مسئولیت های اجتماعی سامسونگ
با جنبه های گوناگون مسئولیت های اجتماعی سامسونگ در ایران بیش تر آشنا شویم

مجموعه ی برنامه ها و فعالیت هایی است که این شرکت » مسئولیت های اجتماعی سامسونگ «در سراسر دنیا اجرا می کند تا عده ی بیش تری از انسان ها بتوانند به آن چه نشدنی به نظر می رسددست یابند و همان کسی باشند که در دل می خواهند. این برنامه ها همواره در پی ارائه یامکاناتی به منظور تقویت آموزش، اشتغال، سلامت و محیط زیست در جامعه هستند. در کشورایران و در سال 2018 ، مسئولیت های اجتماعی سامسونگ از طریق این سه پروژه دنبالمی شود:

  • کتابخانه های گویای سامسونگ
  • آکادمی مهندسی سامسونگ
  • مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر

هر سه پروژه ی یادشده سابقه ای چند ساله دارند و در سال جاری میلادی، با تمرکز بیش تر و بافعالیت هایی گسترده تر ادامه پیدا کرده اند.

کتابخانه های گویای سامسونگ مراکزی هستند که می کوشند با مجموعه ای اختصاصی و بزرگ از کتاب های صوتی و تجهیزات مناسب نابینایان و کم بینایان، ارتباط آن ها با دنیای اطراف شان را بیش تر کنند. این کتابخانه ها از سال 2012 میلادی تجهیز و افتتاح شده اند و در حال حاضر در ۱۵ شهر کشورمان پذیرای نابینایان و کم بینایان هستند.

آکادمی مهندسی سامسونگ از سال 1393 با هدف آموزش و اشتغال‌زایی و با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای تهران آغاز به کار کرده است. این مرکز فضایی مناسب برای ارائه‌ی آموزش‌های تخصصی رایگان و مهارت‌های کارآمد به تکنسین‌های ایرانی است که تا کنون بیش از ۲۰۰۰ نفر در آن در چهار گرایش موبایل و تبلت، لوازم خانگی، سیستم‌های تهویه‌ی مطبوع و سیستم‌های صوتی و تصویری فارغ‌التحصیل شده‌اند. برای آشنایی بیش‌تر با عملکرد این مرکز از پیج اینستاگرام "آکادمی مهندسی سامسونگ" بازدید کنید.

مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر پروژه‌ی مشترکی با دانشگاه صنعتی امیرکبیر و فضایی برای رشد استارتاپ‌های راهکارآفرین است. تمرکز این پروژه، شتاب بخشیدن به استارتاپ‌هایی است که در پی راهکارهایی نوآورانه و همسو با نیازهای جامعه‌اند. برای آشنایی بیش‌تر با عملکرد این مرکز، روی لینک زیر کلیک کنید.