نحوۀ تنظیم کنترل از راه دور معمولی از طریق MBR

آخرین تاریخ به روز رسانی : اکتبر ۰۸. ۲۰۲۰

چند کنترل از راه دور برای تلویزیون هوشمند خود و دستگاه‌های خارجی متصل دارید؟ از طریق قابلیت MBR، شما فقط به یک کنترل از راه دور برای کار کردن با تمام این دستگاه‌ها نیاز دارید. از تجربه بسیار راحتی که MBR ارائه می‌دهد لذت ببرید.

MBR چیست؟

 

MBR معادل کنترل از راه دور دارای چند برند است که همچنین به عنوان کنترل از راه دور معمولی یا «One Remote» شناخته می‌شود. این عملکرد این قابلیت را فراهم میکند که جهت استفاده از دستگاه‌های مختلف متصل به تلویزیون خود، مجبور به استفاده از چند کنترل نشوید. با رموت کنترل Samsung، شما می‌توانید به آسانی تمام دستگاه‌های خارجی مانند سینمای خانگی، کنسول‌ بازی، و پخش‌کننده‌های Blu-ray را کنترل کنید. 

کنترل از راه دور معمولی

تنظیم اولیه MBR برای تلویزیون جدید

 

هنگامی که تلویزیون Samsung جدیدی را راه‌اندازی می‌کنید، با مرحله‌ای برای تنظیمات اولیه MBR روبرو می‌شوید. دستورالعمل‌های روی صفحه نمایش را دنبال کنید. برای شناسایی دستگاه‌های خارجی، تمام این دستگاه‌ها را به تلویزیون خود متصل و آن‌ها را روشن کنید. تلویزیون شما بصورت خودکار دستگاه‌های خارجی را تشخیص داده و ثبت خواهد کرد. 

راه‌اندازی اولیه MBR

راه‌اندازی MBR برای دستگاه خارجی جدید

 

اگر تلویزیون هوشمند شما بصورت خودکار دستگاه‌های خارجی را تشخیص نداد، می‌توانید MBR را مستقیماً روی تلویزیون راه‌اندازی کنید. مراحل زیر را برای راه‌اندازی دستی MBR انجام دهید.

 

مرحله 1. دکمه Home را فشار دهید و «کنترل از راه دور معمولی» را در منوی منبع انتخاب کنید.

مرحله 01 تنظیمات MBR

مرحله 2. دستگاه جدید را انتخاب کنید.

مرحله 02 تنظیمات MBR

مرحله 3. روی صفحه تلویزیون، نوع دستگاه را انتخاب کنید.

مرحله 03 تنظیمات MBR

مرحله 4. برای اتمام تنظیمات، دستورالعمل‌های روی صفحه نمایش را دنبال کنید.

توجه:

  • فقط کنترل از راه دور بلوتوث از قابلیت MBR پشتیبانی می‌کند. با این حال، از مدل‌های 2019 به بعد، قابلیت MBR حتی در صورتی که کنترل از راه دور بلوتوث نباشد پشتیبانی می‌شود.
  • ممکن است بعضی از دستگاه‌های خارجی متصل به تلویزیون از قابلیت MBR پشتیبانی نکنند.
  • مطمئن شوید هیچ مانعی جلوی دستگاه خارجی یا لوگوی تلویزیون وجود نداشته باشد. این مورد می‌تواند باعث بروز مشکل در سیگنال شود.
  • این اسکرین‌شات‌های دستگاه و منو فقط به عنوان نمونه به انگلیسی هستند، آن‌ها همچنین ممکن است به زبان کشور شما در دسترس باشند.

از نظرات شما متشکریم