مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر

همکاری شرکت سامسونگ و دانشگاه امیرکبیر برای حمایت از راهکارآفرینان

شرکت سامسونگ و دانشگاه امیرکبیر با باور به حمایت از راهکارهای نوآورانه و همسو با نیاز جامعه و در چارچوب یک همکاری مشترک، «مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر» را در اردیبهشت 1396 راه‌اندازی کردند.

 

مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر (Samsung AUT Tech.) میزبان و حامی آن دسته از استارتاپ‌هایی است که در حوزه‌های بهداشت و سلامت، آب و محیط زیست، انرژی، مهندسی پزشکی و آموزش حرفی برای گفتن دارند؛ چرا که راهکارهای نوآورانه در این حوزه‌ها می‌توانند رشد انسانی گسترده‌تری برای تمام شهروندان جامعه فراهم آورند. این مرکز که شعار «با هم به فردا نزدیکیم» را سرلوحه‌ی کار خود قرار داده، در چارچوب مسئولیت‌های اجتماعی سامسونگ در ایران فعالیت می‌کند و دستاوردهای آن به بهبود آموزش، کارآفرینی، سلامت و محیط زیست در جامعه یاری می‌رساند.

 

استارتاپ‌های راهکارآفرینِ حاضر در این مرکز، از یک فضای کاریِ گروهی و مشترک برخوردار می‌شوند تا ایده‌های خود را بهتر پرورش دهند و پروژه‌ها را با تمرکز بیش‌تری توسعه دهند؛ به این ترتیب یکی از چالش‌های اصلی این تیم‌ها برای راه‌اندازی کسب‌و‌کارشان تا حدودی برطرف می‌شود. هم‌چنین با مشاوره‌ی فنی وتخصصی کارشناسان و مربیان، فرآیند ایده تا محصول کوتاه‌تر و پربازده‌تر خواهد شد.

 

خدمات مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر به استارتاپ‌های راهکارآفرین شامل تدارک فضای کاری مشترک، ارائه‌ی مشاوره‌ی فنی و تخصصی، برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی، حمایت مالی و تامین تجهیزاتِ لازم است. این حمایت‌ها و خدمات در سه دوره‌ی متوالی با نام‌های برنا، بینا و دانا عرضه می‌شود:

 

·       دوره‌ی برنا (۳ ماهه): ارائه‌ی مشاوره و آموزش‌های لازم به گروه‌های صاحب ایده‌های نوآورانه برای آشنایی با مفاهیم مدیریتی، پیاده‌سازی تئوری‌های مرتبط در پروژه‌های پژوهشی و کاربردی، سازمان‌دهی تیم‌ها

·       دوره‌ی بینا (۳ ماهه): تولید نمونه‌ی اولیه‌ی محصول از سوی استارتاپ‌های موفق دوره‌ی برنا و شناسایی بازار کسب‌وکار

·       دوره‌ی دانا (۶ ماهه): تجاری‌سازی محصول توسعه‌یافته پس از گذراندن دوره‌های برنا و بینا

 

تمامی مراحل حمایت مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر از ایده‌ها و تیم‌های انتخابی رایگان است و در نهایت نیز این مرکز سهمی از مالکیت استارتاپ‌های حمایت‌شده نخواهد داشت.

 

مرکز فناوری سامسونگ امیرکبیر سکویی برای راهکارآفرینی است که تا کنون توانسته پشتیبانِ بیش از ۳۰ استارتاپ باشد. شرکت سامسونگ امیدوار است گام‌هایی که این مرکز در جهت مسئولیت‌های اجتماعی برمی‌دارد، منجر به ایجاد تغییرات ملموسی برای شهروندان شود و مسیر رسیدن به آینده‌ای روشن را برای همگان هموارتر سازد.