samsung sot, që i përgjigjen sfidave të përditshme me performancën e tyre të mahnitshme dhe teknologjinë e përparuar. Pajisjet Galaxy S21 ofrojnë një përvojë krejt të re të pajisjeve inteligjente, të cilat janë po aq të rëndësishme për punë, sa edhe për argëtim, komunikim me familjen dhe miqtë ose menaxhim të shtëpisë së zgjuar,“ tha Pavle Zobundžija, Drejtor i IT & Komunikimeve Mobile në Samsung Electronics Adriatic. Të ftuarit, të apasionuar pas teknologjisë, panë se si Samsung po çon inovacionin domethënës përpara për t'u dhënë njerëzve përvoja të personalizuara që pasurojnë jetën e tyre dhe i fuqizojnë ata të shprehin se kush janë. Samsung e njeh rëndësinë e zgjedhjes, veçanërisht tani, dhe kjo është arsyeja pse seria Galaxy S21 ju jep lirinë për të zgjedhur pajisjen më të mirë për stilin dhe nevojat tuaja.

 

Galaxy S21 ka një dizajn të ri, më kompakt, ndërsa Galaxy S21+ u ofron përdoruesve një ekran të zgjeruar 6.7 inç dhe një bateri më të fuqishme. Galaxy S21 do të jetë i disponueshëm në ngjyrë Vjollcë të tejdukshme, Gri të tejdukshme, Rozë të tejdukshme dhe të Bardhë të tejdukshme, në versione 128 GB dhe 256 GB, si dhe 8 GB RAM. Galaxy S21+ vjen në ngjyrë Vjollcë të tejdukshme, të Zezë të tejdukshme dhe të Argjendtë të tejdukshme, në versione 128 GB dhe 256 GB dhe me 8 GB RAM. Të dy telefonat inteligjentë kanë kamera të nivelit më të lartë me opsione dhe veçori të panumërta.

 

Telefoni inteligjent Galaxy S21 Ultra krenohet me një dizajn që është elegant dhe i mrekullueshëm. Galaxy S21 Ultra do të jetë në dispozicion në dy ngjyra – e Zezë e tejdukshme dhe e Argjendtë e tejdukshme, dhe është i veshur me një sipërfaqe luksoze të mjegulluar, e cila paraqet një pamje më të sofistikuar. Ndryshe nga pajisjet Galaxy S21 dhe S21+, Galaxy S21 Ultra është në dispozicion në një version 128 GB me 12 GB RAM. Galaxy S21 Ultra mbështet S Pen, i cili lejon përdoruesit të vizatojnë, të modifikojnë foto, të marrin shënime dhe të nënshkruajnë dokumente. Ashtu si Galaxy S21 dhe S21+, super smartphone Galaxy S21 Ultra është gjithashtu i pajisur me opsionin Eye Comfort Shield për të zvogëluar lodhjen e syve.

 

Audio dhe komunikimi kristal i pastër janë shumë të rëndësishëm për Samsung dhe të gjithë përdoruesit e tij. Me një woofer 11 mm me thellësi mbresëlënëse dhe një tweeter 6.5 milimetër, Galaxy Pro Buds japin një tingull më të pasur, më të gjallë me ndërhyrje minimale nga ambjenti përreth. Përveç se kanë një pamje të re dhe elegante, këto kufje wireless janë gjithashtu të papërshkueshme nga uji dhe mund të zgjasin deri në tetë orë mes karikimeve.

 

Të gjithë përdoruesit që porosisin paraprakisht një smartphone Galaxy S21 5G ose S21+ 5G deri më 28 janar do të marrin dhuratë kufjet wireless Galaxy Buds Live. Ndërsa me porositjen paraprake të smartphone-it Galaxy S21 Ultra 5G, ata do të marrin dhuratë kufjet wireless Galaxy Buds Pro. Me secilën ofertë, përdoruesit marrin edhe një dhuratë premium – Galaxy SmartTag.

 

Për më shumë informacion rreth porosive paraprake, ju lutem vizitoni https://www.samsung.com/al/offer/preorder-galaxy-s21/

 

Për më shumë informacion rreth Samsung Galaxy S21/Galaxy S21+, ju lutem vizitoni https://www.samsung.com/al/smartphones/galaxy-s21-5g/. Për të mësuar më shumë rreth Galaxy S21

 

Ultra, ju lutem vizitoni https://www.samsung.com/al/smartphones/galaxy-s21-ultra-5g/.