اقدام مربوط به آب و هوا

اقدامات جاری در جهت ایجاد،
آینده‌ای پایدار با میزان کربن پایین

طرح تصویری کلیدی از صفحه تغییرات اقلیمی

تغییرات اقلیمی که حداقل بخشی از آن ناشی از استفاده بی‌رویه از سوخت‌های فسیلی است و به گرم شدن زمین منجر گشته است، مشکلی جدی است که روی کل جهان تأثیر می‌گذارد. Samsung Electronics به جدیت این بحران واقف است و بنابراین در جبهه‌های مختلف تلاش‌هایش را تداوم می‌بخشد. این تلاش‌ها عبارتند از توسعه محصولات دارای بهره‌وری انرژی بالا، نصب تجهیزات با حداقل میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) و بهره‌گیری از انرژی نو و تجدیدپذیر.

شاخص کلیدی عملکرد تغییرات اقلیمی

از سال 2009 تا 2019، به میزان 270 میلیون تن از گازهای گلخانه‌ای کاهش یافته است.

تشار گازهای گلخانه‌ای بر مبنای شدت
در کارگاه‌های سطح جهان

این تصویری از استفاده از انرژی تجدیدپذیر در ایالات متحده، اروپا و چین است. در این منطقه، نرخ تبدیل انرژی تجدیدپذیر انتظار می‌رود در 2020 به 100 درصد برسد.

کاهش گازهای گلخانه‌ای انباشته‌شده
در مرحله استفاده از محصول

ما تمرکز خود را روی پاسخ به بحران تغییرات اقلیمی قرار داده‌ایم

به ویژه، رهنمودهای ایمنی زیست‌محیطی پایه‌گذاری شده و تحت پیگیری است که از نظر مشکلات زیست‌محیطی ارتباط زیادی با Samsung Electronics دارد و ما نیز خطرات تغییرات اقلیمی را بر اساس «سیستم مدیریت زیست‌محیطی» و «سیستم مدیریت انرژی» مدیریت می‌کنیم.

راهبردها و طرح‌های عملیاتی برای مقابله با تغییرات اقلیمی
راهبردها و طرح‌های عملیاتی برای مقابله با تغییرات اقلیمی
کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در کارگاه‌ها · تأسیسات کاهش آلایندگی تجهیزات گازهای حاوی فلوئور برای فرآیند تولید نیمه‌رساناها · مدیریت پروژه صرفه‌جویی انرژی و ارتقای بهره‌وری انرژی گسترش مدیریت انرژی در کارگاه‌ها · راه‌اندازی سیستم‌های مدیریت انرژی در تمام کارگاه‌ها و حفظ گواهینامه کسب‌شده · مدیریت هزینه‌ها و شاخص‌های انرژی در هر یک از کارگاه‌ها کاهش گازهای گلخانه‌ای در مرحله استفاده از محصول · توسعه و عرضه محصولات با بهره‌وری انرژی بالا مدیریت انتشار سایر گازهای گلخانه‌ای · مدیریت انتشار گازهای گلخانه‌ای در بخش انتقال و توزیع محصول، سفرهای کاری و غیره پشتیبانی تأمین‌کنندگان · نظارت بر انتشار گازهای گلخانه‌ای تولیدشده توسط تأمین‌کنندگان · ترویج و پشتیبانی از تأمین‌کنندگان برای پیوستن به زنجیره تأمین CDP

ما در همه مراحل، در حال گسترش مدیریت خود بر انتشار گازهای گلخانه‌ای هستیم

حل مسئله مستلزم داشتن اطلاعات صحیح است. ما برای سنجش و مدیریت دقیق میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای، آن‌ها را به سه حوزه تقسیم‌بندی کرده‌ایم که با توجه به پروتکل گازهای گلخانه‌ای و بر مبنای میزان ارتباط آن‌ها با کسب و کار و عملیات تجاری تعیین می‌شوند. تشخیص نقطه دقیق انتشار در هر مرحله، مبنای مدیریت بهینه گازهای گلخانه‌ای را شکل می‌دهد. حوزه 1 به آن دسته از گازهای گلخانه‌ای اشاره دارد که هنگام تولید محصولات در کارگاه‌های Samsung Electronics، منتشر می‌شوند؛ در حالی که، انتشار غیرمستقیم گازهای حوزه 2، ناشی از خرید انرژی توسط کارخانه‌ها است و برای تولید برق و بخار استفاده می‌شود. حوزه 3 شامل گازهایی است که خارج از کارخانه‌ها منتشر می‌شوند، از جمله گازهایی که ناشی از فعالیت‌های انتقال و توزیع، سفرهای کاری، زنجیره تأمین ما و استفاده از محصولات ما هستند. ما با استفاده از این تحلیل، به مدیریت نظام‌مند تمام موارد انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌پردازیم؛ حال این گازها چه مستقیم و چه غیرمستقیم از کارخانه‌ها، و در اثر استفاده از محصولات و همچنین توسط تأمین‌کنندگان ما تولید شود.

این اطلاع‌نگاشت در مورد انتشار گازهای گلخانه‌ای در حوزه‌های مربوطه است. حوزه 1 به انتشار مستقیم گازهای گلخانه‌ای، حوزه 2 به انتشار غیرمستقیم ناشی از تولید برق، بخار و غیره و حوزه 3 به سایر موارد انتشار غیرمستقیم ناشی از انتقال و توزیع، تأمین‌کنندگان، استفاده از محصولات و غیره اشاره دارد.
این اطلاع‌نگاشت در مورد انتشار گازهای گلخانه‌ای در حوزه‌های مربوطه است. حوزه 1 به انتشار مستقیم گازهای گلخانه‌ای، حوزه 2 به انتشار غیرمستقیم ناشی از تولید برق، بخار و غیره و حوزه 3 به سایر موارد انتشار غیرمستقیم ناشی از انتقال و توزیع، تأمین‌کنندگان، استفاده از محصولات و غیره اشاره دارد.
حوزه 1(انتشار مستقیم گازهای گلخانه‌ای) و
حوزه 2(انتشار غیرمستقیم ناشی از تولید برق)

· تحلیل ماهانه انتشار گازهای گلخانه‌ای در کارگاه‌های سطح جهان بر اساس سیستم مدیریت گازهای گلخانه‌ای
· نصب تجهیزات تصفیه گاز فلوئور در بخش تولید نیمه‌رساناها با درصد تجزیه ‎90 درصد به بالا
· نصب تجهیزات دارای بهره‌وری بالا و تغییر لامپ‌های داخل کارگاه‌های خود در سراسر جهان به لامپ LED

عکس پانوراما از کارگاه Samsung Electronics.
حوزه 3 (سایر موارد انتشار غیرمستقیم ناشی از انتقال و توزیع، تأمین‌کنندگان، استفاده از محصولات و غیره)

∙ اجرای پروژه‌های کاهش گازهای گلخانه‌ای برای بهبود بهره‌وری انرژی در بخش انتقال و توزیع.
∙ کشف پروژه‌های کاهش گازهای گلخانه‌ای از طریق ارائه پشتیبانی در محل برای فروشندگان عمده.
∙ افزایش استفاده از کنفرانس‌های ویدیویی و کاهش تعداد سفرهای کاری برون‌مرزی.

تصویری از کامیون حمل بار (کامیون ایمن Samsung Electronics)

ما برای ارتقای بهره‌وری انرژی، از فناوری‌های پیشرفته استفاده می‌کنیم

فناوری‌های پیشرفته Samsung Electronics در مسیر خود برای ایجاد سبک زندگی آسوده و توأم با مسئولیت‌پذیری نسبت به محیط زیست، همچنان به تکامل و ترقی ادامه می‌دهند. برای نیل به این هدف، سامسونگ هر سال، دو جلسه را حول محور حفاظت از محیط زیست و با حضور جمعی از مشاوران سراسر شرکت برگزار می‌کند. در این جلسات، سامسونگ اطلاعاتی را درباره الزامات زیست‌محیطی و توسعه فناوری‌های نوین در اختیار کارشناسان زیست‌محیطی بخش‌های عملیاتی قرار می‌دهد و درباره فناوری‌های مربوط به صرفه‌جویی در مصرف انرژی تحقیق می‌کند تا محصولاتی با بهره‌وری انرژی بالا را توسعه دهد. در سال 2019، ما در مقایسه با 2008 با به‌کارگیری کمپرسورهای با بازدهی بالا برای یخچال‌ها و تبدیل‌کننده‌های حرارتی با بازدهی بالا برای تهویه هوا مصرف سالانه انرژی را 42 درصد کاهش دادیم.

نمونه‌ای از کاربرد اینترنت اشیاء در کارگاه جهانی

Samsung Electronics بهره‌وری انرژی را نه تنها از طریق محصولات ما بلکه همچنین از طریق تأسیسات ما در تمام کارگاه‌ها پیگیری می‌کند. ما سیستم نظارت و محیط کنترل فعال را بر اساس اینترنت اشیاء در سیستم‌های HVAC (گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع) «مرکز آموزش یئونگدئوک» در کره و کارگاه در شهر هو شی مین ویتنام معرفی کردیم. ما همچنین با به‌کارگیری اینترنت اشیاء الگوریتم صرفه‌جویی در انرژی را توسعه دادیم که شرایط آب و هوایی بیرون، فشار HVAC و ظرفیت دستگاه را لحاظ کرده و کنترل عملیاتی بهینه تجهیزات زیرساختی را ممکن می‌سازد. در نتیجه Samsung Electronics در شهر هو شی مین توانست مصرف انرژی را 12.4 درصد کاهش دهد. این فناوری قرار است در کارگاه‌های ما در کره، ایالات متحده و آسیای جنوبی به‌کار گرفته شود.

نمونه‌ای از کاربرد اینترنت اشیاء در کارگاه جهانی

ما در Samsung Electronics، دائماً در حال گسترش استفاده از انرژی تجدیدپذیر هستیم.

در سال 2018 Samsung Electronics اعلام کرد که در تمام کارگاه‌هایش در ایالات متحده، اروپا و چین تا سال 2020 به هدف انرژی تجدیدپذیر 100 درصد می‌رسد. علاوه بر این، به‌منظور گسترش استفاده از انرژی تجدیدپذیر در کشور کره، ما متعهد شدیم که تأسیسات تولید برق فتوولتایی و زمین گرمایی در کارگاه‌های تازه ساخت و نیز پارکینگ‌ها و پشت‌بام‌های کارگاه‌های موجود واقع در شهرهایسوون، هواسئونگ و پیونگتائک نصب کنیم. به این منظور، طرح‌های اجرایی آماده شده برای هر منطقه را تعیین و پیگیری کرده‌ایم: در هندوستان، قراردادهای تأمین نیرو با نیروگاه‌های بادی و فتوولتایی امضاء کردیم؛ در برزیل بخش معینی از نیروی تأمین‌شده توسط شرکت نیرو از انرژی تجدیدپذیر است و کارگاه مکزیک گواهی‌های انرژی تجدیدپذیر را خریداری کرده است. در نتیجه از سال 2019 میزان 92 درصد نیروی استفاده‌شده در ایالات متحده، اروپا و چین انرژی تجدیدپذیر است. Samsung Electronics به گسترش استفاده از انرژی تجدیدپذیر در مناطقی که می‌توان انرژی تجدیدپذیر تأمین کرد ادامه می‌دهد.

عکس‌هایی از تأسیسات خورشیدی و زمین‌گرمایی در پارکینگ‌ها، پشت‌بام ساختمان و مکان‌های تازه ساز در شهرهای سوون، هواسئونگ و پیونگتائک.

در حال انجام پروژه‌هایی برای مقابله با تغییرات اقلیمی جهانی هستیم.

Samsung Electronics پروژه‌هایی انجام می‌دهد تا علاوه بر کاهش انتشار جهانی کربن، در ایجاد محیط زیستی بهتر سهیم باشد.
حدود 80 درصد مردم مومباسا در کنیا، به دلیل ناکافی بودن منابع برق، از زغال چوب به عنوان سوخت استفاده می‌کنند. هنگام سوختن زغال چوب مواد مضری تولید می‌شود و این مواد منجر به افزایش نرخ مرگ زودرس در میان ساکنان کنیایی می‌شود. به‌علاوه، استفاده زیاد از زغال چوب، آلودگی هوا را تشدید می‌کند و روند قطع درختان را سرعت می‌بخشد.
Samsung Electronics برای حل این مشکل پیش‌قدم شد. ما به عنوان بخشی از اقدامات خود برای مقابله با تغییرات اقلیمی، با شرکت Green Development همکاری کردیم و راه‌هایی برای کمک به ساکنان مومباسا یافتیم تا آنها را به سمت زندگی در محیطی سالم‌تر سوق دهیم. Samsung Electronics با در نظر گرفتن این واقعیت که به دلیل وجود پالایشگاه‌های قند نسبتاً زیاد در کنیا، می‌توان با هزینه کمی اتانول زیستی را تولید کرد، یک میلیون یورو هزینه کرد تا اجاق‌های خوراک‌پزی با سوخت اتانول زیستی را میان ساکنان مومباسا توزیع کند. به دلیل اینکه بازده گرمایی اتانول زیستی شش برابر زغال چوب است، این کار از دو جنبه کاهش انتشار مواد خطرناک و همچنین تضمین استفاده ایمن از آن در خانواده‌ها مؤثر واقع شد. Samsung Electronics با توزیع این اجاق‌های خوراک‌پزی توانست در ایجاد سبک زندگی سالم‌تر و ایمن‌تر برای ساکنان مومباسا و همچنین، در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای همکاری کند.
Samsung Electronics با همکاری Green Development با ارائه آموزش به ساکنان درباره تدارکات، تولید و فروش اجاق‌های خوراک‌پزی و اتانول زیستی، به تلاش‌های خود در خصوص احیای اقتصاد منطقه‌ای و بهبود محیط زیست ادامه می‌دهد.

عکسی از Samsung Electronics در حال اجرای پروژه‌هایی در واکنش به تغییرات اقلیمی جهانی.
محصولات آگاه به محیط زیست ما در ایجاد سیاره‌ای سالم نقش دارند
تصویر پس‌زمینه صفحه «محصولات آگاه به محیط زیست»