سامسونگ الکترونیکس هرساله راهبردها و اهدافی را برای مدیریت زیست‌محیطی تعیین می‌کند. ما اقدامات ابتکاری خود در زمینه‌ی مدیریت زیست‌محیطی را به روشنی و تفصیل افشا می‌کنیم؛ نمونه‌ای از آنها عبارتند از انتشار گازهای گلخانه‌ای، اطلاعات مربوط به محصولات سازگار با محیط زیست، فعالیت‌های سازگار با محیط زیست در حوزه مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) و برنامه‌های برقراری ارتباط با ذینفعان. علاوه بر این، گستره‌ای از کانال‌های ارتباطی را فراهم می‌سازیم که افراد مرتبط به آن می‌توانند اطلاعات مورد نظرشان را از آن طریق پیدا کرده و به‌خوبی درک نمایند. بخش محیط زیست samsung.com روشی دیگر برای ارتباط با متخصصین مختلف و بر اساس روش‌شناسی (materiality analysis) است که اولویت‌هایی را در ارتباط با مسائل محیط زیست و پایایی مشخص می‌کند.

ما کارزارهایی به راه می‌اندازیم که مروج اهمیت محیط زیست است

سامسونگ الکترونیکس مجموعه‌ای از کارزارهای حامی محیط زیست، از آموزش نسل‌های آینده در حیطه محیط زیست گرفته تا فعالیت‌های مشارکتی مخصوص مصرف‌کنندگان، را به راه می‌اندازد تا آگاهی اجتماعی را نسبت به اهمیت محیط زیست بالا برده و اتحاد مردم را وسیع‌تر کند.

کمپین آموزشی سامسونگ در حوزه افزایش آگاهی از مسائل زیست‌محیطی در سال 2012 با نام مدرسه "First Planet" تأسیس شد و در سال 2017 با نام جدید "Green Challenge" (چالش سبز) احیا و به‌طور آنلاین راه‌اندازی شد. دانش‌آموزان مدارس ابتدایی در سراسر کره می‌توانند در برنامه Green Challenge شرکت کنند. این برنامه کودکان را تشویق می‌کند تا به‌طور روزانه با انجام فعالیت‌هایی نظیر مأموریت‌های زیست‌محیطی مختلف از سیاره‌مان محافظت کنند. سامسونگ با تداوم بخشیدن به کمپین آموزشی افزایش آگاهی از مسائل زیست‌محیطی برای نسل‌های آینده، به کودکان ما کمک خواهد کرد تا اهمیت حفظ و حفاظت از محیط زیست را درک کنند.

تصویری از بچه‌هایی که در مدرسه سبز PlanetFirst شرکت کرده‌اند

برای سومین سال پیاپی، Samsung Electronics America وظیفه حمایت مالی چالش Climate Superstars را بر عهده گرفته است و با همکاری کلوپ پسران و دختران آمریکا (BCGA) و برنامه ENERGY STAR سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده تلاش می‌کند تا در خصوص مسائل بهره‌وری انرژی و زیست‌محیطی آگاهی‌سازی کند و جوانان را تشویق نماید تا اقداماتی آسان را در جهت حفاظت از آب و هوا انجام دهند. در سال 2017، تعداد 162 باشگاه در سراسر ایالات متحده در این چالش شرکت کردند (8 درصد افزایش نسبت به سال 2016) و 1499 چالش زیست‌محیطی توسط کودکان 13-11 ساله انجام شد.

عکسی از افراد جوان حاضر در برنامه‌ی Climate Superstars Challenge در آمریکای شمالی

«نور را با هم تقسیم کنیم- یک لحظه تاریکی، نور امید را در دل دیگران و در سیاره‌مان می‌افروزد."

"در تاریخ 21 مارس 2018، مجتمع Suwon سامسونگ به‌همراه 44 شعبه تولید و فروش در کمپین ""Global Village Lights Off"" شرکت کردند تا با همکاری هم گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهند و نور امید را با مناطقی که با کمبود برق مواجهند، تقسیم کنند.

با استفاده از هزینه‌های انرژی صرفه‌جویی‌شده از کمپین چراغ خاموش و کمک‌های مالی کارکنان، ما 1000 کیت LED را تهیه کردیم که با انرژی خورشیدی کار می‌کنند. این کیت‌ها توسط کارکنان سامسونگ مونتاژ شدند
و به مردم ساکن جزیره ماکتان در فیلیپین و مردم ساکن پیتسانولوک در تایلند اهدا شدند
تا روستاییان و دانش‌آموزان بتوانند از نعمت داشتن نور در شب بهره‌مند شوند."

تصویری از کارگاه‌های کره‌ای که در "Turn Off Your Lights" شرکت کردند

ما فعالانه در اقدامات ابتکاری جهانی شرکت می‌کنیم

اقدامات ابتکاری در اقصی نقاط جهان در حال برگزاری هستند تا در میان تغییرات سریع که بر روی زمین و محیط زیست رخ می‌دهد، در پی حصول پایایی باشند. سامسونگ الکترونیکس پشتیبان این جنبش‌هاست و در حفظ ارزش‌های متنوعی که این جنبش‌ها در بر دارند مشارکت می‌کند. بعضی از اقدامات ابتکاری که در آن شرکت می‌کنیم به قرار زیر است:

 

پروژه‌ی افشای کربن (CDP)
در پروژه‌ی CDP، فعالیت‌های شرکت‌ها در زمینه تغییرات اقلیمی گردآوری و افشا می‌گردد. شرکت سامسونگ الکترونیکس به خاطر افشای اطلاعات خود در خصوص واکنشش به تغییرات اقلیمی مورد تجلیل قرار گرفته و بالاترین رتبه یعنی Leadership A را از سال 2010 تا 2016 به مدت هفت سال متوالی کسب کرده است.


اتحادیه‌ی مؤسسات تجاری مسئولیت‌پذیر (RBA)
سامسونگ الکترونیکس به عنوان عضوی از RBA, از منشور اخلاقی RBA و استانداردهای زیست‌محیطی، سلامت و ایمنی، و کار که این اتحادیه وضع کرده است پیروی می‌کند و آن را بخشی از فرآیند مدیریتی کارگاه‌ها و تأمین‌کنندگان خود می‌داند. کلیه‌ی تأمین‌کنندگان همکار با سامسونگ الکترونیکس عملیات خود را مطابق با معیارهای RBAبه طور مرتب تحت نظارت قرار می‌دهند تا مشکلات را شناسایی نموده و در جهت بهبود آنها اقدام نمایند.


انجمن انرژی پاک (CEM)
شرکت سامسونگ الکترونیکس به عنوان یکی از اعضای انجمن انرژی پاک، که یک انجمن جهانی برای ارتقای سیاست‌ها و اشتراک‌گذاری شیوه‌های برتر در تسریع فرآیند تبدیل جهان به انرژی پاک است، متعهد شده که شدت انتشار گازهای گلخانه‌ای (نسبت به میانگین فروش) را از مراکز جهانی تا 70 درصد نسبت به سال 2008 کاهش دهند و گواهی ISO 50001 را برای تمامی سایت‌های تولیدی سراسر جهان حفظ کنند.


هیچ صدایی برای حمایت از محیط زیست ناچیز نیست.
لطفاً در صورت داشتن هرگونه سؤال یا پیشنهاد در خصوص سیاست‌های زیست‌محیطی سامسونگ الکترونیکس، از طریق ایمیل (eco.sec@samsung.com) با ما ارتباط برقرار نمایید.

عکسی از تلفن هوشمند سامسونگ الکترونیکس در حین استفاده