طراحی

ماجرای طراحی سریف

سریف که توسط براداران بورولک طراحی شده است فصل جدیدی را در زیبایی‌شناسی تلویزیون رقم می‌زند.

طراحان مبلمان فرانسوی یعنی برادران بورولک (رونان و اروان) در حال تماشای سریف ۲۰۱۹ در یک اتاق نشیمن مدرن هستند.

رونان و اروان بوورولک به اشیای بی‌روح، ویژگی‌های شاعرانه می‌بخشند. آن‌ها توجه بسیاری را از سوی بزرگ‌ترین نام‌های صنعت طراحی، به خود معطوف کرده‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به ویترا، های، کارتل و بسیاری دیگر اشاره کرد. اروان بورولک درباره ارزش زیبایی‌شناختی طراحی خود و نمود آن در سریف به بحث می‌نشیند.

"سریف می‌تواند در زمان سفر کند"

برادران بورولک ارزش زیبایی‌شناسی ویژه‌ای را که در طراحی سریف به کار رفته است توضیح می‌دهند.
برادران بورولک در یک مصاحبه اختصاصی با سامسونگ، به فلسفه طراحی خود و ارزش زیبایی‌شناختی در طراحی سریف (محصول جدید تلویزیون‌های سامسونگ که فضا را بهتر می‌کنند) می‌پردازند. آن‌ها در حال بحث درباره ایده‌های طراحی خود، در سالن نمایش ویترای فرانسه نشان دا

بدون مرز، بالاتر و فراتر

بسیار ساده انگارانه خواهد بود اگر برادران بورولک را تنها به عنوان طراح مبلمان معرفی کنیم. چراکه دامنه کار آنها بالاتر و فراتر از مرزهاست. برادران بورولک همیشه سعی می‌کنند تا بر روی کارآمدی و ارزش ذاتی سوژه‌ها تمرکز کنند. در نتیجه سریف، علی‌رغم اینکه یک تلویزیون محسوب می‌شود، دارای زبانی شیوا و حضوری لطیف است تا جایگاه خود را در دنیای طراحی مدرن حفظ کند.

نمای کناری سریف (یک تلویزیون سامسونگ که در قالب طراحی مبلمان مدرن و توسط برادران بورولیک ساخته شده است) به شکل حرف انگلیسی I است.
تلویزیون سریف سامسونگ پایه‌دار، در حالت آمبیانت و در محل سالن نمایش ویترا قرار دارد که نشان دهنده ایده‌هایی برای تلویزیون و پایه‌های آن در طراحی داخلی است.

بی دردسر، با محیط یکی می‌شود.

مانند سایر کارهای برادران بورولک، سریف بدون هیچ دردسری خود را با محیط یکی می‌کند. تلویزیون سریف بدون هیچ دردسری خود را با محیط یکی می‌کند. آن‌ها با ظرافت صفحه سیاه و خالی تلویزیون را با حالت آمبیانت جایگزین کرده‌اند که بیننده را در شرایط شاعرانه‌ای، مثل خیره شدن به مزارع بی‌پایان و حس خوب قطره‌های باران، قرار می‌دهند. حالت آمبیانت راهی است برای بی‌صدا کردن تلویزیون در زمانی که باید ناپدید شود، تا به این ترتیب لحظه‌ای را که مخاطب نیاز به آرامش اعصاب دارد خلق کند.

سه ایده الهام‌بخش برای طراحی داخلی با استفاده از سریف، که در سالن نمایش ویترای فرانسه عکاسی شده است. تصویر اول یک تلویزیون سریف را در حالت آمبیانت نشان می‌دهد که بر روی پایه‌های زمینی سیاه رنگ نصب شده است و در مقابل یک صندلی سیاه قرار دارد. تصویر دوم یک تلویزیون سریف را در حالت آمبیانت نشان می‌دهد بدون پایه و به سادگی بر روی یک قفسه سه طبقه در اتاق نشیمن قرار دارد. تصویر سوم مردی را نشان می‌دهد که یک توپ بیسبال تزیینی را بر روی سطح عریض و صاف سریف قرار می‌دهد.

به طور یکپارچه، فضاها را به هم پیوند می‌دهد.

به دلیل تقارن زیاد شکل حرف انگلیسی I مانندِ آن، سریف می‌تواند خود را کاملاً با محیط یکی کند تا مخاطب ارتباط بیشتر و تجربه بهتری داشته باشد. بنابراین، برخلاف سایر تلویزیون‌های جاگیر، سریف نه تنها فضاها را به یکدیگر پیوند می‌دهد، بلکه یک رابطه زنده را با انسان شکل می‌دهد. اگر فضای داخلی را یک کلاژ فرض کنیم، سریف می‌تواند تکه‌ای همخوان باشد که به صورت یکپارچه‌ای در هر چارچوب فضایی و زمانی تلفیق شود.

حالت I شکل سریف دارای زبانی شیواست که آن را به جزئی آشکار از هر مکانی تبدیل می‌کند.
طراحان سریف، برادران بورولیک در سالن نمایش ویترا در فرانسه. لوگوی ویترا در سمت راست پایین تصویر به چشم می‌خورد.

فارغ از زمان و شاعرانه

با گذشت زمان، آینده در گذشته محو می‌شود. اما، آثار رونان و اروان بورولیک با گذر زمان کهنه نمی‌شوند چراکه کارهای آنها جوهره "اکنون" را در خود دارند. از آنجا که سریف برای گذر زمان طراحی شده، این تلویزیون اثری ملموس است که آغشته به نشانه‌های شاعرانه‌ای است که مخاطب حتی با گذشت زمان آن را به خاطر می‌سپارد.

منبع الهامی منحصر‌به‌فرد برای فضای شما

سریف برادران بورولیک حس شاعرانه فضای شما را تکمیل می‌کند.

سریف ۲۰۱۹ (سفید)

سریف ۲۰۱۹ (سفید)

سریف ۲۰۱۹ (آبی تیره)

سریف ۲۰۱۹ (آبی تیره)

در ادامه بخوانید...