Galaxy Watch5 Bluetooth (44mm)

Galaxy Watch5 Bluetooth (44mm)

SM-R910NZAAEUC

 • Monitoroni shëndetin tuaj 24 orë, edhe gjatë natës.
 • Arrini qëllimin tuaj të shëndetit duke matur përbërjen trupore me sensorin Samsung BioActive sensor.
 • Pajisur me bateri 13% më të madhe për përdorim të përditshëm
 • Ekrani me kristal zafir është 1.6 herë më i fortë

Zgjidhni lidhjen tuaj

Zgjidhni pajisjen tuaj

Zgjidhni ngjyrën tuaj

Ngjyra :
 • On the left is a Sapphire Galaxy Watch5 showing a sleep dashboard indicating the stages of sleep. In the middle is a Silver Galaxy Watch5 showing the sleep time and sleep score. On the right is a Pink Gold Galaxy Watch5 showing the sleep time and calories burned.
  Gjurmimi i gjumit monitoron shëndetin tuaj gjatë natës.
 • The underneath of a Galaxy Watch5 device.
  Arrini qëllimin tuaj të shëndetit duke matur përbërjen trupore me sensorin Samsung BioActive.
 • A Sapphire Galaxy Watch5 on top of a wireless charger in black showing a 45%" charge on the face.
  Vendoset në kyçin e dorës pa humbur kohë
 • A Silver Galaxy Watch5 is displayed with a band. The watch face shows one of the designs that display the time as ‘5’ in a gradient blue color.
  Ekran i përparmë më i fortë i bërë me kristal safir

Katër pajisje Galaxy Watch5 janë të vendosura njëra mbi tjetrën në katër ngjyra të ndryshme dhe ndërfaqe interaktive të ndryshme (grafiti shfaq veçorinë e përbërjes së trupit në pamjen e orës, roza e artë shfaq orën si "10:08", argjendi shfaq pikët e gjumit dhe kohën si "8h 30m" dhe safiri shfaq orën me gradient blu dhe të bardhë si "5"). Secila orë ka një ngjyrë të ndryshme rripi, nga siva kompozitë në të artë ikonike në levando në blu të re.

Vlerësimet e eskpertëve

Galaxy Watch5

"Është ora më e mirë Android që mund të blini tani"

CNET

Lexy Savvides

08/2022

Galaxy Watch5

"Pika e referimit për orët inteligjente Android"

PCMag

Angela Moscaritolo

08/2022

Ribotuar me leje. © 2022 Ziff Davis, LLC. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Galaxy Watch5 Pro

"Nëse doni jetëgjatësinë më të mirë të baterisë, Watch5 Pro mund të jetë ai që bën për ju"

Techspurt

Chris Barraclough

08/2022

Galaxy Watch5 Pro

"Kristali safir rrit nivelin e rezistencës ndaj gërvishtjeve"

Sammobile

Benjamin Aboagye

08/2022

  • Monitorimi i gjumit
  • Monitorimi i shëndetit dhe mirëqenies
  • Bateri 13% më e madhe për përdorim të përditshëm 1
  • Ora inteligjente për objektivat e përditshëm të mirëqenies

  MONITORIMI I SHËNDETIT

  Kontrolloni shëndetin
  gjatë gjithë kohës

  Madje edhe natën

  Në të majtë është një Galaxy Watch5 në ngjyrë safiri shfaq një panel gjumi që tregon fazat e gjumit. Në mes është një Galaxy Watch5 në ngjyrë të argjendtë shfaq orën dhe pikët e gjumit. Në të djathtë është një Galaxy Watch5 në ngjyrë rozë të artë që shfaq orën e gjumit dhe kaloritë e djegura.

  MONITORIMI I GJUMIT

  I numëron yjet për ty

  Mëso për gjumin tënd me teknologjinë tonë të përmirësuar të monitorimit të gjumit. Planifiko orarin e gjumit, zbulo gërhitjen, kupto dhe monitoro fazat e tua të gjumit (zgjuar, gjumë i lehtë, gjumë i thellë, REM) nëpërmjet 8 simboleve të gjumit me kafshë që përfaqësojnë llojin e gjumit. Net më të mira sjellin ditë më të mira. 2, 3, 4, 5, 6

  SENSORI BIOACTIVE

  Shiko
  zemrën

  Pjesa e poshtme e pajisjes Galaxy Watch5.

  Samsung Sensori BioActive

  Sensori i fuqishëm 3 në 1 Samsung BioActive kontrollon tre sensorë shëndeti në mënyrë efikase. Sensori i analizës së rezistencës bioelektrike, sensori elektrik i zemrës (EKG) dhe sensori optik i rrahjeve të zemrës. 7

  Sensori i analizës së rezistencës bioelektrike (BIA)

  Pjesa e poshtme e pajisjes Galaxy Watch5.is shown. On the right is a frontal view of the Watch5 Device with featuring the BIA | EKG | HRuser interface.
  Monitoro gjithçka, nga përqindja e yndyrnave në trup (BIA) te pesha muskujve skeletorë. Të gjitha të dhënat personale që të nevojiten për të monitoruar ecurinë drejt një shëndeti më të mirë. 8, 9, 10, 11, 12, 13

  MONITORIMI I FITNESIT

  Çdo hap numërohet

  Një Galaxy Watch5 me trup ngjyrë argjendi shfaq hapat e numëruar me numra të mëdhenj të bardhë "3456 / 6000 hapa" dhe ditët e javës me ditën e enjte të theksuar.

  Po stërvitesh? Ora të numëron hapat, kaloritë dhe rutinat e tua. Madje mbështeten mbi 90 ushtrime që mund t'i monitorosh nga ora jote.

  PERFORMANCA

  Kohë për t'i bërë të gjitha

  Pamja e profilit në të majtë të një Galaxy Watch5 safir me drejtim djathtas. Ora tregon një gradient '1' që tregon kohën.
  Pamja djathtas e profilit të një Galaxy Watch5 safir me drejtim majtas. Ora e tregon kohën si '10:08' me një ikonë vrapuese dhe rrahje zemre '89'.

  BATERIA

  Vendoset në kyçin e dorës pa humbur kohë

  A Sapphire Galaxy Watch5 on top of a wireless charger in black.

  Karikohet deri në 45% në 30 minuta

  Nevojiten rreth 30 minuta për të kaluar nga 0% në 45% karikim. Po, e lexove mirë këtë. Me një bateri më të madhe se pararendësit dhe me karikim më të shpejtë, do të jesh gati pa humbur kohë. 18, 19

  REZISTENCA

  Njihu me ekranin
  kristal safir

  Prezantimi i orës sonë të qëndrueshme dhe rezistente ndaj ujit 20, Galaxy. Ora jonë është krijuar me një ekran përpara më të fortë të bërë me kristal Sapphire premium që është 1,6 herë më i fortë kundër gërvishtjeve. 21, 22 Pothuajse gjithçka që dita të vendos përpara.

  Rezistente
  ndaj ujit

  CAMERA CONTROLLER

  Kujdesu për veten

  A man and a woman striking a running pose for a selfie with Galaxy Watch5 on their wrists. The watch's display shows a real-time preview of their selfie.

  Shkrepni selfie-n perfekte në grup dhe mbajeni veten në kornizë kur regjistroni video vloge solo me ndihmën e orës tuaj.21 Mbështetni smartfonin, më pas kthehuni prapa, kontrolloni fotografinë nga kyçi i dorës dhe prekni për të shkrepur. Dhe tani mund edhe të zmadhoni për një vështrim më të afërt me një prekje të thjeshtë të ekranit ose duke kthyer kornizën.22

  A Galaxy Watch5 displaying a selfie preview with 3x zoom and a shutter button on its screen.
  Prekni zmadho
  ose Kornizën rrotulluese në drejtim të akrepave të orës.
  Prekni zvogëlo
  ose Kornizën rrotulluese në drejtim të kundërt të akrepave të orës.

  WEAR OS

  Shiko se çfarë mund të bësh

  Navigo në aventurën tënde të radhës me Google Maps, transmeto muzikë në YouTube, shkruaj mesazhe, merr ndihmë nga Bixby ose Asistenti i Google dhe telefono ose shfleto uebin. I ke parasysh gjërat që bën në telefon? Mund t'i bësh ato në Galaxy Watch5. Gjithashtu, me Smart Switch, mbajtja e të dhënave nga ora e mëparshme Galaxy Watch është e lehtë. A e përmendëm që ajo gjithashtu shfaq orën? 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29

  SMART SWITCH

  Orë e re. Të njëjtat të dhëna

  Mbaj të dhënat nga seritë e mëparshme Galaxy Watch4. 30, 31

  Dy ora Galaxy Watch përballë njëra-tjetrës. Lart është një Galaxy Watch4 e argjendtë me një rrip të bardhë dhe një ekran me orën "2" gri. Poshtë një Galaxy Watch5 në ngjyrë rozë të artë me një rrip rozë dhe ekrani me një gradient portokalli dhe rozë me orën "5". Midis dy orëve është logoja e Smart Switch.

  Një vajzë që po merr një pozë në një ambient të jashtëm përballë pamjes së qytetit ka një veshje blu me një Galaxy Watch5 në kyçin e dorës që shfaq orën si '5' në gradient blu dhe rozë.

  DIZAJNI

  Nuk del asnjëherë nga moda

  Një Galaxy Watch5 safir shfaqet me një rrip të hapur. Pamja e orës shfaq një nga dizajnet që shfaq orën si "10:08". Prapa orës, ka një sërë rripash nga livandë, në të artë ikonike dhe siva kompozitë.

  PAMJET E ORËS

  Përballoje ditën
  ashtu siç di ti

  Analoge ose dixhitale, të vjetër apo moderne, zgjidh një pamje ore që të të ndihmojë të përballosh ditën. Zgjidh nga seti klasik ose nga pamjet e ndryshme të orës.

  Pamja e orës me një kopsht lulesh në vjeshtë shfaqet në Galaxy Watch5.

  Pamja e orës me një kopsht lulesh në verë shfaqet në Galaxy Watch5.

  Pamja e orës me fontin e gradientit 05 shfaqet në Galaxy Watch5.
  Pamja e orës me fontin e gradientit 01 shfaqet në Galaxy Watch5.
  Pamja e orës me fontin e gradientit 09 në skaj shfaqet në Galaxy Watch5.
  Pamja e orës me fontin e gradientit 08 në skaj shfaqet në Galaxy Watch5.

  Analoge ose dixhitale, të vjetër apo moderne, zgjidh një pamje ore që të të ndihmojë të përballosh ditën. Zgjidh nga seti klasik ose nga pamjet e ndryshme të orës.

  RRIPAT

  Bëji bashkë

  Pesë rripa orësh janë të sheshtë dhe të shtrirë horizontalisht në ngjyra dhe stile të ndryshme, duke përfshirë një rrip sportiv vjollcë, rrip gri të thyer, rrip sportiv gri të përbërë, rrip sportiv gri rërë me dy ngjyra dhe rrip sportiv me dy ngjyra të kuqe tulle.

  Zgjidh një rrip që i përshtatet të gjitha veshjeve të tua. Përndryshe, merr disa për t'i përzierë dhe kombinuar me çfarëdo veshje që po vesh. Mënyra e duhur e qëndrimit është gjithçka. 32, 33

  NGJYRAT

  Bëje tënden

  E disponueshme në ngjyra marramendëse të dizjanuara posaçërisht për të kompletuar pamjen tuaj. Zgjidhni ngjyrat grafit, safir, e argjendtë për Galaxy Watch5 të madhe — grafit, rozë e artë, e argjendtë për Galaxy Watch5 të vogël. 33, 34

  Pajisja Galaxy Watch5 grafit që tregon pamjen e përparme të orës që shfaq numrin pesë.
  Treçerek pamje e pajisjes Galaxy Watch5 grafit me një rrip që është i mbyllur.
  Rripi i Galaxy Watch5 grafit i vendosur shtrirë që shfaq detajet dhe dizajnin e rripit.
  Pajisja Galaxy Watch5 e argjendtë që tregon pamjen e përparme të orës që shfaq numrin pesë.
  Treçerek pamje e pajisjes Galaxy Watch5 grafit me një rrip që është i mbyllur.
  Rripi i Galaxy Watch5 të argjendtë i vendosur shtrirë që shfaq detajet dhe dizajnin e rripit.
  Pajisja Galaxy Watch5 rozë e artë që tregon pamjen e përparme të orës që shfaq numrin pesë.
  Treçerek pamje e pajisjes Galaxy Watch5 rozë e artë me një rrip që është i mbyllur.
  Rripi i Galaxy Watch5 rozë e artë i vendosur shtrirë që shfaq detajet dhe dizajnin e rripit.
  Pajisja Galaxy Watch5 safir që tregon pamjen e përparme të orës që shfaq numrin pesë.
  Treçerek pamje e pajisjes Galaxy Watch5 safir me një rrip që është i mbyllur.
  Rripi i Galaxy Watch5 safir i vendosur shtrirë që shfaq detajet dhe dizajnin e rripit.

  KRAHASO

  Është koha
  të gjeni
  orën tuaj

  • Galaxy Watch5

   Një pajisje Galaxy Watch5 grafit që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '5:05'.
   Një pajisje Galaxy Watch5 e argjendtë që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '5:05'.
   Një pajisje Galaxy Watch5 rozë e artë që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '5:05'.
   Një pajisje Galaxy Watch5 grafit që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '10:08'.
   Një pajisje Galaxy Watch5 e argjendtë që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '10:08'.
   Një pajisje Galaxy Watch5 safir që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '10:08'.
   Madhësia
   44mm | 40mm
   Pesha
   33,5g | 28,7g
   Ekrani
   Kristal safiri
   Materiali i kornizës
   Armaturë alumini
   Bateria(tipike) 36
   410mAh | 284mAh
   Monitorimi i gjumit
   available
   Përbërja trupore
   available
   Itinerari i stërvitjes / Monitorimi
   unavailable
   Qëndrueshmëria
   5ATM+IP68/MIL-STD-810H
   Karikim i shpejtë 16
   available
  • Galaxy Watch5 Pro

   Një pajisje Galaxy Watch5 Pro titan i zi që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '10:08'.
   Një pajisje Galaxy Watch5 Pro titan gri që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '10:08'.
   Madhësia
   45mm
   Pesha
   46,5g
   Ekrani
   Kristal safiri
   Materiali i kornizës
   Titan
   Bateria(tipike) 37
   Titan
   Monitorimi i gjumit
   available
   Përbërja trupore
   available
   Itinerari i stërvitjes / Monitorimi
   available
   Qëndrueshmëria
   5ATM+IP68/MIL-STD-810H
   Karikim i shpejtë 18
   available
  • Galaxy Watch4

   Një pajisje Galaxy Watch4 rozë e artë që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '8:10'.
   Një pajisje Galaxy Watch4 e zezë që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '8:10'.
   Një pajisje Galaxy Watch4 e argjendtë që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '8:10'.
   Një pajisje Galaxy Watch4 e zezë që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '10:08'.
   Një pajisje Galaxy Watch4 e gjelbër që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '10:08'.
   Një pajisje Galaxy Watch4 e argjendtë që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '10:08'.
   Madhësia
   44mm | 40mm
   Pesha
   30,3g | 25,9g
   Ekrani
   Corning® Gorilla® Xham me DX++
   Materiali i kornizës
   Armaturë alumini
   Bateria(tipike) 38
   361mAh | 247mAh
   Monitorimi i gjumit
   available
   Përbërja trupore
   available
   Itinerari i stërvitjes / Monitorimi
   unavailable
   Qëndrueshmëria
   5ATM+IP68/MIL-STD-810H
   Karikim i shpejtë
   unavailable
  • Galaxy Watch4 Classic

   Një pajisje Galaxy Watch4 Classic e zezë që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '10:08'.
   Një pajisje Galaxy Watch4 Classic e argjendtë që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '10:08'.
   Një pajisje Galaxy Watch4 Classic e zezë që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '10:08'.
   Një pajisje Galaxy Watch4 Classic e argjendtë që tregon pamjen e përpare të orës me orën e shfaqur '10:08'.
   Madhësia
   46mm | 42mm
   Pesha
   52,0g | 46,5g
   Ekrani
   Corning® Gorilla® Xham me DX+
   Materiali i kornizës
   Stainless Steel
   Bateria(tipike) 38
   361mAh | 247mAh
   Monitorimi i gjumit
   available
   Përbërja trupore
   available
   GPS Route / Track back
   unavailable
   Qëndrueshmëria
   5ATM+IP68/MIL-STD-810H
   Karikim i shpejtë 18
   available
  Galaxy Watch5
  Galaxy Watch5 Pro
  Galaxy Watch4
  Madhësia
  44mm | 40mm
  Madhësia
  45mm
  Madhësia
  44mm | 40mm
  Pesha
  33,5g | 28,7g
  Pesha
  46,5g
  Pesha
  30,3g | 25,9g
  Ekrani
  Kristal safiri
  Ekrani
  Kristal safiri
  Ekrani
  Corning® Gorilla® Xham me DX+
  Materiali i kornizës
  Armaturë alumini
  Materiali i kornizës
  Titan
  Materiali i kornizës
  Armaturë alumini
  Baterie(tipike) 36
  410mAh | 284mAh
  Baterie(tipike) 37
  590mAh
  Baterie(tipike) 38
  361mAh | 247mAh
  Monitorimi i gjumit
  available
  Monitorimi i gjumit