کارافزارها

قابلیت

با تضمین عملکرد بی‌نقص راهکارهای فناوری اطلاعات شما، مطمئن می‌شویم که قسمت داخلی کل دستگاه‌های الکترونیکی به‌گونه‌ای طراحی شده است تا حداکثر عملکرد، قابلیت اطمینان و طول عمر را ارائه دهند

 

Samsung Electronics با نمایش فناوری برتر و صرفه‌جویی چشمگیر در هزینه‌ها، پیشگامی خود را در بازار تجارت حافظه گسترش می‌دهد. این موضوع چشم‌انداز هیجان‌انگیزی را ایجاد می‌کند. ما هم‌اکنون در حال گسترش دادن محصولات متنوع و بسیار سودآور، عمدتاً برای دستگاه‌های تلفن همراه و سرعت بخشیدن به تبدیل فرآیند هستیم اما در عین حال هم بر توسعه محصولات نسل بعدی متمرکزیم. کسب و کار LSI سیستم ما با اتکا به تقاضای بالا برای حسگرهای AP و CIS، رشد و رهبری هزینه قدرتمندی را نشان داد، که همین امر این امکان را برایمان فراهم کرد تا محصولات نسل بعدی را با سرعت بیشتری عرضه کنیم.

تجارت حافظه

ایجاد دنیایی ساده‌تر از طریق حافظه سبز پیشرفته با بالاترین عملکرد در جهان.
تصویر نشانگر تجارت حافظه

از سال 1993، ما به‌طور پایدار رهبری شماره 1 خود را در بازار نیمه‌رسانای حافظه در جهان حفظ کرده‌ایم، و در این میان به رشد کلی در بازار فناوری اطلاعات جهانی و تمایل به رقابت بی‌نظیر دست یافتیم. در سال 2016، ما حدود و مرزهای فناوری نیمه‌رسانای حافظه را با معرفی انبوهی از محصولات پیشرو در صنعت، گسترش دادیم: تراشه‌های 10 نانومتری کلاس 16 گیگابایتی LPDDR4 DRAM بسته 8 گیگابایتی همراه DRAM را برای تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های پیشرفته و SAS SSD 15.36 ترابایت مبتنی بر فناوری 48 لایه V-NAND 256 گیگابایتی، بالاترین ظرفیت ذخیره‌سازی موجود در صنعت را برای مشتریان پیشرو ارائه می‌کند. همچنین، ما بخش حافظه پیشرفته را با به‌کارگیری راهکارهای مبتنی بر فلش DRAM و NAND پیشرو در بازار تسریع کردیم. در میان این راهکارها، HBM2 DRAM 8 گیگابایت و DRAM همراه LPDDR4/4X 8 گیگابایت سرعت فوق‌العاده بالا و پهنای باند مورد نیاز برای نسل بعدی گرافیک و برنامه‌های همراه را ارائه می‌کند. در بخش فلش NAND، SSDهای مصرفی مانند 960 PRO 2 ترابایتM.2 NVMe SSD) و T3 2 ترابایت (SSD قابل حمل) به بازار کمک کردند تا به سمت راهکارهای ذخیره مصرفی پر تراکم حرکت کنند. BGA NVMe SSD 512 گیگابایتی همه اجزای ضروری SSD را در یک بسته واحد یک گرمی تلفیق می‌کند و هنگام طراحی دستگاه‌های رایانشی حداکثر انعطاف‌پذیری را فراهم می‌نماید. در سال 2017، ما به‌طور فعال پاسخگوی نیازهای گسترده بازار از تلفن همراه، کامپیوتر، تشکیلات بزرگ و خدمات ابری گرفته تا واقعیت افزوده (AR)، واقعیت مجازی (VR) و برنامه‌های کاربردی خودرو بوده‌ایم. به همین منظور، برنامه ما این است که مجموعه‌ای گسترده از محصولات حافظه پیشرفته را عرضه کنیم که سطوح بی‌نظیری از عملکرد و ظرفیت را ارائه می‌دهند، از جمله جدیدترین SSD‌های 64 لایه‌ای مبتنی بر V-NAND برای برنامه‌های کاربردی مصرف‌کننده و شرکتی، eUFS فوق العاده فشرده، و Z-SSD پرسرعت. ما همچنان پیشرفت‌های خود را در فناوری پردازش 10 نانومتری برای راهکارهای DRAM و فناوری‌های نسل بعدی V-NAND ادامه خواهیم داد تا رهبری خود را حفظ کنیم و در رشد بازار جهانی حافظه تأثیرگذار باشیم.

تجارت LSI سیستم

نوآوری پیشرو در دستگاه‌های الکترونیکی با تحقیق و توسعه رقابتی و فناوری پیشروی پردازش.
تصویر نشانگر بخش کسب و کار LSI سیستم

تجارت LSI سیستم ما بر روی توسعه محصولات نسل بعدی متمرکز است تا تمایل رقابت را در حوزه فناوری بخش بدون ساخت تقویت کنیم و موقعیتمان را در بازار جهانی استحکام بخشیم. در سال 2016، کسب و کار LSI سیستم مجموعه کاملی از سیستم روی تراشه (SoC) همراه با فناوری فرآیند 14 نانومتری (nm) FinFET اعم از Exynos 8 Octa برای دستگاه‌های تلفن همراه برتر، Exynos 7 Quad، یک راهکار با اتصال کامل و یکپارچه برای دستگاه‌های ورودی به 7Exynos دوگانه، که اولین SoC صنعت برای دستگاه‌های پوشیدنی در 14nm بود. این شرکت همچنین حسگر تصویری پیکسل دوگانه خود را معرفی کرد که یک فوکوس خودکار تشخیص فاز DSLR را در سطح دوربین در یک پلتفرم تلفن همراه ارائه می‌دهد تا امکان عکسبرداری سریع و کیفیت تصویر برتر را حتی در محیط‌های کم نور برای کاربران دستگاه فراهم نماید. در سال 2017، کسب و کار LSI سیستم ما انتظار دارد تا توسعه محصولات نوآورانه مانند تلفن‌های هوشمند نسل بعدی، دستگاه‌های VR و AR را با آخرین Exynos 9 خود بر اساس فناوری پردازش FinFET 10 نانومتری سرعت ببخشد. اولویت اصلی کسب و کار LSI سیستم، در سال‌های آینده، ارتقای مجموعه کسب و کار از طریق ایجاد قابلیت‌های اصلی طراحی در بخش‌های مختلف - مودم 5G، حسگرهای تصویری نسل بعدی، و ICهای مدیریت قدرت (PMIC) - و همچنین مهمترین حوزه‌های فعلی کسب و کار خواهد بود.

کسب و کار ریخته‌گری

ارائه طیف گسترده‌ای از راهکارهای ریخته‌گری، از فناوری پیشرفته فرآیند گرفته تا اکوسیستم طراحی و IP اثبات‌شده.

تصویر نشانگر تجارت ریخته‌گیری

در ماه ژانویه سال 2016، واحد کسب و کار ریخته‌گری سامسونگ با تولید انبوه نسل دوم تلفن همراه FinFET 14 نانومتری (System-on-Chips)، پیشتازی مداوم خود را در عرصه فناوری با موفقیت به نمایش گذاشت. واحد کسب و کار ریخته‌گری همچنین تولید انبوه اولین SoC تلفن همراه این صنعت را با فناوری فرآیند FinFET 10 نانومتری در اکتبر 2016 آغاز کرد. بر اساس چنین توانایی‌های تکنولوژیکی، ما همکاری راهبردی خود را در زمینه ریخته‌گری با مشتریان پیشرو در سطح جهانی گسترش می‌دهیم و Socهای نسل بعدی تلفن همراه را ارائه می‌کنیم که مجموعه وسیعی از دستگاه‌های تلفن همراه پیشرفته و محصولات IoT را توانمند می‌کند. واحد کسب و کار ریخته‌گری سامسونگ، از زمان تاسیس آن در سال 2005، محصولات و خدمات بهینه‌سازی شده‌ای را به مشتریان ارائه کرده است. در ماه مه سال 2017، واحد کسب و کار ریخته‌گری، با هدف تقویت مهارت کسب و کار و سرعت بخشیدن به رشد حضور خود در بازار، از کسب و کار LSI سیستم جدا شد. واحد کسب و کار ریخته‌گری قصد دارد تا پایان سال 2017 تولید انبوه فرآیند FinFET 10 نانومتری نسل 2 را آغاز کند و ظرفیت تولید 10 نانومتری خود را برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون گسترش خواهد داد. به علاوه، این واحد همچنان به توسعه به موقع فناوری‌های پیشرفته، از جمله گره‌های طراحی نسل بعدی به فناوری فراتر از FD-SOI (عایق کاملاً خالی پوشیده با سیلیکون) 8 نانومتر و 18 نانومتر ادامه خواهد داد تا بهتر به نیازهای مشتریان به راهکارهای منطقی پاسخ دهد.