محصولات آگاه به محیط زیست

محصولات آگاه به محیط زیست ما در ایجاد سیاره‌ای سالم نقش دارند

طرح تصویری کلیدی صفحه محصولات آگاه به محیط زیست

Samsung Electronics بالاترین اولویت را به محیط زیست می‌دهد، از لحظه شروع برنامه‌ریزی محصول گرفته تا زمان دفع نهایی آن. فرآیند طراحی سازگار با محیط زیست (Eco-design Process) ما، که در سال 2004 اتخاذ گردید، اثر بالقوه محصول بر محیط زیست را به‌طور کامل مورد تجزیه‌ و تحلیل قرار می‌دهد. ما نهایت تلاش خود را به‌کار می‌گیریم تا محصولاتمان را همانقدر که کاربردی است، با محیط زیست نیز سازگار کنیم. از اقدام در جهت حفظ منابع و تولید محصولات نوین و ابتکاری گرفته تا حصول اطمینان از سهولت و سادگی بازیافت آن‌ها در پایان چرخه عمر. به همین دلیل، محصولات ما را در سراسر جهان به عنوان محصولات آگاه به محیط زیست می‌شناسند.

شاخص کلیدی عملکرد گسترش محصولات آگاه به محیط زیست

نرخ توسعه محصولات آگاه به محیط زیست در سال 2019 میزان 97 درصد است
از سال 2019، تعداد مدل‌های گواهی با برچسب محیط‌ زیستی بیش از 900 مورد است.


ارزیابی محصولات اصلی از لحاظ زیست‌محیطی

Samsung Electronics از مرحله توسعه محصول، با استفاده از سیستم ارزیابی خود، ارزیابی‌های زیست‌محیطی را برای محصولات خود انجام می‌دهد. به‌منظور جلب اعتماد عمومی به سیستم ارزیابی، از معیارهای لازم برای گواهی Eco-Label، که وزارت محیط زیست کره به محصولات آگاه به محیط زیست اعطا می‌کند، گواهی «ابزار ارزیابی سازگاری محصولات الکترونیکی با محیط زیست» (EPEAT) ایالات متحده و گواهی «انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی آمریکا» (AHAM) پیروی کرده‌ایم.

تأثیر زیست‌محیطی محصولات - ارزیابی چرخه عمر

به‌منظور ارزیابی تأثیر زیست‌محیطی محتمل محصولات ما در سراسر کل چرخه عمر آنها از جمله تولید، مصرف و دفع شدن، Samsung Electronics یک ارزیابی چرخه عمر (LCA) انجام می‌دهد و آن را در نتایج توسعه محصول منعکس می‌کند. در سال 2019 یک ارزیابی چرخه عمر برای نمایشگرهای 24 اینچی انجام شد و نتایج به‌دست آمده با کسب گواهی اعلامیه محصولات زیست‌محیطی UL در ایالات متحده اعتبار کسب کرد. Samsung Electronics تأثیر نمایشگر بر گرمای زمین را در هر مرحله از چرخه عمرش از جمله پیش از تولید، تولید، توزیع، استفاده و دفع در 12 منطقه زیست‌محیطی تحت تأثیر ارزیابی کرد.¹⁾.
نتایج نشان داد که 76 درصد از تأثیرات در هنگام مرحله «استفاده»‌ صورت گرفت. دلیل آن این است که تولید برق مصرفی در حین «استفاده»‌ نمایشگر سبب تولید گاز گلخانه‌ای قابل توجهی می‌شود. پیشتر که می‌رویم، ما نتیجه به‌دست‌آمده در مرحله توسعه را بازتاب خواهیم داد تا میزان مصرف و توان حالت آماده‌به‌کار را به حداقل برسانیم.

این تصویری از نتایج ارزیابی تأثیر گرمای جهانی نمایشگر 24 اینچی (S24E650PL) 21.7 درصد: قبل از ساخت 0.3 درصد: ساخت 0.7 درصد: توزیع 75.6 درصد: استفاده 1.7 درصد: دفع کردن
نتایج ارزیابی تأثیر گرمای جهانی نمایشگر 24 اینچی (S24E650PL) 21.7 درصد: قبل از ساخت 0.3 درصد: ساخت 0.7 درصد: توزیع 75.6 درصد: استفاده 1.7 درصد: دفع کردن

مواد اثرگذار بر محیط زیست در تمامی محصولات
به‌دقت مدیریت می‌شوند تا مصرف آن‌ها بی‌خطر شود

Samsung Electronics بر مبنای اصل «کوتاهی در مسائل زیست‌محیطی هرگز»، مواد اثرگذار بر محیط زیست را به‌دقت مدیریت می‌کند. ما در راستای جدی‌تر شدن مقررات زیست‌محیطی بین‌المللی، اقدام به وضع «استانداردهای کنترل مواد مصرفی در محصولات» نموده‌ایم و بازبینی‌های مقدماتی جامعی را به همراه مدیریت تکمیلی بر روی تمامی مؤلفه‌ها و مواد خام مصرفی صورت داده‌ایم. ما به‌طور داوطلبانه، طرح‌هایی را پیاده کرده‌ایم تا نه تنها استفاده از مواد ممنوع، بلکه موادی را که می‌تواند به‌طور بالقوه بر محیط زیست اثر بگذارد کاهش دهیم. از جمله این مواد پلی‌وینیل کلراید (PVC)، بازدارنده‌های شعله برُم (BFRs)، بریلیم و آنتیموان هستند. ما در تمام این مدت، به‌طور پیوسته، در حال کاهش استفاده از مواد اثرگذار بر محیط زیست در محصولات خود بوده‌ایم.
Samsung Electronics از سال 2004 به‌صورت خودجوش دست به مدیریت مواد اثرگذار بر محیط زیست زده است، یعنی دو سال قبل از انتشار «بخشنامه محدودیت استفاده از مواد خطرناک» (RoHS) از سوی اتحادیه اروپا. انگیزه برقراری یک سیستم مدیریتی سختگیرانه داخلی، قبل از صدور بخشنامه اتحادیه اروپا ناشی از فلسفه مدیریتی Samsung Electronics بود که بر محیط زیست تأکید دارد. ما آزمایشگاهی را برای تجزیه و تحلیل مواد اثرگذار بر محیط زیست و ترکیبات آلی فرار ایجاد کردیم و در سال 2005 راه‌اندازی نمودیم؛ ضمناً یک سیستم خودنظارتی نیز برقرار کردیم. علاوه بر این آزمایشگاه تجزیه و تحلیل محیط زیست ما تحت اعتبار گواهی طرح اعتباردهی آزمایشگاه کشور کره (KOLAS) است که بر اعتبار تحلیل داده‌ها و توان آزمایشگاهی ما در 2019 می‌افزاید.

عکسی از مدیریت مواد اثرگذار بر محیط
عکسی از مدیریت مواد اثرگذار بر محیط
این تصویری از طبقه‌بندی مواد از نظر تولید محصول است مواد محدودشده: مواد با مقررات یا قرارداد و توقف تدریجی داوطلبانه به دلیل تأثیرات منفی محتمل برای محیط یا سلامت مدیریت می‌شود مواد با ریسک احتمالی: موادی که نیاز به نظارت مستمر دارد و انتظار می‌رود در آینده قانونمند شوند.
طبقه‌بندی مواد از نظر تولید محصول مواد محدودشده: مواد با مقررات یا قرارداد و توقف تدریجی داوطلبانه به دلیل تأثیرات منفی محتمل برای محیط یا سلامت مدیریت می‌شود مواد با ریسک احتمالی: موادی که نیاز به نظارت مستمر دارد و انتظار می‌رود در آینده قانونمند شوند.
پیشینه Samsung Electronics در مدیریت مواد اثرگذار بر محیط زیست
این تصویر تاریخچه مدیریت مواد خطرناک توسط Samsung Electronics را نشان می‌دهد. 2019: -استفاده از هشت نوع از فتالات (DINP‏، DIDP‏، DnOP‏، DnHP‏، DMEP‏، DIPP‏، nPIPP‏، DnPP) را ممنوع کرد     -استفاده از استریلیزه‌کننده‌ها/مواد ضد خوردگی برای محصولات دارای تهویه هوا و فیلترهای تصفیه‌کننده هوا (PHMG‏، PGH‏، PHMB‏، CMIT‏، MIT) را ممنوع کرد 2018: استفاده از چهار نوع فتالات (DEHP، ‏BBP، ‏DBP، ‏DIBP) در تمام اجزا را ممنوع کرد 2016: استفاده از چهار نوع فتالات (DEHP، ‏BBP، ‏DBP، ‏DIBP) در اجزای جدید را ممنوع کرد 2015: استفاده از هگزابروموسایکلودودکان (HBCD) و نونیل‌فنل را ممنوع کرد 2013: محصولات فاقد فتالات و آنتیموان (بعضی از اجزای لپ‌تاپ‌ها، تلویزیون‌ها، مانیتورها و محصولات سینمای خانگی) را عرضه کرد 2012: - محصولات فاقد PVC (بعضی از اجزای لپ‌تاپ‌ها، تلویزیون‌ها، مانیتورها و محصولات سینمای خانگی) را عرضه کرد     - استفاده از بازدارنده‌های شعله کلر در تلفن‌های همراه و پخش‌کننده‌های MP3 را ممنوع کرد 2011: تلفن‌های همراه فاقد ترکیبات بریلیم.را عرضه کرد 2010 - استفاده از کلرید کبالت را ممنوع کرد     - تلفن‌های همراه، دوربین‌ها و پخش‌کننده‌های MP3 جدید فاقد مواد BFR و PVC را عرضه کرد 2008 - استفاده از پرفلورواکتان سولفونیک اسید (PFOS) و ترکیبات آنتیموان را ممنوع کرد     - تلفن‌های همراه فاقد مواد BFR و PVC (بعضی مدل‌ها) را عرضه کرد 2006: - برنامه‌هایی برای کاهش استفاده از مواد BFR و PVC تعیین کرد 2005: - استفاده از مواد PBB و PBDE در محصولات و BFR در مواد بسته‌بندی را ممنوع کرد     - درخت فنی برای کاهش استفاده از مواد BFR (بهبود زنجیره تأمین) را طراحی کرد 2004: کادمیوم (Cd)، سرب (Pb)، جیوه (Hg) و کروم شش‌ظرفیتی (+Cr6) را به‌طور کامل حذف کرد 2003: «استانداردهای کنترل مواد مصرفی در محصولات» را معرفی کرد
2019: -استفاده از هشت نوع از فتالات (DINP‏، DIDP‏، DnOP‏، DnHP‏، DMEP‏، DIPP‏، nPIPP‏، DnPP) را ممنوع کرد -استفاده از استریلیزه‌کننده‌ها/مواد ضد خوردگی برای محصولات دارای تهویه هوا و فیلترهای تصفیه‌کننده هوا (PHMG‏، PGH‏، PHMB‏، CMIT‏، MIT) را ممنوع کرد 2018: استفاده از چهار نوع فتالات (DEHP، ‏BBP، ‏DBP، ‏DIBP) در تمام اجزا را ممنوع کرد 2016: استفاده از چهار نوع فتالات (DEHP، ‏BBP، ‏DBP، ‏DIBP) در اجزای جدید را ممنوع کرد 2015: استفاده از هگزابروموسایکلودودکان (HBCD) و نونیل‌فنل را ممنوع کرد 2013: محصولات فاقد فتالات و آنتیموان (بعضی از اجزای لپ‌تاپ‌ها، تلویزیون‌ها، مانیتورها و محصولات سینمای خانگی) را عرضه کرد 2012: - محصولات فاقد PVC (بعضی از اجزای لپ‌تاپ‌ها، تلویزیون‌ها، مانیتورها و محصولات سینمای خانگی) را عرضه کرد - استفاده از بازدارنده‌های شعله کلر در تلفن‌های همراه و پخش‌کننده‌های MP3 را ممنوع کرد 2011: تلفن‌های همراه فاقد ترکیبات بریلیم.را عرضه کرد 2010 - استفاده از کلرید کبالت را ممنوع کرد - تلفن‌های همراه، دوربین‌ها و پخش‌کننده‌های MP3 جدید فاقد مواد BFR و PVC را عرضه کرد 2008 - استفاده از پرفلورواکتان سولفونیک اسید (PFOS) و ترکیبات آنتیموان را ممنوع کرد - تلفن‌های همراه فاقد مواد BFRs و PVC (بعضی مدل‌ها) را عرضه کرد 2006: - برنامه‌هایی برای کاهش استفاده از مواد BFRs و PVC تعیین کرد 2005: - استفاده از مواد PBB و PBDE در محصولات و BFRs در مواد بسته‌بندی را ممنوع کرد - درخت فنی برای کاهش استفاده از مواد BFR (بهبود زنجیره تأمین) را طراحی کرد 2004: کادمیوم (Cd)، سرب (Pb)، جیوه (Hg) و کروم شش‌ظرفیتی (+Cr6) را به‌طور کامل حذف کرد 2003: «استانداردهای کنترل مواد مصرفی در محصولات» را معرفی کرد
 • استانداردهای کنترل مواد مصرفی در محصولات 475.3 KB دانلود
 • بیانیه انطباق REACH SVHC 185.2 KB دانلود

ما سیستم گواهی Eco-Partner را برای مدیریت دقیق زنجیره تأمین اجرا می‌کنیم

Samsung Electronics ارزیابی Eco-Partner را برای تمام تأمین‌کنندگان محصولات و قطعات اجرا می‌کند تا به‌طور دقیق تمام محصولات و نیز قطعات را بررسی کند.
پس از ارزیابی انطباق این تأمین‌کنندگان با «استانداردهای کنترل مواد مصرفی در محصولات» ما و همچنین ارزیابی سیستم مدیریت کیفیت زیست‌محیطی تأمین‌کنندگان، برای آن‌ها گواهینامه صادر می‌کنیم. تأمین‌کنندگان باید گزارش زیست‌محیطی محصول خود را ارائه دهند که حاوی مدرکی دال بر اطلاعات مربوط به مواد خطرناک مصرفی آن‌ها و همچنین داده‌های به‌دست‌آمده از شرکت تأمین‌کننده مواد خام است. سپس Samsung Electronics، به‌منظور بررسی اسناد و مدارک ارائه‌شده، با بازدید از واحدهای تولیدی تأمین‌کنندگان، ارزیابی دقیقی را به عمل می‌آورد. تأمین‌کنندگان برای حفظ گواهینامه Eco-Partner باید هر دو سال یک‌بار مورد بررسی دقیق قرار بگیرند و چنانچه نتیجه بررسی هر یک از تأمین‌کنندگان منفی باشد، آن تأمین‌کننده از زنجیره تأمین حذف خواهد شد. بدین ترتیب، ما تلاش می‌کنیم تا تأمین‌کنندگانمان را با راهکارهای ابتکاری «مدیریت سبز» خود همراه کنیم. ما به‌جای یک‌بار ارزیابی، از مدیریت و ارزیابی پیوسته بهره می‌گیریم تا مدیریت زنجیره تأمین پایدار را تضمین کنیم.

عکسی از فرآیند کسب گواهینامه Eco-Partner

Samsung Electronics به تحقیق در مورد روش‌های صرفه‌جویی در انرژی ادامه می‌دهد

Samsung Electronics بی‌وقفه تلاش می‌کند محصولاتی با بهره‌وری انرژی بالا تولید کند که ضمن داشتن عملکرد بهتر، انرژی کمتری مصرف کنند. اگر محصولی بتواند با مصرف انرژی کمتر، عملکردی باز هم چشمگیرتر را ارائه دهد، مشتریان می‌توانند در خصوص هزینه‌های انرژی صرفه‌جویی کنند. همچنین، انرژی کمتری صرف تولید برق می‌شود که منجر به انتشار کمتر گازهای گلخانه‌ای می‌گردد. به لطف استفاده از فناوری‌های نوین و با بهره‌وری انرژی بالا، توانستیم میزان انرژی مصرفی محصولاتمان در 2019 را در مقایسه با سال 2008 تا 42 درصد کاهش دهیم. این یعنی ما قادر بودیم در عین کاهش مصرف انرژی به نصف، محصولاتی با عملکرد بهتر تولید کنیم. ولی کار ما به اینجا ختم نمی‌شود - ما به پژوهش ادامه می‌دهیم تا فناوری‌های پیشگامانه‌ای را در جهت کاهش هر چه بیشتر مصرف انرژی توسعه دهیم.

عکسی از محصول با بهره‌وری انرژی

تلاش‌های Samsung Electronics در راستای تولید محصولات آگاه به محیط زیست در سراسر جهان شناخته شده است

محصولات Samsung Electronics به خاطر سازگاری‌شان با محیط زیست در بسیاری از کشورها، از جمله ایالات متحده آمریکا، اروپا، چین و برزیل شناخته شده هستند و گواهینامه‌های زیست‌محیطی مختلفی همچون علامت‌های سازگاری با محیط زیست و برچسب‌های انتشار کربن به آن‌ها اعطا شده است. این موفقیت میسر نشد مگر با تلاش‌های ما در مطالعه و توسعه محصولاتی که ضمن به‌کارگیری فناوری‌های پیشرفته، محیط زیست را در اولویت قرار می‌دهند. اما کار ما به همین جا ختم نمی‌شود، Samsung Electronics همچنان به چشم‌انداز خود با عنوان «PlanetFirst» (سیاره اولویت دارد) عمل خواهد کرد و به کره زمین و محیط زیست اولویت خواهد بخشید. ما نهایت تلاشمان را خواهیم کرد تا زندگی را با آسایش و در عین حال با محیط زیستی پایدار توأم کنیم.

این برچسب زیست‌محیطی جهانی و برچسب بیانیه انطباق محصول زیست‌محیطی توسط Samsung Electronics است. برچسب زیست‌محیطی جهانی دارای برچسب زیست‌محیطی کشورهای کره، چین، سوئد، اروپای شمالی، روسیه، ایالات متحده و برزیل است. بیانیه انطباق محصول زیست‌محیطی شامل Carbon Trust انگلستان، Water Footprint کره و UL EPD ایالت متحده می‌شود.
این برچسب زیست‌محیطی جهانی و برچسب بیانیه انطباق محصول زیست‌محیطی توسط Samsung Electronics است. برچسب زیست‌محیطی جهانی دارای برچسب زیست‌محیطی کشورهای کره، چین، سوئد، اروپای شمالی، روسیه، ایالات متحده و برزیل است. بیانیه انطباق محصول زیست‌محیطی شامل Carbon Trust انگلستان، Water Footprint کره و UL EPD ایالت متحده می‌شود.
حفاظت، استفاده طولانی‌تر و استفاده مجدد
تصویر زمینه از صفحه بهره‌وری انرژی