Galaxy Buds

SM-R170NZYASEE

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 112ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;
 • Следна генерација на Galaxy Buds
 • Брзо поврзување
 • Целосен звук

Одбери боја

Боја :

Слушалки на новата генерација Galaxy Buds

Не се извонредни само за слушање, неверојатно е и дека тие те слушаат тебе.

Слушалки на новата генерација Galaxy Buds Слушалки на новата генерација Galaxy Buds

Брзо поврзување штом ги отпакуваш

Само отвори ја кутијата и поврзи се. Слушалките Galaxy Buds работат штом ги извадиш од кутија, поврзувајќи се веднаш со твоите Galaxy уреди преку Bluetooth за да се внесат во твојот омилен ритам.

*Скок-прозорец за поврзување ќе се појави само на Samsung мобилните уреди со оперативен систем Android 7.1.1 или поновите што имаат инсталирана апликација SmartThings. Ако не се појави скок-прозорец, потребно е да ја ажурираш апликацијата SmartThings. *Оваа функција зависи од уредот, оперативниот систем, употребата и од опкружувањето. * Графичкиот изглед на оваа функција е предмет на промени без претходна најава. *Сликите и корисничкото искуство се симулирани.

Брзо поврзување штом ги отпакуваш Брзо поврзување штом ги отпакуваш

*Скок-прозорец за поврзување ќе се појави само на Samsung мобилните уреди со оперативен систем Android 7.1.1 или поновите што имаат инсталирана апликација SmartThings. Ако не се појави скок-прозорец, потребно е да ја ажурираш апликацијата SmartThings. *Оваа функција зависи од уредот, оперативниот систем, употребата и од опкружувањето. * Графичкиот изглед на оваа функција е предмет на промени без претходна најава. *Сликите и корисничкото искуство се симулирани.

Целосен звук што навистина те придвижува

Аудио експертите на компанијата AKG ги прилагодиле слушалките Galaxy Buds да емитуваат неверојатно богат и жив звук со висока дефиниција - дури и кога не си навистина на концерт, чувството е како да си во прв ред.

* Слушалките Galaxy Buds се доставуваат со поставени средни перничиња и продолжетоци, додека мали и големи перничиња и продолжетоци се наоѓаат во пакувањето. Избери големина на перниче и продолжеток според димензиите на твоето уво и уживај во беспрекорниот звук додека слушаш музика или додека зборуваш на телефон.
Целосен звук што навистина те придвижува Целосен звук што навистина те придвижува

Поради тенкиот дизајн лесно се носат в џеб.

Само стави ги в џеб и тргни. Слушалките Galaxy Bads имаат нов отмен дизајн и толку се компактни што лесно можеш да ги сместиш меѓу другите работи. Освен тоа, можеш да избереш една од стандардните бои и да ги вклопиш во своите дневни активности.

Поради тенкиот дизајн лесно се носат в џеб. Поради тенкиот дизајн лесно се носат в џеб.

*Достапноста на боите зависи од земјата

Чист и јасен звук

Нашата прилагодлива технологија на новата генерација со два микрофона придонесе заднинската врева да стане минато. Слушалките Galaxy Buds го препознаваат опкружувањето во кое си и го префрлуваат приемот на звукот меѓу внатрешните и надворешните микрофони за да се отстрани несаканата врева од разговорот.

Чист и јасен звук Чист и јасен звук

* Слушалките Galaxy Buds се доставуваат со поставени средни перничиња и продолжетоци, додека мали и големи перничиња и продолжетоци се наоѓаат во пакувањето. Избери големина на перниче и продолжеток според димензиите на твоето уво и уживај во беспрекорниот звук додека слушаш музика или додека зборуваш на телефон.

Уживање без пречки

Стиши го опкружувањето и целосно задлабочи се во музиката. Нема шанса да пропуштиш нешто! Слушалките Galaxy Buds ти овозможуваат брзо да се фокусираш на опкружувањето, а притоа да не мора дури ни да ги вадиш.

Уживање без пречки Уживање без пречки

* Слушалките Galaxy Buds се доставуваат со поставени средни перничиња и продолжетоци, додека мали и големи перничиња и продолжетоци се наоѓаат во пакувањето. Избери големина на перниче и продолжеток според димензиите на твоето уво и максимално уживај во звукот.

Стојат цврсто и секогаш остануваат со тебе

Слушалките Galaxy Buds со иновативен дизајн ергономски се прилагодени на увото и се изработени од неверојатно напреден и лесен материјал прилагоден за носење 24 часа дневно, 7 дена во неделата. Благодарение на револуционерниот тенок дизајн, повеќе немаш потреба да се грижиш дали ќе ти испаднат од уво во текот на твоите омилени активности.

* Слушалките Galaxy Buds се доставуваат со поставени средни перничиња и продолжетоци, додека мали и големи перничиња и продолжетоци се наоѓаат во пакувањето. Избери големина на перниче и продолжеток според димензиите на твоето уво и уживај во беспрекорниот звук додека слушаш музика или додека зборуваш на телефон.
Стојат цврсто и секогаш остануваат со тебе Стојат цврсто и секогаш остануваат со тебе

Бескрајна поврзаност за бескрајна забава

Сега имаш слобода да ја избереш содржината што ќе ја гледаш или слушаш на екранот по твој избор. Слушалките Galaxy Buds можеш беспрекорно да ги поврзеш со различни Galaxy уреди, па нема да пропуштиш ниту една содржина.

*Оваа функција зависи од уредот, оперативниот систем, употребата и од опкружувањето. *Графичкиот изглед на оваа функција е предмет на промени без претходна најава. *Сликите и корисничкото искуство се симулирани.
Бескрајна поврзаност за бескрајна забава Бескрајна поврзаност за бескрајна забава

Наполни и уживај

До шест часа непрекинато уживање во омилените мелодии со само едно полнење, благодарение на високоефикасните микробатерии во слушалките. Кога ќе завршиш, поврзи ги слушалките Galaxy Buds за безбедно полнење преку функцијата PowerShare со компатибилните Galaxy уреди. Твоите слушалки се секогаш подготвени да стартуваат.

*Вистинското времетраење на батеријата може да се разликува и зависи од употребата.
Наполни и уживај Наполни и уживај

Спецификации

 • Bluetooth Bluetooth v5.0 (LE до 2 Mb/s)
 • Соодветна спецификација на паметни телефони Android 5.0 ↑ , 1.5GB ↑
 • Сензори Акцелерометар, Холов сензор, сензор за близина
 • Тежина на слушалките 6 g
 • Стандарден капацитет на батеријата 58 mAh

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

*Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

*Расположливата корисничка меморија е помала од вкупната корисничка меморија на уредот поради простор кој го одземаат оперативниот систем и програмите неопходни за нормално функционирање на производот.

*Достапната количина на меморија на корисникот може да варира во зависност од мобилниот оператор и може да се промени по ажурирањето на софтверот.

* Сликата на Galaxy Buds Pro е симулирана за илустративни цели.

* Време на користење на батеријата: Времето на користење на батеријата во GPS-модот се базира на нашите лабораториски мерења и може да варира во зависност од поставувањето на уредот, фреквенцијата на користење и условите за работа.