Krahasoni Smartfonë | Samsung Galaxy Note9

 • Dizajni
 • Galaxy Note9
 • Galaxy Note8
 • Galaxy S7 edge
Ekrani 1
Galaxy Note9

6.4" Quad HD+ Super AMOLED (2960x1440)
516 ppi
Infinity Display

Galaxy Note8

Galaxy S7 edge

Madhësia
Galaxy Note9

161.9 x 76.4 x 8.8 mm
(S Pen: 5.7 x 4.35 x 106.37 mm)

Galaxy Note8

Galaxy S7 edge

Pesha
Galaxy Note9

201 g
(S Pen: 3.1 g)

Galaxy Note8

Galaxy S7 edge

Ngjyra
Galaxy Note9

Blu Oqeani
E zezë Mesnate
Vjollcë Livando
Bakër Metalik

Galaxy Note8

Galaxy S7 edge

Mbështetja S Pen
Galaxy Note9

Po
Bluetooth i aktivizuar

Galaxy Note8

Galaxy S7 edge

 • Performanca
 • Galaxy Note9
 • Galaxy Note8
 • Galaxy S7 edge
Kapaciteti i baterisë
Galaxy Note9

4000mAh
Bateri gjatë gjithë ditës 2

Galaxy Note8

Galaxy S7 edge

Memorja 3
Galaxy Note9

128GB memorie e brendshme me 6GB RAM
512GB memorie e brendshme me 8GB RAM
1TB i gatshëm me memorie të shtueshme

Galaxy Note8

Galaxy S7 edge

AP 4
Galaxy Note9

Procesori Octa-Core 10㎚ dhe 64-bit
※2.8GHz + 1.7GHz (Shpejtësia Maksimale, thelbi i performancës + thelbi i efikasitetit)

Galaxy Note8

Galaxy S7 edge

Rezistenca ndaj ujit & pluhurit5
Galaxy Note9

IP68

Galaxy Note8

Galaxy S7 edge

Sistemi Operativ
Galaxy Note9

Android 8.1 (Oreo)

Galaxy Note8

Galaxy S7 edge

 • Kamera
 • Galaxy Note9
 • Galaxy Note8
 • Galaxy S7 edge
Kamera kryesore
Galaxy Note9

8MP AF Sensor, Aperture: F1.7

Galaxy Note8

Galaxy S7 edge

Kamera e pasme
Galaxy Note9

Kamera e dyfishtë me OIS të dyfishtë
·Kamera me kënd të gjerë (Super Speed Dual Pixel 12MP AF sensor, Hapje e Dyfishtë: regjimi F1.5/ regjimi F2.4)
·Lente zmadhimi (12MP AF sensor, Aperture: F2.4)

Galaxy Note8

Galaxy S7 edge

Optimizuesi i pamjes
Galaxy Note9

Po

Galaxy Note8

Galaxy S7 edge

Aperturë e dyfishtë
Galaxy Note9

Po
Lentja e pasme me kënd të gjërë lejon përdorimin e regjimeve F1.5 dhe F2.4

Galaxy Note8

Galaxy S7 edge

Zbulimi i mangësive
Galaxy Note9

Po

Galaxy Note8

Galaxy S7 edge

Slow Motion
Galaxy Note9

Video Super Slow-mo

Galaxy Note8

Galaxy S7 edge