وقتی امکان تماس تلفنی و داده همراه وجود ندارد سیم کارت را چک کنید.

آخرین تاریخ به روز رسانی : اوت ۰۳. ۲۰۲۱

 

اگر قابلیت تماس تلفنی یا ارسال پیامک، ناگهان متوقف می‌شود و شبکه‌ داده از دسترس خارج می‌شود، مشکل ممکن است ناشی از سیم‌کارت باشد. اغلب، وقتی گوشیتان را عوض می‌کنید، قرار دادن نادرست سیم‌کارت در گوشی می‌تواند باعث بروز مشکلاتی شود. نحوه‌ بررسی سیم‌کارت را در ادامه ببینید.

 

قبل از امتحان کردن توصیه‌های زیر، از به روز‌ بودن سیستم عامل دستگاه‌ و اپلیکیشن‌های مرتبط به آخرین نسخه‌ موجود مطمئن شوید. برای بروز‌رسانی سیستم عامل گوشی موبایلتان گام‌های زیر را دنبال کنید:

گام ۱. به تنظیمات (Settings) >  بروز‌رسانی سیستم عامل(Software Update)  بروید.

گام ۲. روی دانلود و نصب (Download and Install) بزنید.

گام ۳. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

بررسی ۱ سیم‌کارت فرسوده و یا قدیمی نشده باشد

 

زمان خرید گوشی جدید، سیم‌کارت استفاده‌شده در گوشی قبلی اغلب بارها در گوشی قرار گرفته و از آن خارج شده‌است. به همین دلیل، چون سیم‌کارت قطعه‌ای دارای استهلاک است، ممکن است در اثر استفاده  طولانی مدت دچار نقص شده باشد.

ابتدا، خشاب سیم‌کارت گوشی را خارج کنید و ببینید که سوکت فلزی سیم‌کارت فرسوده یا پوسیده شده است یا خیر. اگر سیم‌کارتتان آسیب دیده است، سیم‌کارت جدیدی را جایگزین آن کنید.

بررسی ۲ سیم‌کارت به‌درستی نصب شده باشد.

 

اگر خشاب سیم‌کارت درحالی‌که سیم‌کارت به درستی روی آن سوار نشده است داخل گوشی قرار گیرد، دستگاه ممکن است سیم‌کارت را شناسایی نکند. اگر سیم‌کارت شناسایی نمی‌شود، خشاب سیم‌کارت را خارج کنید و ببینید که سیم‌کارت به درستی روی آن سوار شده باشد. اطمینان از اینکه گوشه‌های سیم‌کارت به درستی روی خشاب قرار گرفته باشند اهمیت ویژه‌ای دارد.

 

هنگام قرار دادن خشاب سیم‌کارت به داخل گوشی، به جهت سیم‌کارت دقت کنید چون ممکن است برای هر مدل متفاوت باشد. برای مثال، در طراحی سری S21 گلکسی سوکت فلزی به سمت بالا است و در طراحی سری S20 سوکت فلزی به سمت پایین است. برای آگاهی بیشتر نمونه تصاویر زیر را ببینید.

نکته: جهت قرار دادن سیم‌کارت ممکن است بسته به دستگاه و مدل متفاوت باشد.

بررسی ۳ سیم‌کارت خیلی در داخل خشاب کیپ شده است.

 

اگر میکرو سیم‌ داشته‌اید و برای استفاده از آن در گوشی جدید مجبور شده‌اید اطرافش را برش بزنید تا تبدیل به نانو سیم‌کارت شود، باید از تراز بودن حاشیه‌های آن با خشاب سیم‌کارت مطمئن شوید. توصیه می‌شود که به جای برش زدن سیم‌کارت قبلی، نانو سیم جدیدی را خریداری کنید، چون سیم‌کارت برش‌خورده ممکن است توسط دستگاه به درستی شناسایی نشود و برقراری و دریافت تماس‌های تلفنی، ارسال و دریافت پیامک و داده‌های شبکه با خطا مواجه شوند.

  • میکرو سیم :سیم‌کارتی با اندازه‌ی متوسط، که در مدل‌های قبلی رایج بود. 
  • نانو سیم :کوچیک‌ترین سیم‌کارت که در اکثر گوشی‌های جدید استفاده می‌شود.

 

اگر در استفاده از موبایل، تبلت، یا وسایل جانبی سامسونگتان با مشکل مواجه هستید، می‌توانید از طریق اپلیکشین Samsung Members سوالتان را برایمان ارسال کنید.

بدین ترتیب، قادر خواهیم بود مسئله را دقیق‌تر بررسی کنیم. داده‌های ارسالی توسط شما ناشناس خواهد بود و تنها طی مدت بررسی نزد ما نگه داشته خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه‌ ارسال گزارش خطا، به لینک نحوه‌ی استفاده از اپلیکیشن Samsung Members بروید.

از نظرات شما متشکریم