Galaxy Watch Active

Galaxy Watch Active

SM-R500NZSASEE

 • Dizenjuar për jetë aktive
 • Personalizim i pakufizuar
 • Kualitet Premium

Zgjidhni ngjyrën tuaj

Ngjyra :

Gjenerata e re e Galaxy Watch Active

Njihuni me gjeneratën e re të Galaxy Watch Active. Të gjitha orët e fitnesit regjistrojnë të dhëna. Watch Active është e veçantë – është një orë fitnesi që në mënyrë aktive ju jep këshilla, në mënyrë që të jeni një hap përpara.

Stil që nuk do t’ju ngadalësojë

Qëndroni në formë pa u dashur që gjithnjë të paraqiteni të tillë. Galaxy Watch Active paraqet një dizajn të padallueshëm, me peshë të lehtë, kështu që mund të kaloni shpejt dhe me rehat drejt vijës së finishit. Gjithashtu paraqet një shumëllojshmëri të rripave elegantë që janë të përshtatshëm për më të shumtën e rasteve.

*Modelet e disponueshme mund të ndryshojnë sipas vendit.

Bukuri në thjeshtësi

Kushdo ka mënyrën e tij kur bëhet fjalë për të qënit aktiv. Prandaj Galaxy Watch Active jepet me pamje të personalizueshme që kombinojnë stil dhe ndjeshmëri. Prandaj, cilido që të jetë qëllimi juaj, ekziston një shprehje që t’i përshtatet atij.

Shkoni në ekstrem

“Veprimtaria e Përditshme” ju lejon të arrini qëllimet tuaja të përditshme të shëndetshme duke qenë aktiv, duke u stërvitur dhe duke u ulur më pak. Galaxy Watch Active përdor sensorë të përkushtuar të lëvizjes për të regjistruar automatikisht shtatë lloje të veprimtarisë*, duke ju lejuar të përqendroheni në kënaqësinë e stërvitjes tuaj.

Shkoni në ekstrem

“Veprimtaria e Përditshme” ju lejon të arrini qëllimet tuaja të përditshme të shëndetshme duke qenë aktiv, duke u stërvitur dhe duke u ulur më pak. Galaxy Watch Active përdor sensorë të përkushtuar të lëvizjes për të regjistruar automatikisht shtatë lloje të veprimtarisë*, duke ju lejuar të përqendroheni në kënaqësinë e stërvitjes tuaj.

Shkoni në ekstrem

“Veprimtaria e Përditshme” ju lejon të arrini qëllimet tuaja të përditshme të shëndetshme duke qenë aktiv, duke u stërvitur dhe duke u ulur më pak. Galaxy Watch Active përdor sensorë të përkushtuar të lëvizjes për të regjistruar automatikisht shtatë lloje të veprimtarisë*, duke ju lejuar të përqendroheni në kënaqësinë e stërvitjes tuaj.

Shkoni në ekstrem

“Veprimtaria e Përditshme” ju lejon të arrini qëllimet tuaja të përditshme të shëndetshme duke qenë aktiv, duke u stërvitur dhe duke u ulur më pak. Galaxy Watch Active përdor sensorë të përkushtuar të lëvizjes për të regjistruar automatikisht shtatë lloje të veprimtarisë*, duke ju lejuar të përqendroheni në kënaqësinë e stërvitjes tuaj.

Shkoni në ekstrem

“Veprimtaria e Përditshme” ju lejon të arrini qëllimet tuaja të përditshme të shëndetshme duke qenë aktiv, duke u stërvitur dhe duke u ulur më pak. Galaxy Watch Active përdor sensorë të përkushtuar të lëvizjes për të regjistruar automatikisht shtatë lloje të veprimtarisë*, duke ju lejuar të përqendroheni në kënaqësinë e stërvitjes tuaj.

Menaxhoni nivelin tuaj të stresit me siguri

Galaxy Watch Active jepet me një monitor të përfshirë të rrahjeve të zemrës që do të dërgojë njoftime të menjëhershme kur zbulohet një nivel jonormal i rrahjeve të zemrës. Ai gjithashtu mund të zbulojë nivelet e stresit dhe mund të kryeni një Seancë të Frymëmarrjes që t’ju rikthejë ekuilibrin. Kontrolloni ndryshimin e stresit përpara dhe pas frymëmarrjes.

*Përdorimi i aplikacionit Samsung Health me Galaxy Watch Active kërkon regjistrimin dhe çiftimin me smartfonin tuaj të përputhshëm.*I synuar vetëm për mirëqenie të përgjithshme dhe qëllime të stërvitjes.*Disponueshmëria e veçorisë Stresi dhe Meditimi mund të ndryshojë sipas vendit.*GUI e kësaj veçorie mund të ndryshojë pa njoftim paraprak.

Kontrolloni shëndetin tuaj

E integruar me aplikacionin Samsung Health, Galaxy Watch Active është guru juaj personal i shëndetit. Shihni përmbledhjen e shëndetit tuaj në një çast në një ekran të vetëm dhe përdorni dhjetëra mjete që ju lejojnë të menaxhoni jo vetëm stërvitjen tuaj, por gjithashtu mirëqenien tuaj.

*GUI i këtij tipari mund të ndryshojë pa njoftim paraprak.

Qëndroni të lidhur sipas dëshirës tuaj

Duke ju mbajtur të lidhur, ditën ose natën. Galaxy Watch Active ju lejon të dërgoni përgjigje të personalizueshme duke përdorur fjalë-të-shndërruara-në-tekst, emotikona ose tastierën intuitive të saj, ndërsa telefoni juaj po karikohet në tryezën pranë shtratit tuaj.

Mbani një jetë të ekuilibruar

Një pajisje që kujdeset për ju gjatë natës. Galaxy Watch Active regjistron katër fazat tuaja të gjumit, në mënyrë që të jeni gati me një natë të plotë çlodhje. Do të zgjoheni mëngjesin e ardhshëm me një përmbledhje të qartë sesa thellë fjetët.

*Përdorimi i aplikacionit Samsung Health me Galaxy Watch Active kërkon regjistrimin dhe çiftimin me smartfonin tuaj të përputhshëm. *GUI i këtij tipari mund të ndryshojë pa njoftim paraprak.

Galaxy Watch punon me telefonin tuaj

Galaxy Watch lidhet me smartfonë

Merrni energji dhe zotëroni të nesërmen

Besueshmëri që bën më shumë sesa pritet për ju. Galaxy Watch Active regjistron veprimtaritë tuaja të përditshme për mbi 45 orë me një karikim të vetëm. Paraqet Wireless Power Share inovativ për t’u siguruar se keni marrë energji dhe jeni gati për t’u nisur.

*Paketa e Baterisë shitet veç. *PowerShare me Valë kufizuar në Samsung ose smartfonë të markave të tjera me karikim me valë WPC Qi, të tillë si Galaxy S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5 dhe pajisje që mund të vishen, të tilla si Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch dhe Galaxy Buds. Mund të mos punojë me disa aksesorë, mbulesa ose pajisje të markave të tjera. Mund të ndikojë në marrjen e telefonatave ose shërbimet e të dhënave, në varësi të mjedisit të rrjetit tuaj.

Kyçi i dorës plot argëtim

Galaxy Watch Active ju lidh me një botë të argëtimit drejt e nga kyçi juaj. Me shumë aplikacione motivuese që mund të shkarkoni, mund të personalizoni qëllimet tuaja të përditshme dhe t’i përdorni ato herën tjetër kur dilni nga dera.

*Disponueshmëria e aplikacioneve për Galaxy Watch Active mund të ndryshojë sipas operatorit ose vendit. Shkarkimi i aplikacionit, regjistrimi dhe çiftimi me smartfonin tuaj të përputhshëm mund të kërkohet.

Vendosni veten tuaj në qendër

Personalizuar për leverdinë tuaj. Me Një UI, Galaxy Watch Active në mënyrë aktive minimizon rrëmujën dhe përkundrazi përqendrohet rreptësisht në atë që ju dëshironi të shihni. Tani mund të kontrolloni në çast atë që ju nevojitet, kurdo që ju nevojitet.

Specifikimet

 • NFC Po
 • Versioni Bluetooth Bluetooth v4.2
 • Madhësia (Ekrani kryesor) 1.1" (28.1mm)
 • Shpejtësia e CPU 1.15GHz
 • Madhësia e ROM (GB) 4
 • Sensorët Matës shpejtësie, Barometer, Sensor Gyro, Sensor HR, Sensor drite

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Ngjyra : {{chip.displayName}}
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Nga {{model.prices.monthlyPrice}} / muaj për {{model.prices.months}} muaj
ose {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Krahasoni modelet

Krahasoni me sende të ngjashme

Shikuar së fundmi

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

*Të gjitha specifikimet dhe përshkrimet e dhëna këtu mund të jetë të ndryshme nga specifikimet aktuale dhe përshkrimet për produktin. Samsung rezervon të drejtën për të bërë ndryshime në këtë dokument dhe në produktin e përshkruar këtu, në çdo moment, dhe Samsung nuk ka asnjë detyrim për të dhënë njoftim rreth këtij ndryshimi. Të gjitha informacionet rreth funksioneve, veçorive, specifikimeve, ndërfaqes së përdorimit dhe informacion tjetër rreth produkteve të dhëna në këtë dokument duke përfshirë, por pa u kufizuar me, përfitimet, dizajnin, çmimet, komponentët, performancën, disponueshmërinë dhe kapacitetet e produktit janë subjekte të ndryshimeve pa dhënë njoftim ose pa asnjë detyrim. Përmbajtjet brenda ekranit janë imazhe të stimuluara dhe janë vetëm për qëllime demonstrimi.

* Memoria përdoruese e disponueshme është më e vogël se memoria përdoruese totale e aparatit për shkak të pjesës së saj të zënë nga sistemi operativ dhe programet e nevojshme për funksionimin normal të aparatit.

* Sasia e memories së disponueshme për konsumatorin mund të ndryshojë në varësi të operatorit celular dhe mund të ndryshojë pas përditësimit të softuerit.

* Koha e përdorimit të baterisë: Koha e baterisë GPS bazohet në matjet tona laboratorike dhe mund të ndryshojë në varësi të faktorëve si p.sh. cilësimet e pajisjes, modelet e përdorimit dhe kushtet e funksionimit.

*Lidhja Wi-Fi (mode) dhe shpejtësia mund të ndryshojnë në varësi të mjedisit të përdorimit.