اصول اخلاقی

فرهنگ شرکتی عادلانه و شفاف

ما صداقت را در تار و پود فعالیت‌های روزانه خود قرار می‌دهیم تا نقش و مسئولیت اجتماعی خود را به نحوی ایفا کنیم که به نفع جایگاه ما به عنوان یک شرکت جهانی تک‌تاز باشد.

 

همانطور که کسب و کار ما در بین کشورهای زیادی در سراسر جهان در حال انجام است، ما تفاوت‌هایی را که در قانون، مقررات و عرف‌ این کشورها وجود دارد تشخیص و مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهیم و درعین حال کسب و کار را به روشی قانونمند و اخلاقی هدایت می‌کنیم. ما سیاست‌های جهانی امنیت داده‌های شخصی را هم برای احترام به حریم خصوصی مشتریان و کارمندانمان و جهت محافظت از داده‌های شخصی آن‌ها توسعه می‌دهیم و به کار می‌‌گیریم. تلاش‌های ما برای مدیریت سیستماتیک انطباق و موارد اخلاقی از اصول اخلاقی کلی سامسونگ و دستورالعمل‌های رفتار تجاری مشتق می‌شود و راهنمای همه کارمندان ما برای انجام کارها و داشتن قضاوت‌های ارزشی است. تیم انطباق ما، که قبلاً تحت نظر دفتر حقوقی قرار داشت، اکنون مستقیماً به مدیرعامل گزارش می‌دهد و رئیس تیم انطباق در همه جلسات هیئت مدیره شرکت می‌کند تا از تصمیمات مهم اتخاذ شده توسط هیئت مدیره حمایت نماید. ما در هر بخش تجاری و دفاتر منطقه‌ای خارج از کشور سازمان‌های اختصاصی راه‌اندازی می‌کنیم تا مسائل انطباق مربوط به هر کسب و کار و منطقه را مدیریت کنند.

مدیریت اصول اخلاقی

ما منشور اخلاقی جهانی خود («اصول کسب و کار سامسونگ») را از طریق وب‌سایت مدیریت اصول اخلاقی در معرض دسترسی تأمین‌کنندگان، مشتریان و سایر ذینفعان برون‌سازمانی و همچنین کارمندان خود می‌گذاریم. همچنین کانالی را فراهم می‌سازیم که هرگونه تخطی از استانداردهای اخلاقی را گزارش دهند. علاوه بر این، «ضوابط اخلاقی کسب و کار کارمندان» که به عنوان استانداردهای اخلاقی مخصوص کارمندان ما عمل می‌کند، در کل به 15 زبان (از جمله کره‌ای) ترجمه شده و در اینترانت داخلی ما قابل دسترسی می‌باشد. جزئیات مربوطه از طریق آموزش‌های جمعی، آنلاین و سمعی/بصری که حداقل یکبار در سال برگزار می‌گردد در بین کارمندان ما در سراسر جهان اشاعه یافته و به اشتراک گذاشته می‌شود. سند جداگانه‌ای با عنوان «ضوابط کسب و کار» نیز در اختیار تأمین‌کنندگان ما قرار می‌گیرد تا رویه‌های تجاری شفافی بنا نهاده شود.

Consumer complaints 30%(2016), 42%(2017), 32%(2018), Others 18%(2016), 16%(2017), 48%(2018), Anti-corruption reports 52%(2016), 42%(2017), 20%(2018)

مدیریت قانون‌مندی

هدف از برنامه قانون‌مندی ما پایه‌گذاری یک فرهنگ شرکتی قانون‌مند است تا خطرات کسب و کار که ممکن است در پی تثبیت قیمت یا تخطی از حقوق مالکیت معنوی رخ دهد به حداقل رسانده شود و از طرفی مسئولیت قوی‌تری در حوزه‌های حقوق بشر، سلامت و ایمنی و همچنین محیط زیست بر عهده گرفته شود. «دستگاه مدیریت برنامه قانون‌مندی» (CPMS) که یک سیستم فناوری اطلاعات برای مدیریت خطرات مرتبط با موضوع قانون‌مندی است، سیاست‌های مخصوص هر حوزه و همچنین جزئیات مربوط به نظارت بر مسائل منطقه‌ای را فراهم می‌سازد. سامانه راهنمایی (Help Desk) ما به کارمندان کمک می‌کند که هرگاه سؤالاتی در ارتباط با کار دارند یا در جاهایی که ضوابط ما برای تعیین موارد غیرقانونی ناکافی به نظر می‌رسد، جلسات پرسش و پاسخ انفرادی را با کارشناسان داشته باشند. سیستم افشاگری ما که تحت دستگاه مدیریت برنامه قانون‌مندی (CPMS) برای کارمندان شکل گرفته است، به نحوی فعالیت می‌کند که محرمانگی افشاگران قویاً تضمین شود.

این تصویری اینفوگرافیک در توضیح عنوان و روند است.
عملکرد واحدهای مرتبط
تشکیل دفتر نظارت بر حریم خصوصی در چارچوب دفتر حقوقی شرکت و تحت مدیریت مستقیم مدیرعامل
انتصاب وکلای مسئول سیاست حفظ حریم خصوصی در واحد کسب و کار مربوطه
نظارت
انجام نظارت مستمر/بر حسب نیاز به کمک واحدها یا کادر اختصاص‌یافته
مدیریت متعاقب
شناسایی عوامل ریشه‌ای مشکلات با انجام تحلیل‌هایی روی روند/نتیجه، اعمال بهبودها، جلوگیری از تکرار مشکل (برای مثال معرفی نمونه‌های واقعی به عنوان بخشی از آموزش)

سیاست حفظ حریم خصوصی

ما سیاست حفظ حریم خصوصی استاندارد و جهانی خود را رسماً اعلام کردیم و سیاست‌های ذیربطی را شکل دادیم که منعکس‌کننده شرایط نظارتی خاص هر منطقه و خصوصیات محلی است. در نتیجۀ این تلاش‌ها، «راهنمای جهانی اطلاعات شخصی» و «راهنمای مدیریتی برای برون‌سپاری پردازش داده‌های شخصی» در اختیار کارمندان ما قرار می‌گیرد تا به عنوان مقررات مدیریتی بکار گرفته شود. ما فرآیندها و سامانه‌هایمان را طوری اداره می‌کنیم که سیاست‌های ذیربط را در بطن امور کسب و کار روزمره‌مان قرار می‌دهد و همواره به انجام بازبینی‌ها و ارائه آموزش‌هایی در مقیاس شرکتی ادامه می‌دهیم.

عملکرد واحدهای مرتبط

تشکیل دفتر جهانی نظارت بر حریم خصوصی در چارچوب دفتر حقوقی شرکت و تحت مدیریت مستقیم مدیرعامل
انتصاب وکلای مسئول سیاست حفظ حریم خصوصی در واحد کسب و کار مربوطه

 

مرور دقیق‌تر بر عملکرد سیاست حفظ حریم خصوصی/دستگاه‌های مدیریتی

انجام بازبینی‌های مستمر و اعمال اصلاحات لازم در سیستم مدیریتی، فنی و حفاظت فیزیکی دستگاه‌ها و خدمات ما که برای مشتریان و کارمندان فعالیت دارد و بر کل فرآیند جمع‌آوری، پردازش و پاکسازی داده‌ها حاکم است

 

آموزش سیاست حفظ حریم خصوصی

ارائه آموزش سیاست حفظ حریم خصوصی به صورت آفلاین/آنلاین که شامل ویژگی‌های شغلی خاص هریک از بخش‌ها (برنامه‌ریزی، تحقیق و توسعه، بازاریابی و غیره) و همچنین آموزش پایه برای تمامی کارمندان است

 

عملکرد دستگاه مدیریتی حقوق حریم خصوصی (PLMS)

الزامی کردن انجام اقدامات پیشگیرانه از طریق استفاده از چک‌لیست خطرات مرتبط به حریم خصوصی داده‌ها که برای بازبینی خطرات متوجه حریم خصوصی داده‌ها در هریک از مراحل محصولات و خدمات شکل گرفته است، از مرحله برنامه‌ریزی و توسعه گرفته تا عملیات و قطع عملیات، و همچنین بازبینی این چک‌لیست از طریق وکلای ذیربط