پاسخ ما به کووید-19

خطاب به جامعه جهانی سامسونگ می‌گوییم،

با ادامه شیوع کووید-19 در سراسر جهان، ما به یاد تک‌تک شما هستیم. می‌دانیم که این موقعیت روی هرکدام از شما تأثیر متفاوتی داشته است و کووید-19 تأثیر ماندگاری بر جامعه ما خواهد داشت. با وجود دشوار بودن این دوران، ما نیز به سرسختی خود برای بازگشت به زندگی عادی امیدواریم. ما نشان می‌دهیم که چگونه به‌ عنوان جامعه‌ای جهانی می‌توانیم فارغ از مکان یا شرایط، با بودن در کنار هم از پس شاید یکی از مهم‌ترین چالش‌های عمرمان برآییم.


برای گذر از این روزهای بلاتکلیفی، ما در سامسونگ وظیفه مهمی برای مراقبت از کارکنان، حمایت از مشتریان و کمک به جوامع خود داریم. از این رو برای یاری از آنان که به ما به ‌عنوان جامعه کمک می‌کنند تا توانمندتر از این بحران عبور کنیم، منابعی را اختصاص می‌دهیم.

حمایت از نیروی کار جهانی خود

ما در مدت اخیر تیم‌های واکنش منطقه‌ای را در سراسر جهان ایجاد کرده‌ایم تا منابع و آخرین اخبار درباره جدیدترین دستورالعمل‌ها از طرف متخصصین حوزه سلامت را در اختیار کارکنان‌مان قرار دهند. سفرهای تجاری صرفاً به مسافرت‌های مأموریتی حیاتی محدود شده است و به کارکنان خود اکیداً توصیه کرده‌ایم تا حد ممکن از خانه کار کنند. به‌علاوه در صورت لزوم برای حمایت از اقدامات فاصله‌گذاری اجتماعی، برخی از مراکز و فروشگاه‌هایمان را بسته‌ایم.


دفاتر و مراکزی را که وجودشان برای ارائه محصولات و خدمات مورد نیاز کاربران ضروری است، ملزم کرده‌ایم غربالگری سلامت و بررسی دمای بدن را پیش از ورود افراد انجام دهند و ضدعفونی کامل و منظم را در این مراکز اجرا می‌کنیم. ما در سراسر جهان شیوه‌هایی را در نظر می‌گیریم تا به کارکنان خود و خانواده‌هایشان که این بیماری فراگیر جهانی بر آنها تأثیر گذاشته است، کمک کنیم.


در ایران هم شرکت سامسونگ برای مراقبت از کادر فروشگاهی خود اقداماتی مثل کاهش تعداد نیروهای فعال در هر مرکز و ترغیب به دورکاری از خانه، کنترل روزانه دمای بدن نیروها و مرخص کردن فوری افراد دارای نشانه‌های مشکوک، آموزش کادر فعال مراکز خدمات پس از فروش با استفاده از راهنماها و پروتکل‌های پیشگیری از بیماری کووید19 و آموزش آنلاین برای مبارزه با عارضه‌هایی مانند اضطراب، افسردگی و استرس را در دستور کار خود قرار داده است. ما هر آنچه در توان داریم انجام می‌دهیم تا از کارکنان خود، که مهم‌ترین بخش کسب و کار ما هستند، محافظت کنیم.

خدمات‌رسانی به مشتریان و شرکای ارزنده خود

روابطی که در طول 50 سال گذشته با مشتریان و شرکای خود ایجاد کرده‌ایم، والاترین اهمیت را برای ما دارد.


"با منتقل شدن محل کار و آموزش به خانه در زندگی روزمره، ما اینجاییم تا با ارائه محصولات و خدماتی که به شما امکان می‌دهند زندگی را پی بگیرید و با عزیزان خود در ارتباط باشید، از شما و خانواده‌تان پشتیبانی کنیم. ما در اینجا پشتیبانی آنلاین را در Samsung.com با خدمات‌رسانی شبانه‌روزی به مشتریان، به شما ارائه می‌کنیم. برای مشتریانی که ضمانت‌نامه سازنده محصول آنها به علت در دسترس نبودن خدمات ما بر اثر کووید-19، منقضی شده است، از تاریخی که خدمات تعمیراتی ما دوباره در دسترس قرار بگیرد، دوره تمدید یک‌ماهه‌ای ارائه می‌شود.


شرکت سامسونگ در راستای خدمات رسانی بهتر به کاربران ایرانی خود گارانتی محصولات همراه که در دوران قرنطینه و بسته بودن مراکز به اتمام می‌رسید را بصورت خودکار تمدید کرد تا پس از این دوران امکان استفاده از گارانتی برای مشتریان وجود داشته باشد. از طرف دیگر تغییر ساعات کاری یا بسته شدن مراکز هم بصورت منظم به اطلاع مشتریان رسید.
برای مراقبت از سلامتی مراجعه‌کنندگان به فروشگاه‌ها هم کنترل دمای مراجعان در زمان ورود، ضدعفونی کردن دستگاه‌های نمونه قبل و بعد از استفاده توسط مشتریان و رعایت فاصله میان مشتریان و کارمندان در فروشگاه‌های منتخب اجرایی شد. شرایط سلامتی کارمندان فروشگاه بصورت مداوم پایش شده و همچنین شرکت لیست تمامی فروشگاه‌هایی که توصیه‌های بالا را بصورت کامل رعایت می‌کردند جهت اطمینان خاطر مراجعان در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کرد. به فروشگاه‌ها توصیه شد فروش خود را به سمت سفارش تلفنی و تحویل در محل ببرند و لیست فروشگاه‌های اجرا کننده این مورد نیز منتشر شد. در نهایت نیز فروشگاه‌ها و مراکز خدمات پس از فروش سامسونگ مطابق دستورالعمل ستادمبارزه با کرونا، در دوران قرنطینه تعطیل شدند."

ادای دین به جوامع خود

از ماه ژانویه به این سو، سامسونگ به دولت‌ها و جوامعی که کووید-19 بیشترین تأثیر را روی آنها گذاشته است، کمک مالی و کالایی به ارزش 29 میلیون دلار آمریکااهدا کرده است تا در انجام اقدامات امدادی شامل خرید تجهیزات پزشکی و کیت‌های بهداشتی مثل ماسک دغدغه کمتری داشته باشند. ما تلفن‌های هوشمند را به بیماران در قرنطینه اهدا می‌کنیم تا به آنها کمک کنیم با خانواده و دوستان در ارتباط بمانند. همچنین تصفیه‌کننده هوا و وسایل دیگر را به بیمارستان‌ها و مراکز قرنطینه اهدا می‌کنیم. علاوه بر این به مؤسسات آموزشی تبلت‌هایی اهدا شده تا کودکان بتوانند خارج از کلاس درس یادگیری را ادامه دهند و ماژول‌های آموزشی CSR خود را به‌صورت آنلاین در دسترس قرار داده‌ایم تا کودکان در خانه به محتوای آموزشی پربارتری دسترسی داشته باشند.


"در کشور کره، که در میان اولین کشورهای آسیب‌دیده است، ما یکی از مراکز شرکت را در اختیار مقامات محلی قرار دادیم تا به‌عنوان مرکز اصلی برای بیماران فعالیت کند و در انجام اقدامات بازدارنده به کشور یاری رساند. همچنین، تیم‌های مهندسی ما با شرکت‌های کره‌ای تولیدکننده ماسک همکاری می‌کنند تا با بهبود چیدمان کارخانه و فرآیندهای تولیدی در افزایش میزان تولید به آنها کمک کنند و در برخی موارد برای تولید ماسک قالب تولید می‌کنند. بر اثر اقدامات ما یکی از شرکت‌ها توانست تولید روزانه‌اش را به بیش از دو برابر افزایش دهد.

در ایران هم شرکت سام الکترونیک، نماینده رسمی سامسونگ در ایران در قالب مسئولیت‌های شهروند شرکتی خود دو خط تولید انواع مواد ضدعفونی کننده را با ظرفیت هزار بسته در روز و با اشتغال 100 نفر، راه اندازی کرد.
در حوزه پروژه‌های شهروندشرکتی نیز، مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر تمامی دوره‌های آموزشی و پایش تیم‌های خود را بصورت آنلاین و از راه دور برگزاری می‌کند.
در سطح عمومی هم کمپین #بهتربرای‌همه را با معرفی قابلیت‌هایی مانند Samrtview, Kids Home, PENUP و غیره در کنار کمپین #کتاب‎بخوانیم با هدف ترغیب عموم مردم به ماندن در خانه اجرا شد.
ارائه کد تخفیف برای 100 هزار بازی، 1 میلیون موسیقی و 1 میلیون کتاب دیجیتال به اعضای Samsung Members و کمپین روز 13 فروردین برای عکاسی از طبیعت از داخل خانه هم از دیگر اقدامات سامسونگ ایران بود. "


ما به استفاده از فناوری و منابع خود ادامه می‌دهیم تا نیازهای ضروری افرادی را که در تلاش برای مبارزه با تهدید و تأثیر کووید-19 هستند، برآورده کنیم. این موضوع بر مبنای یک اصل تغییرناپذیر است که در سراسر تاریخ شرکت راهنمای ما بوده است: ساخت فناوری‌ای که منجر به ایجاد جامعه جهانی بهتری می‌شود.


اکنون بیش از پیش باید متحد شویم تا علاوه بر غلبه بر این چالش در کنار هم قوی‌تر از آن عبور کنیم. این دوران برای همه ما دشوار است و با ادامه این وضعیت ما پیوسته آخرین اخبار را با شما در میان خواهیم گذاشت. اکنون صمیمانه از همه کارکنان خود به خاطر همه تلاش‌هایشان و به‌ویژه به خاطر حمایتی که از یکدیگر، شرکای ما و مشتریان ما می‌کنند، تشکر می‌کنیم.


به مشتریان، شرکا و جوامع خود می‌گوییم که قدردان حمایت وفادارانه شما هستیم و امیدواریم در کنار شما با قدرت ایستادگی کنیم، چرا که همه ما چشم به آینده‌ای امیدبخش داریم.


از طرف همه کارکنان سامسونگ، برای شما، خانواده و دوستانتان تندرستی و سلامتی را آرزو داریم.