فلسفه

تعهد ما

تعهد ما به عملکرد مسئولانه در قالب یک شرکت جهانی پیشرو

 
 • فلسفه

شرکت سامسونگ متعهد به رعایت قوانین و مقررات محلی و نیز اجرای منشور اخلاقی جهانی و سختگیرانه‌ای برای کلیه کارمندان خود می‌باشد. این شرکت معتقد است مدیریت اخلاقی نه تنها ابزاری برای واکنش به تغییرات سریع در محیط کسب و کار جهانی است، بلکه به عنوان وسیله‌ای برای ایجاد اعتماد در ذینفعان مختلف خود، از جمله مشتریان، سهامداران، کارمندان، شرکای تجاری و جوامع محلی نیز می‌باشد. شرکت سامسونگ با هدف تبدیل شدن به یکی از پایبندترین شرکت‌های جهان به اصول اخلاقی، همچنان به آموزش و پرورش کارمندان خود ادامه می‌دهد و دستگاه‌های نظارتی را روی کار می‌آورد، ضمن اینکه مدیریت شرکتی عادلانه و شفافی را نیز در پیش می‌گیرد.

پنج اصل کسب و کار Samsung

شرکت سامسونگ الکترونیکس در بیانیه‌ای در سال 2005 پیرامون تعهد خود نسبت به مسئولیت اجتماعی شرکتی در جایگاه یک شرکت پیشتاز جهانی، به «پنج اصل کسب و کار Samsung اشاره کرد. این اصول به عنوان شالوده‌ای برای منشور اخلاقی جهانی این شرکت و همسو با استانداردهای قانونی و اخلاقی و نیز انجام مسئولیت‌های اجتماعی شرکتی آن عمل می‌کند.

1ما پیرو قوانین و استانداردهای اخلاقی هستیم.

 • ما به کرامت و گوناگونی تک‌تک افراد احترام می‌گذاریم.

  ما برای حقوق بنیادین تمام انسان‌ها ارزش قائلیم. کار اجباری، دستمزد ناعادلانه و برده‌کشی از کودکان تحت هیچ شرایطی مجاز نیست. ما نسبت به ملیت، نژاد، جنسیت، مذهب و غیره هیچ تبعیضی قائل نیستیم و کلیه سهامداران و طرفین همکاری را مثل مشتریان یا کارمندان خود می‌دانیم.

 • ما مطابق با قانون و اصول اخلاقی کسب و کار به رقابت عادلانه می‌پردازیم.

  ما از کلیه قوانین کشورهای دیگر و جوامع منطقه‌ای تبعیت می‌کنیم، به ترتیب رقابت در بازار توجه می‌کنیم و به شکلی عادلانه دست به رقابت می‌زنیم. ما از طریق روش‌های غیرقانونی و برگرفته از اصول اخلاقی نادرست تجاری به سودآوری ناعادلانه وارد نمی‌شویم. ما در انجام فعالیت‌های تجاری خود اقدام به گرفتن یا دادن هدیه و رشوه یا ضیافت نمی‌کنیم.

 • ما با ایجاد سوابق حسابرسی دقیق، حسابرسی شفافی را در جریان کار قرار می‌دهیم.

  ما کلیه معاملات را صحیح و دقیق ثبت کرده و مدیریت می‌کنیم تا به تمامی سهامداران خود به وضوح نشان دهیم که فعالیت‌های تجاری ما با استانداردهای بین‌المللی حسابرسی و نیز مقررات حسابرسی هر کشور مطابقت دارد. همانطور که قانون مقرر داشته است، ما در رابطه با ارائه اطلاعات شرکت و نیز جوانب اصلی مدیریت، مانند تغییرات مالی شرکت، شفاف عمل می‌کنیم.

 • ما از دخالت در سیاست اجتناب نموده و بی‌طرفی را سرلوحه کار خود قرار می‌دهیم.

  ما به حقوق سیاسی و تصمیمات سیاسی هر فرد احترام می‌گذاریم، و در چارچوب شرکت وارد فعالیت‌های سیاسی نمی‌شویم. ما بودجه شرکت، نیروی انسانی، تجهیزات و غیره را در جهت اهداف سیاسی بکار نمی‌گیریم.

2ما یک فرهنگ سازمانی پاک را دنبال می‌کنیم.

 • ما زندگی شخصی و عمومی اشخاص را از کلیه فعالیت‌های تجاری کاملاً جدا نگاه می‌داریم.

  در مواقع بروز اختلاف بین شرکت و یک شخص، ما به منافع حقوقی شرکت ارجحیت می‌دهیم. ما با استفاده از اموال شرکت و جایگاه خود اقدام به حمایت از منافع شخصی نکرده و وارد هیچ‌گونه فعالیت‌های نامناسب مثل سوء استفاده یا اختلاس دارایی‌های شرکت نمی‌شویم. ما هیچ معاملاتی با اوراق بهادار قابل فروش نداریم، از جمله خرید و فروش سهام با استفاده از اطلاعات حاصل از منابع رسمی.

 • ما از مالکیت معنوی شرکت و سایر افراد حفاظت کرده و آن را ارج می‌نهیم.

  مالکیت معنوی و اطلاعات محرمانه بدون مجوز یا تأییدیه قبلی از شرکت خارج نمی‌شود. ما به مالکیت معنوی سایرین احترام گذاشته و خود را درگیر هیچ اقدام قانون‌شکنانه‌ای مثل استفاده غیرمجاز، بازسازی، توزیع، تغییر و غیره نمی‌کنیم.

 • ما محیطی سالم را پرورش می‌دهیم.

  ما هرگونه رفتاری را که ممکن است منجر به لطمه وارد کردن به روابط سالم بین همکاران شود، مجاز نمی‌شماریم؛ از جمله آزار و اذیت جنسی، تراکنش‌های مالی یا خشونت. ما از تشکیل حزب‌هایی که بتواند منجر به ناسازگاری در درون گروه شود جلوگیری نموده و به سازمان‌دهی گروه‌های خصوصی دست نمی‌زنیم.

3ما به مشتریان، سهامداران و کارمندان احترام می‌گذاریم.

 • ما رضایت مشتری را در صدر اولویت‌های خود قرار می‌دهیم.

  ما محصولات و خدماتی ارائه می‌دهیم که نیازها و انتظارات مشتریان را برآورده کند. ما روابطی گرم و دوستانه با مشتریان خود داریم و متواضعانه پذیرای پیشنهادات و شکایات هستیم. همچنین به اطلاعات احترام گذاشته و آن را ارج می‌نهیم.

 • ما مدیریتی را دنبال می‌کنیم که مبتنی بر توجه به ارزش‌های سهامداران است.

  ما با فراهم‌سازی بسترهای سرمایه‌گذاری معقول و ارتقای بهره‌وری عملیاتی، مزایای بلندمدتی را برای سهامداران ایجاد می‌کنیم. ما با انجام فعالیت‌های مدیریتی پیوسته، مزایای پایداری ایجاد کرده و ارزش بازاری شرکت را بالا می‌بریم. بعلاوه، به حقوق، تقاضاها و ایده‌های معقول سهامداران احترام می‌گذاریم.

 • ما در جهت بهبود «کیفیت زندگی» کارمندان خود گام برمی‌داریم.

  ما فرصت‌های برابری را در اختیار تمامی کارمندان می‌گذاریم و مطابق با توانایی‌ها و عملکردشان، عادلانه با آنها رفتار می‌کنیم. ما کارمندان را به خود توسعه‌گری مداوم ترغیب کرده و از بهبودهای لازم برای انجام وظایف‌شان حمایت می‌کنیم. بعلاوه، ما محیط کاری پویایی را می‌سازیم که امکان کار خودمختار و خلاقانه در آن وجود داشته باشد.

4ما برای محیط زیست، ایمنی و سلامت اهمیت قائلیم.

 • ما مدیریت سازگار با محیط زیست را در پیش می‌گیریم.

  ما از استانداردهای بین‌المللی حاکم بر حفاظت از محیط زیست، قوانین ذیربط، آیین‌نامه‌ی تابع و مقررات داخلی پیروی می‌کنیم. ما در انجام تمامی فعالیت‌های تجاری مثل توسعه، تولید، فروش و غیره، برای حفاظت از محیط زیست پیوسته تلاش می‌کنیم. ما در بهره‌برداری مؤثر از منابع، از جمله بازیافت منابع، کوشا هستیم.

 • ما روی ایمنی و سلامت افراد تکیه می‌کنیم.

  ما از استانداردهای بین‌المللی حاکم بر ایمنی، قوانین ذیربط، آیین‌نامه‌ی تابع و مقررات داخلی پیروی می‌کنیم. ما از مقررات ایمنی تبعیت نموده، محیط کاری آسوده‌ای را ایجاد کرده و از وقوع حوادث ناشی از سهل‌انگاری جلوگیری می‌نماییم.

5ما یک شهروند شرکتی هستیم که در قبال جامعه خود مسئولیت داریم.

 • ما در مقام یک شهروند شرکتی، به تعهدات اساسی خود صادقانه عمل می‌کنیم.

  ما در جهت افزایش اعتماد نسبت به مسئولیت و تعهد شرکت به عنوان عضوی از جامعه منطقه گام برمی‌داریم. ما برای اشتغال‌زایی امن سخت‌کوشانه تلاش می‌کنیم و مسئولیت خود در قبال پرداخت مالیات را حقیقتاً درک می‌کنیم.

 • ما روابط خود با شرکای تجاریمان را بر مبنای همزیستی و موفقیت توأمان بنا می‌کنیم.

  روابط دوسویه‌ای را بر اساس اعتماد متقابل با شرکای تجاری خود ایجاد می‌کنیم و به آنها به چشم همکاران راهبردی خود نگاه می‌کنیم. به دنبال پیشرفت جمعی هستیم و سعی می‌کنیم از طریق حمایت قانونی و اخلاق حرفه‌ای، رقابت‌جویی آنان را تقویت کنیم.

 • ما به ویژگی‌های اجتماعی و فرهنگی حاضر احترام می‌گذاریم و به مدیریت مشترک (همکاری/موفقیت دوجانبه) دست می‌زنیم.

  ما به قوانین، فرهنگ و ارزش‌های جامعه منطقه‌ای توجه نموده و در بهبود کیفیت زندگی نقش ایفا می‌کنیم. ما با انجام فعالیت‌هایی در راستای منافع عمومی از جمله مطالعه معنوی و هنری، فعالیت‌های فرهنگی ورزشی و غیره، روی توسعه جامعه‌ای سالم چشم می‌دوزیم. ما در فعالیت‌های خدمات اجتماعی مانند کار داوطلبانه، امدادرسانی در بلایا و غیره، مشارکت فعالانه‌ای داریم.