نحوه استفاده از امکان مکالمه در +Galaxy Buds

آخرین تاریخ به روز رسانی : اکتبر ۱۳. ۲۰۲۰

در صورت اتصال Galaxy Buds و +Galaxy Buds به گوشی، بدون برداشتن تلفن می ­توانید به تماس­ ها پاسخ دهید و تماس ­ها را کنترل کنید. در همین شرایط، هر وقت که بخواهید
می ­توانید بدوید یا به باشگاه بروید و مطمئن باشید که چیزی را از دست نخواهید داد. برای کنترل تماس­ ها از طریق امکانات متنوع مکالمه (حتی در مکان ­های پر سر و صدا) کافیست که روی هدفون ضربه بزنید.

 

پیش از اجرای راهکارهای پیشنهادی زیر، اطمینان حاصل کنید که نرم ­افزار دستگاهتان به جدیدترین نسخه ارتقا یافته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره «نحوه اتصال و به­ روزرسانی +Galaxy Buds از طریق گوشی ­های هوشمند Galaxy» می­ توانید به بخش پشتیبانی سامسونگ مراجعه کنید.

 

پاسخگویی یا رد تماس

 

اگر در حین دریافت تماس، بادزها را در گوش داشته باشید این هدفون­ ابتدا صدایی منتشر می ­کند و سپس، شماره تماس دریافتی یا نام ذخیره شده در فهرست مخاطبان را از طریق اعلان صوتی به شما اعلام خواهد کرد. در ادامه، نحوه پاسخگویی به تماس، برقراری تماس دوم، یا رد تماس از طریق بادز توضیح داده شده است.

دو ضربه

 

  • پاسخ به تماس یا لغو آن
  • قراردادن تماس فعلی در حالت انتظار و پاسخ به تماس دوم 
  • جابجایی بین تماس فعلی و تماس در حال انتظار
call-feature-double-tap

ضربه زدن و نگه داشتن

  • رد تماس
  • روشن کردن یا خاموش کردن میکروفن در طول تماس 
  • پاسخ به تماس در حال انتظار پس از اتمام تماس فعلی
call-feature-tap-and-hold

اگر شماره تلفن تماس دریافتی یا نام ذخیره شده در فهرست مخاطبان را از طریق اعلان صوتی دریافت نمی ­کنید، می ­توانید تنظیمات آن را از طریق برنامه Galaxy Wearable در تلفن همراهتان تغییر دهید.

 

مرحله 1) برنامه Galaxy Wearable را روی گوشی باز کنید.

مرحله 2) روی Notifications ضربه بزنید.

مرحله 3) برای دریافت اعلان ­های مربوط به تماس دریافتی بعدی، گزینه Notifications را فعال کنید.

tap-notifications

مرحله 4) برای آن که بادزها اعلان ­های تلفن همراه را حتی در هنگام استفاده از گوشی دریافت کنند، روی Read aloud while using phone  ضربه بزنید.

read-aloud-while-using

حتی اگر در مناطق پر سر و صدا هم از بادزهای سامسونگ برای پاسخ دادن به تماس استفاده کنید، صدای شما به وضوح قابل شنیدن خواهد بود. میکروفن­ های اختصاصی این هدفون­ ها صدایتان را تقویت می­ کنند و آن را از سر و صدای مزاحم بیرونی جدا می­ کنند. به کمک این میکروفن­ ها صدای شما به خوبی شنیده می ­شود. هر یک از این بادزها یک میکروفن داخلی و دو میکروفن خارجی دارند که به حذف سر و صدا کمک می­ کنند.

 

میکروفن­ های داخلی باعث کاهش سر و صدای محیطی می ­شوند و کمک می ­کنند که در طول تماس، صدا را به وضوح بشنوید. وظیفه میکروفن­ های خارجی این است که صدای شما را بدون مشکل منتقل کنند. اگر صدایتان شنیده نمی ­شود، می ­توانید تنظیمات بادز را تغییر دهید یا برای حصول اطمینان از فعال بودن میکروفن ­ها، میزان صدای آن­ ها را بررسی کنید.

 

پیشنهاد می­ شود برای بهبود صدایی که حین مکالمات به سمت دیگر منتقل می ­شود، صدای Ambient را در حین تماس ­ها فعال کنید.

این ویژگی به شما کمک می­ کند تا صدای خودتان را واضح­ تر بشنوید و امکان انتقال صدای طبیعی از هر دو طرف بادز را فراهم می­ کند.

مرحله 1) برنامه Galaxy Wearable را در تلفن همراه باز کنید.

مرحله 2) گزینه Advanced > Use Ambient sound during calls را فعال کنید.

ambient-sound-during-calls

نکات دیگر برای بهبود کیفیت صدا:

  • خدمات شبکه بی ­سیم ممکن است در اثر مشکلات شبکه ارائه ­دهنده خدمات غیرفعال شده باشد. هیچ­ گاه بادزها را به امواج الکترومغناطیسی نزدیک نکنید.
  • اطمینان حاصل کنید که بادزها و سایر دستگاه ­­های مجهز به بلوتوث در محدوده حداکثری بلوتوث (10 متر یا 32 فوت) قرار دارند. توجه داشته باشید که این فاصله ممکن است بسته به محیط استفاده از دستگاه ­ها متفاوت باشد.
  • اگر کیفیت صدای +Galaxy Buds به اندازه کافی خوب نیست، با مراجعه به بخش پشتیبانی سامسونگ می­ توانید اطلاعات بیشتری درباره «راه ­حل­ های مشکل کیفیت صدای +Galaxy Buds» کسب کنید. 

نکته: بسته به مدل گوشی و نسخه نرم ­افزاری آن، تصاویر صفحه نمایش و منوی گوشی ممکن است متفاوت باشد.

از نظرات شما متشکریم