موارد قابل‌مشاهده در‌حین استفاده از دوربین نوت 20

آخرین تاریخ به روز رسانی : فوریهٔ ۲۱. ۲۰۲۱

 

برخی از عکس‌های گرفته‌شده با استفاده از ویژگی زوم «نوت 20» ممکن است تار و غیر‌واضح به نظر برسند. در‌صورت تهیه ویدئوهای 8K که انتظار بالایی از آن‌ها می‌رود، این موضوع می‌تواند مایوس‌کننده باشد. با وقوع مشکلاتی از قبیل چشمک زدن صفحه تصویر، آشکار شدن خطوط سیاه، یا وقوع لرزش‌های گاه و بیگاه در برخی شرایط خاص، گویا در انجام کار خطایی رخ داده است. هر‌چند، چنین موضوعاتی در دوربین «نوت 20» نشانه اشکال در عملکرد آن نیست. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با موارد یاد شده ادامه مطلب را بخوانید.

 

پیش از این که توصیه‌های زیر را برای حل مشکلتان به‌کار بگیرید، مطمئن شوید که آخرین نسخه نرم‌افزار بر روی دستگاهتان نصب شده است. لطفاً، برای اطلاع از نحوه به‌روزرسانی نرم‌افزار گوشی همراه خود، مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1. به صفحه «تنظیمات» >  گزینه «به‌روز‌رسانی نرم‌افزار» بروید.

مرحله 2. روی گزینه «دانلود و نصب» کلیک کنید.

مرحله 3. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

 

وقوع احتمالی مسائل زیر در دوربین «نوت 20» نشانه اشکال در عملکرد آن نیست.

حالت 1. در‌صورت تهیه ویدئوی 8K کلوز‌آپ با «نوت 20»، تصویر ممکن است تار شود.

 

برای ضبط تصاویر 8K با «نوت 20»، از لنز «تله‌فوتو» استفاده می‌شود که فاصله کانونی آن 30 سانتی‌متر است. هنگام ضبط ویدئوهای 8K، برای برخورداری از کیفیت تصویر ثابت باید حداقل 30 سانتی‌متر از موضوع تصویر فاصله بگیرید.

حالت 2. در صورت عکسبرداری از جسم نزدیک در زوم 10x با استفاده از «نوت20 اولترا»، تصویر ممکن است غیر‌واضح بنظر برسد.

 

برای عکسبرداری در زوم 10x یا بالاتر، «نوت20 اولترا» از لنز «تله‌فوتو» استفاده می‌کند. فاصله کانونی لنز «تله‌فوتو» 80 سانتی‌متر است. در عکسبرداری با زوم 10x، برای برخورداری از کیفیت تصویر ثابت باید حداقل 80 سانتی‌متر از موضوع تصویر فاصله بگیرید.

در حال بارگیری

1     تصاویر تهیه شده با زوم 1x

2      تصاویر تهیه شده با زوم 10x در فاصله 80 سانتی‌متری موضوع یا کمتر

3      تصاویر تهیه شده با زوم 10x در فاصله 80 سانتی‌متری یا بیشتر

حالت 3. هنگام ضبط ویدئو در محیط داخلی، صفحه نمایش ممکن است چشمک بزند. همچنین، در عکسبرداری در محیط داخلی ظهور خطوط سیاه در تصویر محتمل است.

 

مطابق با فرکانس برق متناوب (60Hz)، لامپ فلوئورسنت 60 بار در ثانیه چشمک می‌زند. هنگام تهیه عکس یا ویدئو زیر نور لامپ فلوئورسنت، ضبط احتمالی چشمک لحظه‌ای نور، که چشم غیر‌مسلح قادر به تشخیص آن نیست، موجب پرش تصویر یا وقوع پدیده سوسو زدن می‌شود، که در آن خطوط سیاه در تصویر ظاهر خواهد شد. این پدیده مشخصه روش نوردهی است، و عموماً، در لامپ‌های فلوئورسنت با 3 طول موج، لامپ‌های رشته‌ای، و لامپ‌های «LED» روی نمی‌دهد.

در حال بارگیری

حالت 4. در حرکت سریع، ویدئوهای 8K ممکن است کشیده شوند یا پس‌تصویر در ویدئو ظاهر شود.

 

ویدئوی 8K مشخصات تصویری با حداکثر وضوح است که از طریق نسخه‌های بروز گوشی‌های هوشمند پشتیبانی می‌شود و به‌کمک آن قادر به نمایش جزئیات تصاویر خواهید بود. ویدئوی 8K با سرعت 24 فریم در ثانیه ضبط می‌شود، و در حرکت سریع، ویدئو ممکن است کشیده‌شده یا تاخیری بنظر برسد، که این پدیده‌ای طبیعی و وابسته به سرعت ضبط فریم تصویر‌ است. فیلم‌های 8K برای ضبط جزئیات تصاویری با حرکت اندک مناسبند، و برای ضبط فیلم‌هایی با حرکات زیاد، همچون فعالیت‌های ورزشی، فیلمبرداری 4K یا FHD 60fps توصیه می‌شود.

حالت 5. احساس لرزش با فشردن دکمه عکسبرداری هنگام روشن بودن دوربین

 

مدل «نوت 20/20 اولترا» از عملکرد جدید «Touch Vibration» در زمان روشن بودن دوربین برخوردار است و در زمان خریداری محصول، تنظیمات اولیه این عملکرد «روشن» است که شما می‌توانید آن را در منوی تنظیمات دوربین تغییر دهید.

 

  • اپلیکیشن دوربین را اجرا کنید > در صفحه «Settings» (سمت راست بالا) > «Touch Vibration» را خاموش کنید.
در حال بارگیری

توجه: تنظیمات و صفحه‌نمایش‌های قابل‌دسترسی ممکن است بر‌حسب شبکه خدمات‌دهنده، نسخه نرم‌افزار، و مدل دستگاه مربوطه متفاوت باشد.

 

در‌صورت مشاهده عملکرد غیر‌عادی در تلفن‌های همراه، تبلت‌ها، یا دستگاه های پوشیدنی سامسونگ، می‌توانید پرسش خود را در «Samsung Members App» با ما درمیان بگذارید.

 

از این طریق، قادر خواهیم بود موضوع را دقیق‌تر بررسی کنیم. کاربر داده‌های ارسالی ناشناس تلقی خواهد شد و از داده‌ها تنها در‌طول مدت بررسی موضوع نگهداری می‌شود. با مراجعه به لینک زیر با نحوة ارسال گزارش خطا بیشتر آشنا شوید.

 

نحوه استفاده از برنامه Samsung Members

لطفاً روی گزینه ارسال که در زیر مشاهده میکنید کلیک کنید تا نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید. از شما برای مشارکت تان سپاسگزاریم.

از نظرات شما متشکریم