Galaxy S20, S20+ dhe S20 Ultra

Dy telefona Galaxy S20 Ultra parë nga pas në kënde me tre të katërtat. Ata kthehen drejt njëri-tjetrit dhe njëri zhduket pas tjetrit, kështu që njëri shihet direkt nga pas. E bardha përhapet derisa gjithshka që mund të shihet është kamera e pasme e katëfishtë

Ky është telefoni që do të ndryshojë fotografinë.

Njihuni me Galaxy S20, S20+ dhe S20 Ultra. Me regjistrimin revolucionar të videos 8K që ndryshon sesi regjistroni jo vetëm videon, por edhe fotografinë — Shtoni sigurinë Samsung Knox, një bateri inteligjente, procesorin e fuqishëm dhe ruajtjen masive — dhe seria Galaxy S20 zbulon një botë krejtësisht të re për celularët.

108MP

Një kërcim masiv përpara në rezolucion dhe zmadhim për fotografinë celulare

Rezolucioni i Lartë

108MP ju lejon t’a pickoni. Përsëri. Dhe përsëri.3

Fotografi e bërë me kamerën 108 megapiksel të Galaxy S20 Ultra e një çifti ulur në plazh. 108MP ju jep hollësi të pabesueshme në fotografitë tuaja, në mënyrë që të pickoni përsëri dhe përsëri pa humbur qartësi dhe ndërsa pickojmë fotografinë, zbulojmë një skenë të dikujt që po mban një surfboard në këndin e duhur që e bën të duket sikur personi që po kërcen nga shkëmbi pas tyre është duke kapërcyer në surfboard

Pickojeni për të përjetuar 108MP

Shumë më tej sesa kategoria me 12 megapiksel, Galaxy S20 Ultra ju jep miliona më shumë piksela në çdo fotografi. Gjë që do të thotë se për herë të parë ndonjëherë mund të pickoni për hollësi që nuk i keni parë kurrë më parë.

Galaxy S20 & Glaxy S20+ 64MP
Galaxy S20 Ultra 108MP

Zmadhimi ynë më i përparuar deri tani ju çon në ato vende ku asnjë celular nuk ka qënë më parë

Zmadhimi i Hapësirës

Zmadhoni 100 herë për të gjetur pozat që nuk e dinit kurrë se ekzistonin4

Fotografi e bërë me Galaxy S20 plus pranë pjesës së pasme të një turme në një koncert në mjedise të jashtme. Ndërsa zmadhojmë në fotografi, shohim një moment gazmor të një burri që po bën sërf mbi turmën pranë skenës, duke treguar sesi Zmadhimi i Hapësirës ju lejon të gjeni momente që përndryshe mund t’i kishit humbur
Fotografi e bërë me Galaxy S20 Ultra në një plazh me shumë njerëz. Ndërsa zmadhojmë në fotografi, shohim një moment gazmor të një qeni të ulur në një peshqir të plazhit me syze rozë, duke treguar sesi duke treguar sesi Zmadhimi i Hapësirës ju lejon të gjeni momente që përndryshe mund t’i kishit humbur

Fillon me Zmadhimin Hibrid Optik 10 herë të bërë të mundur nga një lente revolucionare e palosur dhe sensori me rezolucion të lartë i imazhit. Shtojini Zmadhimin me Rezolucionin Super të përmirësuar nga IA i kamerës për t’iu afruar veprimeve dhe për të regjistruar momente që mund t’i kishit humbur.

*Imazhi i simuluar për qëllime ilustrimi.

Galaxy S20 & S20+ 3 herëZmadhim Hibrid Optik Deri në 30 herëZmadhimi me Rezolucion Super5
Galaxy S20 Ultra 10 herëZmadhim Hibrid Optik Deri në 100 herëZmadhimi me Rezolucion Super5

Le te jetë natë

Natë e Shndritshme

Pothuajse trefishuam madhësinë e sensorit në mënyrë që të mund të regjistroni më shumë natën

Në dritë të paktë, sistemi i kamerës së kategorisë profesionale regjistron poza të shumta menjëherë, duke i bashkuar ato në një pozë mahnitëse me më pak turbullim dhe papastërti. Me sensorë më të mëdhenj të imazhit dhe IA, kalimi në modalitetin e Natës do të thotë se mund të regjistroni skena gjatë natës si drita e ditës.6

Fotografi e bërë me modalitetin e Natës me Galaxy S20 Ultra në një mjedis të errët në një koncert dhe një grua në mes është duke bërë një zemër me duart e saj. Fotografia është e ndriçuar mirë dhe e qartë pavarësisht nga mjedisi me dritë të paktë
8K

Regjistrimi me video 8K revolucionarizon sesi regjistroni fotografitë dhe videot

Video 8K

Tani video me rezolucionin më të lartë në një smartfon

E kemi çuar rezolucionin celular nga 4K deri në 8K. Aj është 4 herë më e madhe sesa UHD dhe 16 herë më e madhe sesa FHD. Ajo do të thotë se do të regjistroni momente me rezolucion super të mprehtë.

Njërëz duke ecuar në rrugë përpara një reklame për një qendër të stërvitjes me një grua që tërheq një litar të madh. Vija kohore e videos kthehet derisa shohim një burrë duke ecur përpara reklamës së qendrës së stërvitjes, që duket se tërhiqet nga litari. Shfaqet ikona e regjistrimit të videos 8K dhe takohet, duke regjistruar një fotografi të atij momenti

Video 8K

Madje mund të nxirrni fotografi 33MP direkt nga video 8K

Është një mënyrë krejtësisht e re për të regjistruar fotografi çdo herë që shtypni butonin e regjistrimit. Video 8K shndërron cdo kuadër në një imazh me rezolucion të lartë që mund ta pickoni për poza që bëhen një herë në jetë.

8KVideo
33MPImazh

I qëndrueshëm. Më i qëndrueshëm. Super i qëndrueshëm

Super i qëndrueshëm

IA i sofistikuar e stabilizon videon si një kamera e veprimit

Sensori më i madh dhe stabilizuesi kundër rrëshqitjes balancojnë lëvizjen e kamerës, në mënyrë që regjistrimi juaj të mos bëhet i turbullt dhe i paqëndrueshëm, por super i lëmuar.

Një burrë duke ngarë një biçikletë BMX dhe duke bërë marifete. Një rrëshqitës i videos shfaqet duke treguar të njëjtin regjistrim, por me Super i qëndrueshëm të çaktivizuar. Video me Super i qëndrueshëm të aktivizuar tregon sesa i lëmuar është rregjistrimi

Pozë e Vetme

Një mënyrë krejtësisht e për të bërë një pozë dhe për të regjistruar formate të ndryshëm

Poza e Vetme është në thelb modaliteti i shpërthimit i shndërruar në modalitetin e bishës. Me IA revolucionare, ju lejon të regjistroni deri në 10 sekonda dhe të merrni një shumëllojshmëri formatesh — që do të thotë se mund të zgjidhni stilin më të mirë për momentin pa patur nevojë të regjistroni përsëri.7

Një lojë e futbollit me flluska. Fillon ë me një burrë duke goditur topin me kokë dhe pastaj dy burra duke u përplasur me njëri-tjetrin në flluskat. Video pastaj kalon në disa formate të ndryshëm për të ilustruar shumëllojshmërinë e formateve që Poza e Vetme krijon automatikisht

Zgjidhni modalitetin Poza e Vetme në kamera dhe shtypni shkrehësin. Lëvizni rreth e rrotull për të paktën 3 sekonda dhe deri në 10 sekonda për të regjistruar të gjithë skenën.

*Imazhi i simuluar për qëllime ilustrimi.

Bateria për gjithë ditën

Energjia që vazhdon dhe vazhdon dhe vazhdon…

Bateritë tona janë të fuqishme, duke arritur maksimumin në 5000mAh (zakonisht).9, 10 Por ato janë gjithashtu inteligjente, duke iu përshtatur zakoneve tuaja celulare për të kursyer energji dhe për të zgjatur shumë më tepër me një karikim të vetëm.

Galaxy S20 Ultra parë nga përpara në modalitetin e peisazhit me një horizont të qytetit natën në ekran. Dielli në qiell është gjysëm në ekran dhe gjysëm jashtë ekranit për të treguar sesi bateria për gjithë ditën zgjat më shumë sesa dita juaj

Fshirja i takon 2019-tës

RUAJTJA

Një vend për 750,000 të fotografive tuaja të preferuara11

Galaxy S20, S20+ dhe S20 Ultra janë bërë për kamerën e fuqishme, me ruajtje masive të përfshirë për të mbajtur videot dhe fotografitë tuaja me rezolucion të lartë. Pastaj mund t’a zgjeroni atë me një kartë microSD card për edhe më shumë ruajtje — deri në gjithsej 1.5TB.12, 13

Deri në 512GBE brendshme
Plus deri në 1TBpërmes MicroSD

SIGURIA

E përmirësuam të gjithë sistemin e sigurisë, kështu që ajo që është e juaja mbetet e juaja

Krijuam një procesor të sigurtë të përkushtuar për mbrojtjen e PIN, fjalëkalimit, metodës dhe Çelësit tuaj Privat të Blockchain. Kombinuar me platformën Knox, siguria është e përfshirë në çdo pjesë të telefonit tuaj, nga hardueri tek softueri. Kështu që të dhënat private mbeten private.

Galaxy S20, S20 plus dhe S20 Ultra të gjithë krah për krah me një imazh të një pylli me gjete të vjeshtës anembanë të tre ekraneve. Mbi imazhin është logo e Samsung Knox

AKSESORËT

Çojeni përvojën tuaj të serisë Galaxy S20 në nivelin e ardhshëm14

Një pamje e shtrirë e disa aksesorëve Galaxy përfshirë Galaxy Buds plus, Mbulesën e Shikimit të Zgjuar LED, Mbulesa e Zgjuar LED, Mbulesa Transparente e Shikimit të Zgjuar dhe Galaxy Watch Active2

Aksesorët shiten veç. Disponueshmëria e modelit dhe ngjyra mund të ndryshojë në varësi të shtetit apo operatorit.

Krahasoni modelet

ana e pasme e Galaxy S20 në Rozë e ëmbël
ana e pasme e Galaxy S20 në Gri Kozmike
ana e pasme e Galaxy S20 Ultra në Gri Kozmike
Galaxy S20 Galaxy S20+ Galaxy S20 Ultra
Ngjyra1
 • Gri Kozmike
 • Blu e ëmbël
 • Rozë e ëmbël
 • E zezë Kozmike
 • Gri Kozmike
 • Blu e ëmbël
 • E zezë Kozmike
 • Gri Kozmike
Madhësia e ekranit2

6.2 inç

6.7 inç

6.9 inç

Rezolucion i lartë

64MP

64MP

108MP

Zmadhim3

30x

30x

100x

Bateria4

4000mAh

4500mAh

5000mAh

 1. Disponueshmëria e ngjyrës mund të ndryshojë në varësi të shtetit ose operatorit.
 2. E matur në mënyrë diagonale, madhësia e ekranit të Galaxy S20 është 6.2 inç si katror i plotë dhe 6.1 inç duke përfshirë cepat e rrumbullakosur; madhësia e ekranit të Galaxy S20+ është 6.7 inç si katror i plotë dhe 6.5 inç duke përfshirë cepat e rrumbullakosur; madhësia e ekranit të Galaxy S20 Ultra është 6.9 inç si katror i plotë dhe 6.7 inç duke përfshirë cepat e rrumbullakosur; zona reale e shikimit është me pak për shkak të cepave të rrumbullakosur dhe vrimës së kamerës.
 3. Space Zoom përfshin një zmadhim dixhital, i cili mund të shkaktojë përkeqësim të imazhit.
 4. Bateria 5000mAh (zakonisht) e disponueshme vetëm në Galaxy S20 Ultra. Bateria e Galaxy S20 është 4000mAh (zakonisht) dhe bateria e Galaxy S20+ është 4500mAh (zakonisht). Vlera e zakonshme e analizuar në kushte laboratorike të palës së tretë. Vlera e zakonshme është vlera e parashikuar mesatare duke marrë parasysh devijimin në kapacitetin e baterive midis mostrave të baterive të analizuara sipas standardit IEC 61960. Kapaciteti nominal (minimal) është 3880 mAh për Galaxy S20, 4370 mAh për Galaxy S20+ dhe 4855 mAh për Galaxy S20 Ultra. Kohëzgjatja reale e baterisë mund të ndryshojë në varësi të mjedisit të rrjetit, formës së përdorimit dhe faktorëve të tjerë.

Bli seritë S20 tek partnerët tanë!