ماشین ظرفشویی کار نمی کند یا صدای عجیبی تولید می کند، چه کار کنم؟

آخرین تاریخ به روز رسانی : اوت ۱۳. ۲۰۲۰

لطفاً پیش از مراجعه به پشتیبانی فنی، دستورالعمل ­های زیر را بررسی کنید. بسیاری از موارد گزارش­ شده نقص فنی نیستند. پس از آن ‌که حالت فعالیت را روی باتری یا پنل دستگاه مشاهده کردید، می ­توانید مشکل را با انجامِ اقدامات ساده ­ای مثل جابه ‌جا کردن ظروف در ماشین ظرفشویی و برداشتن اشیای خارجی رفع کنید.

موارد ساده ای که باید بررسی شوند

 

مطمئن شوید درب دستگاه کاملاً بسته باشد و سیم برق به درستی به پریز وصل شده باشد

ابتدا از روشن بودن دکمه ‌ی پاور و بسته بودن کامل درب اطمینان حاصل کنید. برای راه ­اندازی ماشین ظرفشویی، باید ابتدا حالت مورد نظرتان را انتخاب کنید و دکمه را قبل از بستن درب دستگاه فشار دهید.

 

اطمینان حاصل کنید که سبد ظروف تراز باشد و نازل لوله آب از ظروف انباشته­ شده جدا باشد.  

لطفاً اطمینان حاصل کنید که سبد فوقانی ظروف به درستی به مجرای آب پاش متصل شده باشد. به علاوه، سبد ظروف باید تراز باشند. فضای مجرای آب پاش همیشه باید از ظروف انباشته­ شده فاصله داشته باشد. لطفاً تصویر زیر را مشاهده کنید. ماشین ظرفشویی فقط در صورتی که به‌ درستی سر هم بندی شده باشد و مانعی بر سر راهش وجود نداشته باشد، کار می­ کند.

در حال بارگیری

نشانگر روی پنل صفحه نمایش را بررسی کنید

 

وضعیتِ نشانگر قفل کودک واقع روی پنل کنترل را بررسی کنید. اگر این قفل فعال باشد، امکان انتخاب نوع برنامه، تغییر گزینه­ ها یا راه ­اندازی ماشین ظرفشویی وجود نخواهد داشت.

 

  • برای باز کردن قفل پنل کنترل، آن را فشار دهید و 3 ثانیه نگه دارید. سپس، بارِ دیگر آن را فشار دهید.
  • توجه داشته باشید که گزینه ‌ی قفل کودک تا زمان رها کردن دکمه ‌ی آن، همچنان فعال باقی خواهد ماند.
در حال بارگیری

وقتی ماشین ظرفشویی سر و صداهای عجیبی از خود تولید می کند، باید این موارد را بررسی کرد

 

در صورت شنیدن سر و صدا، چیدمان ظروف را بر اساس تصویرِ زیر تغییر دهید. اگر قاشق و چنگال‌ ها به‌ صورت نامرتب در سبد ظروف قرار گرفته باشند، با سر و صدا مواجه خواهید شد. لطفاً اطمینان حاصل کنید که همه کاسه ­ها رو به یک طرف باشند.

 

  • اگر فشارِ آب زیاد باشد، درپوش ­های سبُک یا کوچک احتمالاً به این طرف و آن طرف پرتاب خواهند شد و به زیر سبد خواهند افتاد. در نتیجه، سر و صدا ایجاد می­ شود.
  • پیش از آن ‌که ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار دهید، بهتر است همه‌ ی مواد اضافه، مانند باقی ‌مانده ‌ی غذا و خلال دندان، را از ظروف پاک کنید، زیرا وجود این مواد نیز می ­تواند باعث ایجاد سر و صدا شود.
  • اگر می ‌خواهید ظرف‌ ها کاملاً تمیز شوند، ظروف کوچک، ماگ ­ها و لیوان ­ها را در سبد فوقانی و وسایل آشپزی، نظیر قابلمه و تابه، را در سبد زیرین قرار دهید.
در حال بارگیری

 

سر و صدای ناشی از پمپ تخلیه و موتور

صدایی که در اولین مرحله ‌ی فعالیت پمپ ­های تخلیه ایجاد می ­شود، طبیعی است و نباید آن را نقص فنی دانست. به طور کلی، حتی اگر ماشین ظرفشویی به‌ طور مرتب استفاده نشود نیز ممکن است موتور آن سر و صدا کند.

محل نصب ماشین ظرفشویی را بررسی کنید

  • به منظور حفظ ایمنی و عملکرد بهینه ماشین ظرفشویی، دستگاه باید روی سطحی سخت و صاف قرار گیرد.
  • ماشین ظرفشویی باید به صورت افقی روی سطحی محکم نصب شود.
  • در صورت نصب ماشین ظرفشویی روی سطوح ناپایدار، ممکن است طی فعالیت دستگاه، با سر و صدای غیرعادی و لرزش مواجه شوید.
  • ماشین ظرفشویی را روی کاشی یا وسایل دیگر قرار ندهید. 
  • دستگاه باید جایی نصب شود که وقتی روشن است و کار می‌ کند سقوط نکند.

از نظرات شما متشکریم