نحوه جلوگیری از لمس اتفاقی گوشی های هوشمند گلکسی

آخرین تاریخ به روز رسانی : اوت ۰۹. ۲۰۲۰

گاهی اوقات، در حالی که گوشی را داخل جیب یا کیفتان گذاشته­ اید، تصادفاً با کسی تماس می­ گیرید یا پیامی ارسال می ­کنید که ممکن است باعث شرمندگیتان شود. اما، با توجه به امکانات جلوگیری از شماره ­گیری تصادفی در گوشیتان، دیگر خجالت ­زده نخواهید شد. در ادامه، نکات لازم برای غیرفعال کردن صفحه نمایش و جلوگیری از لمس تصادفی آن ارائه شده است.

 

پیش از اجرای راهکارهای پیشنهادی زیر، مطمئن شوید که نرم ­افزار و برنامه ­های مرتبط دستگاهتان به جدیدترین نسخه ارتقا یافته است. لطفاً نرم ­افزار گوشیتان را به ترتیب­ مراحل زیر به­ روزرسانی کنید.

 

مرحله 1. به قسمت Settings > Software update بروید.

مرحله 2. روی Download and install ضربه بزنید. 

مرحله 3. دستورات روی صفحه را دنبال کنید.

نحوه فعال سازی گزینه جلوگیری از لمس تصادفی

 

مرحله 1. به قسمت Settings بروید و روی Display ضربه بزنید.

مرحله 2. برای فعال ­سازی گزینه Accidental touch protection روی کلید کنار آن ضربه بزنید.  

در حال بارگیری

نحوه غیر فعال کردن گزینه Fingerprint always on در گلکسی زد فلیپ

با غیر فعال کردن تنظیمات «Fingerprint always on» در گوشی گلکسی زد فلیپ می­ توانید از لمس تصادفی حسگر اثر انگشت جلوگیری کنید.

 

مرحله 1. به قسمت Settings بروید و آن را باز کنید. 

مرحله 2. گزینه Fingerprint always on را پیدا و انتخاب کنید.

مرحله 3. اگر پیشتر اثر انگشتتان را ذخیره کرده ­اید، با ضربه زدن روی کلید کنار گزینه Fingerprint always on  آن را غیر فعال کنید.

مفهوم چراغ چشمک زن کوچک روی صفحه نمایش چیست؟

پس از فعال­ سازی گزینه Accidental touch protection، احتمالاً با چراغ بسیار کوچکی در بالای گوشیتان مواجه خواهید شد که در تاریکی شروع به چشمک زدن می ­کند. اگر گزینه جلوگیری از لمس تصادفی فعال باشد و گزینه Always-on display روی «Tap to show» تنظیم شده باشد، با لمس صفحه نمایش این چراغ چشمک­ زن کوچک نمایان خواهد شد.

 

روشن شدن این چراغ به معنای فعال شدن حسگر مجاورتی برای جلوگیری از لمس تصادفی است، نه نقص گوشی. حسگر مجاورتی برخی از مدل­ ها در پشت پنل صفحه نمایش قرار دارد. با روشن شدن صفحه نمایش این مدل ­ها در نور کم (حداکثر 10 لوکس)، حسگر مجاورتیشان فعال می ­شود تا مشخص شود که گوشی در داخل جیب قرار دارد یا خارج از آن. در صورت فعال بودن حسگر مجاورتی، پدیده چراغ چشمک­ زن را می ­توان از طریق اثر فوتوالکتریک تشخیص داد. به عبارت دیگر، چشمک زدن چراغ به معنای فعالیت حسگر برای جلوگیری از خرابی دستگاه است. هرچه صفحه نمایشتان روشن­ تر باشد، نور چراغ چشمک ­زن نیز بیشتر خواهد بود.

 

  • مدل­ هایی که حسگر مجاورتیشان در پشت پنل صفحه نمایش قرار گرفته است عبارتند از: گلکسی A91، گلکسی A90 5G، سری گلکسی نوت 10، سری گلکسی نوت S20، گلکسی زد فلیپ.

نکته: بسته به مدل دستگاه و نسخه نرم ­افزاری آن ممکن است تصویر صفحه نمایش و منوها متفاوت باشد.

اگر متوجه رفتار غیرعادی گوشی­، تبلت یا ابزارهای پوشیدنی سامسونگ شدید، سوالتان را از طریق برنامه اعضای سامسونگ برای ما ارسال کنید.

 

به کمک این برنامه می ­توانیم موضوع را دقیق­ تر بررسی کنیم. اطلاعات به صورت ناشناس و­ فقط تا زمان پایان بررسی ­ها­ نگهداری خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره گزارش خطا به بخش نحوه استفاده از برنامه اعضای سامسونگ مراجعه کنید.

از نظرات شما متشکریم