هوای تازه‌تر برای رستوران‌ها

مناسب رستوران

هوای تازه‌تر برای رستوران‌ها

رستوران‌ها برای جلوگیری از انتشار بوی پخت و پز و غذا از آشپزخانه تا میزهای غذاخوری نیازمند تأمین هوا به مقدار عظیم و نیز تعادل هوا هستند

هوای تازه‌تر برای رستوران‌ها
سؤالی دارید؟
سؤالی دارید؟

کنترل جداگانه هریک از قسمت‌ها

اگر رستوران‌ها نتوانند سیستم تهویه مطبوعشان را متناسب با هریک از قسمت‌های عملیاتی خود تنظیم کنند، امکان دارد هزینه و انرژی زیادی را هدر دهند. دستگاه‌های تهویه مطبوع سامسونگ امکان کنترل مستقل و جداگانه دما و جریان هوا را در فضاهای مختلف برایتان فراهم می‌سازد. این دستگاه‌ها مخصوصاً برای رستوران‌های بخش‌بندی‌شده همراه با لابی، فضای غذاخوری، آشپزخانه، بک آفیس یا جاهایی که ساعات کاری متغیر است مناسب می‌باشد.

᠎

سهولت در تعدیل و مدیریت

سیستم‌های معمولی HVAC صرفاً مجهز به سیستم کنترل مرکزی هستند، اما امکان تنظیم جداگانه عملکرد را تقریباً غیرممکن می‌سازد. دستگاه‌های تهویه مطبوع سامسونگ از کنترل‌گرهای جداگانه برخوردارند که کنترل کاملاً اختصاصی هریک از مکان‌های خاص، مثل آشپزخانه‌ها، را میسر می‌سازد. یک کنترل‌گر مرکزی و یک سیستم مدیریتی با کاربری آسان وجود دارد که از آن می‌توان برای نظارت و تعدیل شرایط در انواع مختلف مکان‌های مهم رستوران، از جمله سالن‌های غذاخوری، استفاده نمود.

᠎

محیط‌های رستورانی با بوی مطبوع‌تر

چیزی که اصلاً نمی‌خواهید به هنگام خوردن غذا در رستوران تجربه کنید بوی بد و ماندگار غذاست. بنابراین دستگاه‌های تهویه مطبوع سامسونگ نه تنها محیطی دلچسب با هوای تازه را در کنار توزیع هوای بدون باد برای میهمانان رستوران بوجود می‌آورد، بلکه از پخش شدن بوهای نامطبوع نیز جلوگیری می‌کند. به خاطر تلفیق کردن سیستم مکش هوا با تهویه مطبوع در یک دستگاه، این دستگاه‌ها برای استفاده در آشپزخانه رستوران بسیار مناسب هستند.

محیط‌های رستورانی با بوی مطبوع‌تر