ترفندها

یک وعده غذایی دلچسب و سالم برای یک نفر

آشپزی نباید کار چندان سختی باشد. در واقع می‌توان غذای خوشمزه و مقوی را به طرز آسان تهیه کرد. در اینجا یک نمونه عالی از وعده غذایی سالم برای یک نفر از سرآشپز ستاره‌دار میشلن آورده شده است.

فیله ماهی قزل‌آلا که با زیبایی با سبزیجات رنگارنگ روی آن در بشقاب تزئین شده است. بشقاب سفید همراه با ظروف نقره‌ای روی زیر بشقابی قرار دارد. فیله ماهی قزل‌آلا که با زیبایی با سبزیجات رنگارنگ روی آن در بشقاب تزئین شده است. بشقاب سفید همراه با ظروف نقره‌ای روی زیر بشقابی قرار دارد.
Michel Triosgros، یکی از اعضای Club des Chefs سامسونگ، در حالی که دستانش را مقابل سینه گره زده لبخند می‌زند. در تصویر دیگری، او به میزی تکیه داده، و با ظرافت در حال آماده کردن ظرف غذایی است. Michel Triosgros، یکی از اعضای Club des Chefs سامسونگ، در حالی که دستانش را مقابل سینه گره زده لبخند می‌زند. در تصویر دیگری، او به میزی تکیه داده، و با ظرافت در حال آماده کردن ظرف غذایی است.
آشنایی با سرآشپز Troisgros
سرآشپز Michel Triosgros مالک رستوران بسیار معروف و مورد تحسین Troisgros در پاریس است. او که با داشتن 3 ستاره میشلن، با تقاضاهای زیادی روبرو است، در حال حاضر به‌عنوان مشاور آشپزی در هتل Orient بانکوک، عضوی از هیئت مدیره Relais & Chateaux و شریک هتل Lancaster پاریس مشغول به کار است. او در سال 2001 در مسکو رستوران Koumir مشهور را افتتاح کرد و عضو مؤسس Club des Chef سامسونگ است.
قزل‌آلای رنگین روی تخته برش قرار دارد و اطراف آن پیاز، هویج، کدو سبز، فلفل دلمه‌ای قرمز و زرد، گوجه گیلاسی چند رنگ، سیب سبز، فلفل سفید و سیاه، سس ورستر شایر، روغن فندق، نمک، خردل، روغن زیتون و سرکه قرار دارد. قزل‌آلای رنگین روی تخته برش قرار دارد و اطراف آن پیاز، هویج، کدو سبز، فلفل دلمه‌ای قرمز و زرد، گوجه گیلاسی چند رنگ، سیب سبز، فلفل سفید و سیاه، سس ورستر شایر، روغن فندق، نمک، خردل، روغن زیتون و سرکه قرار دارد.

ترکیبات

- 1 عدد قزل‌آلای رنگین (250 گرم)، 1 عدد پیاز قرمز، 2 عدد هویج، نصف کدو سبز، 1 عدد فلفل دلمه‌ای زرد، 1 عدد فلفل دلمه‌ای قرمز، 4 عدد گوجه گیلاسی قرمز، 4 عدد گوجه گیلاسی زرد، 1 عدد سیب سبز
- 6 قاشق غذاخوری روغن زیتون، 1/3 قاشق چای‌خوری نمک، 1/3 قاشق چای‌خوری فلفل سیاه، 1 قاشق چای‌خوری خردل، 1 قاشق چای‌خوری سس ورستر شایر، نصف قاشق چای‌خوری سرکه شری، 1 قاشق چای‌خوری روغن فندق، 1/3 قاشق چای‌خوری فلفل سفید، 1/3 قاشق چای‌خوری نمک

3 مرحله برای فیله کردن قزل‌آلا 3 مرحله برای فیله کردن قزل‌آلا

مرحله 1: 3 مرحله فیله کردن قزل‌آلای رنگین به روش صحیح

- به آرامی با چاقوی‌تان به‌صورت افقی ماهی را برش دهید به طوری که چاقو را از طرف سر به طرف دم بکشید.
- سپس دم را قطع کنید و آبشش‌ها و باله‌ها را جدا کنید.
- کمی به آن نمک و فلفل بزنید.

طبخ قزل‌آلا طبخ قزل‌آلا
سرآشپز روغن زیتون را در ماهیتابه سرخ کردنی می‌ریزد و آن را روی اجاق القایی Chef Collection سامسونگ قرار می‌دهد تا گرم شود. او ماهی را در ماهیتابه قرار می‌دهد و با قاشقی ماهی را با روغن زیتون چرب می‌کند. به آرامی با کمک کفگیر ماهی را زیر و رو می‌کند. سرآشپز روغن زیتون را در ماهیتابه سرخ کردنی می‌ریزد و آن را روی اجاق القایی Chef Collection سامسونگ قرار می‌دهد تا گرم شود. او ماهی را در ماهیتابه قرار می‌دهد و با قاشقی ماهی را با روغن زیتون چرب می‌کند. به آرامی با کمک کفگیر ماهی را زیر و رو می‌کند.

مرحله 2: طبخ فیله‌های قزل‌آلا در ماهیتابه سرخ‌کردنی

- روغن زیتون را در ماهیتابه سرخ‌کردنی ریخته و روی اجاق القایی Chef Collection سامسونگ که از تکنولوژی شعله مجازی برخوردار است با درجه حرارت متوسط گرم کنید.
- ماهی را درون ماهیتابه قرار دهید.
- با کفگیر به آرامی ماهی را بردارید و دوباره در ماهیتابه قرار دهید تا مطمئن شوید به ماهیتابه نمی‌چسبد.
- وقتی که ماهی در حال طبخ است با قاشق کمی روغن زیتون به ماهی اضافه کنید.
- با کفگیر آن را برگردانید تا طرف دیگر آن هم بپزد.
- به آن فلفل بزنید.

آماده کردن سبزیجات آماده کردن سبزیجات
Front Silver Front Silver
RT840 PN Top Freezer with Twin Cooling Plus™,618 L
تضمین می‌کند که مواد غذایی تا دو برابر مرطوب و تازه بماند.

مرحله 3: آماده کردن سبزیجات برای دستیابی به طعم و طراوتی عالی

- سیب، هویج، گوجه‌های گیلاسی، کدو سبز، و فلفل دلمه‌‌ای‌ها را که در یخچال قرار دارند و یخچال به دلیل داشتن فناوری خنک‌کننده دوگانه Twin Cooling Plus™‎ آن‌ها را تازه نگه داشته پوست بگیرید.
- همه سبزیجات—2 عدد هویج، 4 عدد گوجه گیلاسی قرمز، 4 عدد گوجه گیلاسی زرد، نصف کدو سبز، 1 عدد فلفل دلمه‌ای زرد، 1 عدد فلفل دلمه‌ای قرمز، و 1 عدد پیاز— را به تکه‌های کوچک برش دهید. سیب را به‌صورت نوارهای باریک و بلند برش دهید.

طبخ سبزیجات طبخ سبزیجات

مرحله 4: اکنون سبزیجات را بپزید

- در حالی که قزل‌آلای رنگین در حال طبخ روی اجاق القایی Chef Collection سامسونگ است، سبزیجات و سیب را در همان ماهیتابه اضافه کنید.
- در یک طرف ماهیتابه ماهی را بپزید و در طرف دیگر سبزیجات را در روغن باقیمانده کمی بپزید تا ترد و تازه شوند.
- در سمت راست، ماهیتابه کوچک‌تری روی اجاق القایی Chef Collection سامسونگ قرار دهید و اگر سبزیجاتی باقیمانده در آن بریزید. قابلیت انعطاف القا کمک می‌کند آشپزی و پخت و پز هم‌زمان روی اجاق کار راحتی باشد.

تهیه سالاد وینِیگرت تهیه سالاد وینِیگرت

مرحله 5: تهیه سس عالی وینِیگرت

- در یک ظرف کوچک سس، خردل، سس ورستر شایر و سرکه شری اضافه کنید.
- کمی نمک و فلفل سفید اضافه کنید.
- با یک قاشق همه ترکیبات را کامل هم بزنید.
- با همان قاشق، با دقت وینِیگرت را در کنار ماهی اضافه کنید.

قرار دادن ظرف غذا قرار دادن ظرف غذا
- با دقت قزل‌آلا را در بشقاب سرو غذا بکشید.  - سپس سبزیجات را با ظرافت و هنرمندانه در اطراف و روی ماهی بچینید. - با دقت قزل‌آلا را در بشقاب سرو غذا بکشید.  - سپس سبزیجات را با ظرافت و هنرمندانه در اطراف و روی ماهی بچینید.

مرحله 6: چینش و تزئین غذا در بشقاب به طرز عالی

- با دقت قزل‌آلا را در بشقاب سرو غذا بکشید.
- سپس سبزیجات را با ظرافت و هنرمندانه در اطراف و روی ماهی بچینید.

تهیه غذا در یک آشپزخانه ساده، مؤثر و هوشمند

از دستورالعمل‌های سریع تا دمای خنک عالی در صورت تقاضا، با ملزومات ما آشنا شوید

در ادامه این مطالب را بخوانید