نحوۀ استفاده از نرم افزار مراقبت از دستگاه در تلویزیون هوشمند Samsung

آخرین تاریخ به روز رسانی : ژانویهٔ ۰۶. ۲۰۲۱

اگر مشکلی در تلویزیون پیش آید، ممکن است فکر کنید بهترین راه این است که دستگاه را خاموش و روشن کنید. اگرچه این یکی از روش‌های رفع مشکل است، اما ممکن است نیازی به این کار نباشد. تلویزیون شما دارای قابلیت عیب‌یابی خودکار است که در رفع مشکلات ویدئو، تصویر، صدا و موارد دیگر به شما کمک خواهد کرد.

تلویزیون خود را با نرم افزار مراقبت از دستگاه بهینه ‌سازی کنید

 

نرم افزار مراقبت از دستگاه یک نرم‌افزار عیب‌یابی تلویزیون است که مبتنی بر داده‌های عمکردی تلویزیون بوده و وضعیت کارکرد فعلی تلویزیون را در یک نگاه نمایش می‌دهد. هنگامی که وارد منوی نرم افزار مراقبت از دستگاه می‌شوید، این نرم افزار، تلویزیون شما را عیب‌یابی می‌کند و فهرست مشکلات و وضعیت فعلی تلویزیون را نمایش می‌دهد. وضعیت عملکرد تلویزیون در 2 مرحله اعلام و به خوب و متوسط تقسیم می‌شود. شما می‌توانید از طریق منوی «پشتیبانی از مشتری» به این قابلیت دسترسی پیدا کنید.

 

می‌توانید فضای حافظه خود را بررسی و پاک کنید، خودتان مشکلات را تشخیص دهید یا پشتیبانی فنی درخواست نمایید. پس از تکمیل عیب‌یابی تلویزیون، دستگاه حافظه پنهان را پاک می‌کند، آن را خالی می‌کند و برنامه‌های بدون‌استفاده در پس‌زمینه را می‌بندد تا حافظه آزاد شود. جهت اطلاع از اجرای اسکن مراقبت از دستگاه در تلویزیون Samsung، لطفاً راهنمای زیر را دنبال کنید.

دسته‌بندی

وضعیت

متوسط

حافظه فلش موجود %0 (همانطور که در رابط کاربری نمایش داده شده است)، کمتر از 70 مگابایت حافظه RW موجود

خوب

تمام موارد دیگر به‌جز متوسط

نرم افزار مراقبت از دستگاه با اجرای اسکن در تلویزیون، وضعیت آن را عیب‌یابی و بهینه می‌کند، از جمله مشکل صفحه مات یا فضای حافظه ناکافی. دکمه اجرای نرم افزار مراقبت از دستگاه در وسط صفحه نمایش را فشار دهید تا برنامه عیب‌یابی دستگاه تمام وضعیت‌ تلویزیون را بررسی کند. اگر مشکلی پیدا شد، در فهرست قرار می‌گیرد و به شما نمایش داده می‌شود.

 

برای اطلاع از نحوۀ اسکن تلویزیون خود با استفاده از نرم افزار مراقبت از دستگاه، مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1. دکمه Home کنترل تلویزیون را فشار دهید، سپس تنظیمات را انتخاب کنید.

مرحله 2. در منوی تنظیمات، در قسمت پشتیبانی نرم افزار مراقبت از دستگاه را انتخاب کنید.

مرحله 3. اجرای نرم افزار مراقبت از دستگاه را در وسط صفحه انتخاب کنید تا اسکن شروع شود.

مدیریت حافظه در منوی نرم افزار مراقبت از دستگاه به شما اجازه می‌دهد داده‌های ذخیره شده که در حال حاضر در تلویزیون استفاده می‌شود را بررسی و سازماندهی کنید. برای حذف برنامه‌ای که روی تلویزیون نصب شده است می‌توانید دکمه «حذف» در سمت راست بالا را انتخاب کنید تا برنامه انتخاب‌شده حذف شود. علاوه بر این، با کلیک روی دکمه مشاهده جزئیات هر برنامه می‌توانید اطلاعات کاملی نظیر ظرفیت کل برنامه، داده‌های ذخیره‌شده و حافظۀ پنهان داده‌ها را مشاهده کنید.

 • حذف: برنامه نصب‌شده مورد نظر را انتخاب و روی دکمه «حذف» کلیک کنید.
 • مشاهده جزئیات: داده‌های فعلی و حافظه ی پنهان برنامه را بررسی نمایید و داده‌ها و حافظۀ پنهان را پاک کنید.

توجه: هنگام حذف برنامه‌ها، ممکن است نتوانید برنامه‌های نصب‌شده به‌صورت پیش‌فرض را انتخاب کنید.

در منوی عیب‌یابی خودکار می‌توانید شرایط مختلف تلویزیون خود را مستقیماً بررسی کنید و مطمئن شوید مورد غیرعادی وجود ندارد. اگر خود تلویزیون این مشکلات را ایجاد کرده باشد، از تست ویدئو، تست تصویر و تست صدا جهت تشخیص آن‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید وضعیت HDMI، سیگنال شبکه، اتصال هاب هوشمند را در این منو بررسی کنید.

 

 • تست ویدئو: هنگامی که مشکلی در کیفیت ویدئوی تلویزیون خود مشاهده کردید از تست ویدئو استفاده کنید. ویدئوی آزمایشی با بالاترین کیفیت تلویزیون شما پخش خواهد شد، چند ثانیه با دقت به صفحه نگاه کنید تا متوجه اشکالات شوید.
 • تست تصویر: هنگامی که مشکلی در کیفیت تصویر تلویزیون خود مشاهده کردید از تست تصویر استفاده کنید. تصویر آزمایشی نمایش داده خواهد شد، با دقت به مدت 5 ثانیه به صفحه نگاه کنید تا متوجه اشکالات شوید.
 • تست صدا: هنگامی که مشکلی در کیفیت صدای تلویزیون خود مشاهده کردید از تست صدا استفاده کنید. آهنگ آزمایشی از دستگاه فعلی پخش‌کننده صدا پخش خواهد شد، با دقت گوش دهید تا متوجه شوید آیا صدا عادی است.
 • رفع مشکل HDMI: این تست تشخیص می‌دهد آیا کابل HDMI به‌طور صحیح به درگاه HDMI تلویزیون متصل است. درگاه HDMI دستگاه خارجی موردنظر برای آزمایش را مانند شکل زیر انتخاب کنید، سپس روی دکمه «بعدی» کلیک کنید تا عیب‌یابی شروع شود.
 • اطلاعات سیگنال: جهت بررسی سیگنال ورودی، از اطلاعات سیگنال استفاده کنید. همچنین می‌توانید کابل HDMI را آزمایش و تاریخچه سیگنال را بررسی کنید.
 • آزمایش اتصال هاب هوشمند: این تست می‌تواند اتصال شبکه وایرلس را عیب‌یابی کند. انجام آزمایش‌های مسدود کردن ISP ،DNS و غیره ممکن است چند دقیقه طول بکشد.
 • بازنشانی هاب هوشمند: شما می‌توانید تمام تنظیمات هاب هوشمند، برنامه‌های دانلود شده و حساب‌های کاربری ذخیره‌شده در تلویزیون را با پین‌کد بازنشانی کنید.

توجه: 

 • ویدئو/تصویر نمایش داده شده در آزمایش بهترین کیفیت تصویری است که تلویزیون شما می‌تواند نمایش دهد. با این حال، کیفیت می‌تواند بسته به استفاده از منبع مورد استفاده متفاوت باشد.
 • اگر در آزمایش مشکلی تشخیص دادید، ممکن است تلویزیون دچار نقص شده باشد. جهت دریافت راهنمایی با پشتیبانی Samsung تماس بگیرید.

توجه: اسکرین‌شات‌های دستگاه و منو فقط به عنوان نمونه به انگلیسی هستند، اما ممکن است به زبان کشور شما در دسترس باشند.

از نظرات شما متشکریم